Samsung Galaxy SIII sprednje steklo

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Evo, steklo iz Galaxy S3 uspešno odstranjeno. Super AMOLED zaslon z digitizerjem deluje brezhibno
cool-1.gif


Na zaslonu so še ostanki lepila, ki jih še nisem odstranil. To bom storil, ko dobim novo steklo. Drugače pa če bi od začetka vedel kako je treba k stvari pristopiti bi vse skupaj trajalo mogoče kakšnih 20 minut, tako pa sem se ukvarjal s steklom kakšno uro in pol. Začel sem v levem zgornjem kotu, kjer je je bilo steklo najbolj napokano. Te male koščke ni bilo tako težko odstraniti, nekateri pa niso hoteli iti dol pa da ga j××ך. Ves čas odstranjevanja sem uporabljal samo kitarske trzalice, saj so se izkazale za najbolj primerne.


Samo steklo je sestavljeno tako: Na vrhu je plast stekla, ki je z dokaj močnim lepilom prilepljena na fleksibilno plast (plastiko?) Ta fleksibilna plast da steklu barvo (pebble blue, white itd...). Potem pa je ta fleksibilna plast z dokaj blagim lepilom prilepljena na sam zaslon (Super AMOLED zasloni imajo digitizer "integriran" v zaslon sam in nista to dva različna kosa.

Ko sem videl da bo z odstranjevanjem koščkov ta zadeva trajala zelo dolgo sem probal drugačen pristop. Trzalico sem porinil med sam zaslon in to spodnjo mehkejšo plast stekla. S trzalico sem ustvarjal silo navzgor in se je videlo, kako lepilo med zaslonom in steklom odstopa. Ko sem enkrat to poštudiral je bilo steklo odstranjeno v petih minutah
smile-1.gif


Za gretje sem uporabil heat gun na najnižji temperaturni stopnji. Priporočam uporabo zaščitnih očal, ker lahko hitro kakšen košček stekla prileti v oko in povzroči hude poškodbe!

Steklo sem začel odstranjevati zgoraj z razlogom, ker sem vedel da je spodaj flex kabel kapacitivnih tipk. Ko sem imel steklo že dvignjeno se je flex kabel še držal spodnjega dela stekla ampak je z malo gretja z lahkoto odstopil od stekla.













Zdaj pa iščem nasvete za naslednji korak. Zaslon hočem sčistiti tako, da bo takšen kot je bil iz tovarne ob enem pa želim tudi za nameščanje novega stekla ustvariti brezprašno okolje, da ne bo praha med plastema. Kako bi to naredil?
 
Nazadnje urejeno:

manijak777

Zelenc'
22. feb 2013
7
0
1
Pri htc s mi je uspelo zamenjat samo sprednjo sipico..pri s3 pa zgleda da bo potrebno vec casa pa zivcev..ne vem kje naj dobim on dvoslojni mini selotejpek k ga das potem po robovih da ne pride prah noter? bvader dober post objavim svoje fotke k bom sel v akcijo z menjavo.Kaksna pomoc bo dobrodosla.. PS: na servisu so mi rekl da sploh ne menjajo samo stekla da se ne da..wtf servis -1
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Zadeva je taka. zaslon ne bo več nikoli takšen kot je bil prej
smile-1.gif
Da se zadevo zamenjati, ampak je zaslon potem še bolj krhek, saj je zdaj originalno LCD in steklo zalepljeno skupaj po celotni površini zaslona, zato na servisu zamenjajo komplet zaslon. Original dobiš že za 150€, in ga je zelo lahko zamenjati: http://www.tepeh.si/izdelki/138/LCD_Display_-_Touch_screen_za_Samsung_Galaxy_S3_GT-I9300_Blu.html

Odlepiti zaslon je zelo preprosto, samo greješ s heatgunom ali s fenom, začneš na enem robu. Zaslon sestavljajo 3 plasti, prvo je steklo po katerem drsaš s prstom, potem je tanka plast plastike, ki da barvo steklu (belo ali modro) potem pa je še AMOLED zaslon. Ti moraš recimo trzalico poriniti med to tanko plast (2. plast) in med zaslon in greš okoli po robovih in se bo steklo začelo dvigati, to boš videl ko se bo začela "spreminjati barva zaslona", samo previdno enakomerno dviguj in bo zadeva odstopila.

Tisto lepilo je pa adhesive tape, imaš polno tega na ebayu ampak odvisno na kakšno serijo naletiš, eni držijo super, drugi pa slabo. So pa povečini vsi od podjetja 3M.
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Na tem, k i sem ga razstavljal ne, na drugem, tistem ki je šel na popravilo v UK.
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Hvala za pomoč.

Na ebayu tak še nisem ravno poglobljeno iskal, hvala tudi za nasvet glede ponaredka. Bom probal, telefon je pri lastniku tak odpisan, če mi ga rata rešit ga bom imel za heavy duty okolje
smile-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Zdej pa ta teški del pride, nalepit novo steklo da ne bo spodi nobenga prahca
smile-1.gif
 

manijak777

Zelenc'
22. feb 2013
7
0
1
ja zcisto sem ga že z alkoholom, zej sm ga zavil v gazo pa cakam na adeshive 3m 2mm iz kitajske kdaj bo prispel, bvader a mas mogoce kej viska doma, k res tole cakanje "ubija"
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hmm.. Pri S3 mi je pocilo ohisje na levem boku, malce pod volume knofi. Pocilo je pocez. To nimam kaj z garancijo praskat, ne?

Ker.. pojma nimam kdaj je pocilo, na tla mi se ni padel, vrgel po mizah ga tudi nisem, v usnjeni pedertasni je skupaj z denarnico "upasan" in se ne more krivit, pa tudi vec ali manj ga imam v coverju. Nic jasno od kje.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Pogosta napaka, nesi na servis in naj zamenjano. Prej namesti ustrezen ROM in popravi CSC če je potrebno.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Tnx
cheer.gif


Si siguren, da ne bodo rekli, da je to fizicna poskodba in sem sam kriv, pa da se lahko j...?

Aja, za unroot 4.1.2 te mislim ze nekaj casa vprasat. So ze kaksni updejti za poenostavljen unroot?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.749
2.552
113
Samo ta ohišja so pa res boga...
crazy1.gif


Pri HTC-ju mi je najbolj padlo v oči kovinsko ohišje.
grin1.gif
Jebesh specifikacije.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Jezi me, ker vedno ful pazim na vso mojo tehniko. V coverju + v torbici, na mizi vedno raje na kaksni podlagi.. Pol pa poci, kot da bi hokej z njem spilal.
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno: