Samsung Galaxy S9

Panter23

Pripravnik
8. jun 2009
38
1
8
Res ima nokia 808 TOP kvaliteto slike, razen v zelo slabih razmerah, kjer ji zmanjka OIS.
Je pa kamera zelo hitra, ima dediciran čip, in lahko potrdim da dela veliko hitreje kot pa kamera v, naprimer Xperia z5 c!
Tako da kadar gremo kot družina na kakšen izlet / potovanje, je obvezno zraven tudi 808ka :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Bruno ne ga srat, veš da nebom zdaj šel vse te salate brat, nisem poznavalec niti, povzemi v nekaj stavkih po domače :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
OK vzeto na znanje! Je pa tako... verjamem da večina ljudi sploh ne zna pravilno slikat oz. ne zna uporabljati vseh teh parametrov ki jih nudijo te boljše kamere. Zato bi bilo zanimivo vedet kateri fotkič dela najboljše slike v kolikor ga uporablja amater. Drek pa vse te PRO nastavitve če pa tega večina ljudi ne uporablja oz. ne zna uporabit...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oktopusy
I

Izbrisan uporabnik 3287

recimo za amaterja in obcasno/turisticno slikanje je tu iphone. ni 1234xxx nastavitev, samo point and click.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Brunobruno, očitno si profi? Ne? No, jaz sem in vem kaj govorim. Ni vse samo v mpixlih ... sicer pa, vsakemu svoje ... stare Nokie so bile bulletproof in z odličnim fotičem, a časi se spreminjajo, tehnologija gre naprej.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
ne ni vse v megapixlih, sej tudi uni fotoaparati niso melo pixle za to, da bo boljša resolucija...ker si profi bi moral razumeti...
Nokia says that the secret to great image quality with the 808 PureView's image sensor is oversampling. What the camera does is it captures data at 38MP (when shooting at the 4:3 aspect ratio), but then down-samples or pixel-bins the image to a default output of 5MP. It does this by combining the information from several pixels to create a single pixel, in the case of 38MP to 5MP, seven pixels are combined into one. Nokia claims that by doing this, the 808 PureView's camera manages to retain image detail but reduce image noise.
imaš pa razloženo:
https://www.hardwarezone.com.sg/feature-nokia-808-pureviews-41-megapixels-explained
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Pa še pdf pripopam.
Stanko kaj pravi?
Sicer pa slike govorijo zase...
 

Priponke

  • 1338193700_nokia-808-pureview-whitepaper.pdf
    593,5 KB · Ogledi: 272

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zakaj pa tega senzorja ne razvijajo več dalje v kolikor je bil tako superioren? Kdo je potem pokupil vse te patente? Microsoft?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
ker je bil debel ko kura*c. Patente pa ima Nokia, kolikor vem so oni samo branding pureview prodali.
Poleg tega so tudi glavni razvijalci takrat odšli ko se je Nokia umaknila iz telefonov.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Bruno, razumem te in poznam tisto Nokio, jo ima kolega, fotoaparat je res top, vendar ostalo ni na nivoju, zato je pri meni že takrat odpadla kot možen kandidat za menjavo stare Nokie. Takrat sem šel prvič na Android. Sicer pa moj point ni bil v tem da bi negiral tvojo trditev glede Nokie, zmotilo me je da si tako vehementno dal v nič kamero iz Note 8.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Brunobruno, očitno si profi? Ne? No, jaz sem in vem kaj govorim. Ni vse samo v mpixlih ... sicer pa, vsakemu svoje ... stare Nokie so bile bulletproof in z odličnim fotičem, a časi se spreminjajo, tehnologija gre naprej.

Nikar se sedaj ven mazat, uglavnem glede na to kako se hvališ kakšen profi si, si se ukakal na polni črti, če bi bil tak profi bi že takoj na začetku razložil zadevo :fredi:
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Bruno, razumem te in poznam tisto Nokio, jo ima kolega, fotoaparat je res top, vendar ostalo ni na nivoju, zato je pri meni že takrat odpadla kot možen kandidat za menjavo stare Nokie. Takrat sem šel prvič na Android. Sicer pa moj point ni bil v tem da bi negiral tvojo trditev glede Nokie, zmotilo me je da si tako vehementno dal v nič kamero iz Note 8.
Ni res. Nisem jaz nič dajal kamero od Note 8 v nič. To je preprosto laž. Moj edini komentar je bil "da malo podražim", kamor sem dal nek drug review zraven, kateri drugače pravi.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Prava primerjava se bo videla, ko se bo skupaj testiralo različne letošnje modele.
Je pa napačno pričakovati, da bo delal sedaj nevem kake slike. Še vedno je telefon, ki ima dimenzijske omejitve.
Prav is tega vidika je verjetno tista nokia delala najboljše slike. Sam kot je bilo rečeno je bil zato debel kot k*urac. :)