Iščem odličen čimmanjši pametni telefon.

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sem ji hotel kupiti kaj novega do kakšnih 300 evrov pa nisva našla nič pametnega in mi reče, da bi še najraje imela še naprej tega, le novo baterijo bi rada.
smirk-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
https://www.banggood.com/Origi....html?rmmds=buy

https://www.aliexpress.com/sto...2367804715.html

Kje je tukaj problem?

edit: Mlais M7 in M52 zgleda, da imata isto baterijo. Jih je pa tudi na e-bayu dosti.

Pa tako tole so generiæne zadeve, je predrago da bi samo za eno znamko posebaj naredili baterijo.

Najlepša hvala za tole.
Aliexpress sem gledal pa žal ne pošilja teh baterij k nam, ravno tako prodajalci na Ebayu, noben ne pošilja te baterije k nam, ker ima država baje neke glupe zahteve...

Ker vidim, da obvladaš, bi se jo morda dalo dobiti kje v EU, da bi jo čimprej dobil?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Poglej Moto G5. Ali Plus varianta, če ti ni prevelik.
Zaslon prikaže vse kar rabiš, ko primeš telefon ali ko pomahaš pred njim, lučka se prižge z dvakratnim zamahom s telefonom, fotke so ok, ima NFC, podpira vse frekvence.

Motorola G5 je žal skoraj popolnoma enake velikosti kot Honor 9, vse ostale lastnosti pa precej slabše.
frown-1.gif


Prižiganje lučke z dvojnim zamahom je pa fantastična zadeva(če potem ostane prižgana samo lučka, telefon pa ostane ugasnjen.)
A za to prižiganje lučke rabiš kakšno posebno aplikacijo?

Glede vedno prižganega zaslona za uro+ostala sporočila ali je to možno tudi pri modelih, ki nimajo funkcije always on display?
To mi je pri moji stari C7 nekaj najboljšega, da mi ni treba se telefona niti dotakniti pa vidim uro, datum, klice in sporočila.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
https://www.banggood.com/Origi....html?rmmds=buy

https://www.aliexpress.com/sto...2367804715.html

Kje je tukaj problem?

edit: Mlais M7 in M52 zgleda, da imata isto baterijo. Jih je pa tudi na e-bayu dosti.

Pa tako tole so generiæne zadeve, je predrago da bi samo za eno znamko posebaj naredili baterijo.

Najlepša hvala za tole.
Aliexpress sem gledal pa žal ne pošilja teh baterij k nam, ravno tako prodajalci na Ebayu, noben ne pošilja te baterije k nam, ker ima država baje neke glupe zahteve...

Ker vidim, da obvladaš, bi se jo morda dalo dobiti kje v EU, da bi jo čimprej dobil?
klik
klik
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Prižiganje lučke z dvojnim zamahom je pa fantastična zadeva(če potem ostane prižgana samo lučka, telefon pa ostane ugasnjen.)
A za to prižiganje lučke rabiš kakšno posebno aplikacijo?

Ne, to je built-in funkcionalnost (je že gor aplikacija, ki skrbi za nekaj takih štosov). Prižge samo lučko, naslednji dvojni zamah jo ugasne.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
https://www.banggood.com/Origi....html?rmmds=buy

https://www.aliexpress.com/sto...2367804715.html

Kje je tukaj problem?

edit: Mlais M7 in M52 zgleda, da imata isto baterijo. Jih je pa tudi na e-bayu dosti.

Pa tako tole so generiæne zadeve, je predrago da bi samo za eno znamko posebaj naredili baterijo.

Najlepša hvala za tole.
Aliexpress sem gledal pa žal ne pošilja teh baterij k nam, ravno tako prodajalci na Ebayu, noben ne pošilja te baterije k nam, ker ima država baje neke glupe zahteve...

Ker vidim, da obvladaš, bi se jo morda dalo dobiti kje v EU, da bi jo čimprej dobil?
klik
klik

Te baterije so žal za Mlais M7 plus, mislim, da so malenkost večje in ne bodo šle v M7.
Škoda, ker piše samo velikost paketa, ne pa velikost same baterije, ki je stokrat bolj bistvena zadeva.

Rabil bi kakšnega prodajalca v Evropi, da bi to baterijo dobil v parih dneh.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Prižiganje lučke z dvojnim zamahom je pa fantastična zadeva(če potem ostane prižgana samo lučka, telefon pa ostane ugasnjen.)
A za to prižiganje lučke rabiš kakšno posebno aplikacijo?

Ne, to je built-in funkcionalnost (je že gor aplikacija, ki skrbi za nekaj takih štosov). Prižge samo lučko, naslednji dvojni zamah jo ugasne.

To samo prižiganje in ugašanje lučke z dvojnim zamahom bi bila fantastična zadeva zame, ker to res velikokrat rabim.
Kako se pa reče tej aplikaciji, ki to omogoča?
Predvidevam, da bi se jo dalo naložiti tudi na Honor 9?

Samo še za always on display(stalni prikaz ure, dneva, datuma in klicev/sporočil) me zanima ali je to možno samo pri teh Samsungih, ki imajo to funkcijo vgrajeno ali je to možno pri vseh telefonih?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Hmmm saj nimaš tu kaj dosti izbire ali android s kitajskim poreklom ali apple iphone se. na eni strani problematičen OS s še bolj problematičnim HW na drugi strani pa preizkušena tehnika z odličnim OS. In velika večina izbere prvo varianto ker se jim sadje ne dopade.

No res za sorodnico sem iskal primeren android za tam do 400€ pa nisem našel nič nod nič vse ima največ 64 GB rama. In v čem je fora tega? Zakaj ni proizvajalca, ki bi ponudil eden pameten androidni telefon z vsaj 128 GB rama za ceno 400 €. Kaj mi pomaga, da imam svetovni HW če pa OS enostavno ne štima. Sem bil fejst zagret za nokio 6 ampak potem imaš na voljo samo verzijo z 32 GB. In to v letu 2017 skoraj 2018 .....
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Z dobrim razlogom, v 2017 je vse v oblaku, razen fanatikov na igre noben ne rabi toliko gb in veliki vecini zadostuje. Jaz imam npr. 32gb, iger ne igram in ga niti v sanjah ne nafilam. Glasba, filmi, slike, navigacija, nic od tega ni na telefonu
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Hmmm saj nimaš tu kaj dosti izbire ali android s kitajskim poreklom ali apple iphone se. na eni strani problematičen OS s še bolj problematičnim HW na drugi strani pa preizkušena tehnika z odličnim OS. In velika večina izbere prvo varianto ker se jim sadje ne dopade.

No res za sorodnico sem iskal primeren android za tam do 400€ pa nisem našel nič nod nič vse ima največ 64 GB rama. In v čem je fora tega? Zakaj ni proizvajalca, ki bi ponudil eden pameten androidni telefon z vsaj 128 GB rama za ceno 400 €. Kaj mi pomaga, da imam svetovni HW če pa OS enostavno ne štima. Sem bil fejst zagret za nokio 6 ampak potem imaš na voljo samo verzijo z 32 GB. In to v letu 2017 skoraj 2018 .....
RAM-a pa noben telefon nima toliko še dekstop redko kateri
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Jaz pomembnejših stvari ne bi nikoli upal shranjevati v oblak.

Lahko oblaka s tvojimi podatki vred že jutri enostavno ni več, lahko ti tudi kdo vdre vanj in ima prost dostop do vsega...

Sam si vse shranjujem na dodatni rezervni usb disk, nepotrebno šaro na telefonu pa izbrišem in imam 16GB kartico čez glavo preveč za vse.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kupiš telefon, ki ima možnost dodatne SD kartice in imaš čisto poceni dodatnih 128GB diska.

Jabolčna jajca tega seveda ne omogočajo, da so ovčice prisiljene vsako leto kupiti nov telefon...

Ne glede kater OS imaš si pa itak pod nadzorom ves čas, varen ni prav noben telefon razen kak izpred 20 in več let...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Ja saj kupiš telefon z malo notranjega pomnilnika(da nebom spet rekel RAM) naložiš nekaj aplikacij (2) pa si napolnil notranji polnilnik na zunanjega pa noče nobena aplikacija, ker zgleda da je na zunanjem pomnilniku mrzlo. Oblak je itak pametna storitev ampak verjami velik notranji pomnilnik je še boljša opcija. Pri 128 GB notranjega pomnilnika ne rabiš še kakršnega koli počasnega zunanjega pomnilnika.

Iphone SE je na poti.....
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
naložiš nekaj aplikacij (2) pa si napolnil notranji polnilnik

daj prosim razloži katere 2 aplikacije lahko nafilata 32 ali 64gb polnilnika. Notranji pomnilnik pa je super ja, dokler se tel. npr. ne izgubi, ti ga vkradejo, uniči,...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Notranji pomnilnik pa je super ja, dokler se tel. npr. ne izgubi, ti ga vkradejo, uniči,...

Za to je pa backup in remote wipe.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Ja če se ti da s tem ukvarjat. Meni se ne, zato je vse naloženo in se avtomatsko backupira na googlove storitve in nimam brige s tem. Je pa res da to ni za paranojike in tiste, ki so več kot 1x Snowdna gledali
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Fikus, zate je en dober android + ura, ki ti kaze sms, notifications in cas. Za slikat se bos stegnil v ruksak, za velik displej in net, ki dela, bos pa itak padel v nov svet.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zame bi bila daleč najboljša opcija posodobljena Nokia C7 verzije 2, z androidom, z boljšo kamero, LTE, ter morda malo boljšim procesorjem z več rama in bi imel čisto vse kar rabim.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
https://www.banggood.com/Origi....html?rmmds=buy

https://www.aliexpress.com/sto...2367804715.html

Kje je tukaj problem?

edit: Mlais M7 in M52 zgleda, da imata isto baterijo. Jih je pa tudi na e-bayu dosti.

Pa tako tole so generiæne zadeve, je predrago da bi samo za eno znamko posebaj naredili baterijo.

Najlepša hvala za tole.
Aliexpress sem gledal pa žal ne pošilja teh baterij k nam, ravno tako prodajalci na Ebayu, noben ne pošilja te baterije k nam, ker ima država baje neke glupe zahteve...

Ker vidim, da obvladaš, bi se jo morda dalo dobiti kje v EU, da bi jo čimprej dobil?
klik
klik

Sem hotel naročiti baterijo.

Evo spet jo nihče ne pošilja v Slovenijo;(

Tista za M7 plus je pa kolikor vem prevelika za M7.
Žal so pa objavljene samo mere paketa, ne pa tudi mere baterije
bonk.gif