Samsung GT-E2200

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To je ta telefon: http://www.gsmarena.com/samsung_metro_e2202-5312.php

Zanima me, če ga kdo od vas ima in s katero verzijo Kies oziroma kakšnim drugim programom mu je uspelo povezati telefon s Pc?

Sem zagnal kies, na telefonu je pisalo povezava s PC a Kies ga ni in ni zaznal, pa sem naložil ogromno različnih gonilnikov a brez uspeha.
Razen kiesa, ki ga ponudi na samsung strani pri e2200 telefonu nisem našel drugega programa, ki bi prepoznal ta telefon.

Znanka bi rada prenesla iz ene stare nokie imenik in sms sporočila na ta samsung pa ne morem nič narediti dokler mi ga kies ali kak drugi program ne zazna.

p.s.
Iz nokie mi je uspelo naredit backup na pc v .nfc datoteko.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Kies deluje samo na Android telefonih. Ce se motim, naj me kdo popravi. Kolikor vem tudi ne rabis driverjev, ker bi ti windowsi mogli zaznati s svojimi driverji, kot zunanji pomnilnik. Ustavi spominsko kartico v telefon pa poglej ce ti odpre.
Kljub temu, da si iz nokie izvozil, lahko da bo uspesnem prenosu datoteke na Samsung, prepoznal to datoteko. Najboljse v racunalniku pretvorit datoteko, ki jo bo Samsung prepoznal. Bo treba vec googlat, kako to narest v primeru, da ne prepozna.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Saj tudi meni je čudno, da ponudi zraven tega telefona kies za dolpoteg.
Googlam že dva dni a ne najdem nič pametnega.
Dvomim, da bo samsung prepoznal nub datoteko a bom vsekakor probal tvoj predlog za katerega se ti zahvaljujem.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Kaj če bi imenik izvozil na sim kartico in ga tako prenesel oziroma uvozil na drug telefon.Smse pa brez androida težko,ne vem.Čeprav v bistvu ne vidim smisla v prenašanju smsov.
Ne vem pa v čem je fora,na androidu je možnost upravljanja sporočil na kartici sim?
Če pa ta možnost obstaja tudi na ne android napravah pa ne vem?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.655
29
48
58
Horjul
SMS-e naj skopira na Simko - baje da se da tam do 25 sporočil. Tako vsaj zatrjujejo pri Simobilu oz. majo na svoji spletni strani.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Imenik sem shranil na sim inje bilo to to a sms-jev mi ni nikakor ratalo shranit na sim.
Sem pa našel nek extractor .nfc datotek tako, da ima sedaj sms-je v txt datoteki in je zadovoljna, ni več potrebe po uvozu na samsung telefon.

Ko sem že mislil, da je vse zrihtano pa se je obesila na zelooooo tiho mpr zvonenje.
Če daš mp3 na SD, ga moraš prvo nato prenest v telefon, da ga sploh lahko izbereš za zvonenje in nato je komaj slišen, če pa zaženeš prednaložen midi ali kak format že imajo pa se dere telefon kot strela, da midliš, da bo zvočnik vtrgalo.

Prvo sem seveda mislil, da je mp3 slabe kvalitete a po 2 urni tlovadbi z različnimi mp3, ki se na android telefonu derejo na polno so na tem presnetem samsungu skoraj neslišni.

Nekje mora očitno imeti neko blokado za mp3 muziko a žal ne vem več kaj še naj naredim.

p.s.
Sem pa opazil, da če mp3 poslušaš preko predvajalnika na telefonu je vsaj za 30% bolj glasen, kot pa če isti mp3 nastaviš za zvonenje ali če greš preko telefona na sd in od tam predvajaš ta mp3..
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem z audacity dvignil decibele in moram sprobat, če bo sedaj kaj bolj glasno na telefonu.

Kaj veš za kak dober konverter iz mp3 v midi?
Vem, da sem jih pred leti nekaj sprobaval, pa je od 10 samo en delal kvalitetno, a ga ne najdem nikjer na Pc niti na DB
frown-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zadeva urejena, mp3 za zvonenje se dere kot nor
smile-1.gif

Zadnjič sem v audacity višal db in ni bilo efekta, danes sem na levi pri tracku premaknil oba drsnika in je uspelo, da sedaj cingla na polno
smile-1.gif


Hvala za pomoč in ideje.