Samsung Galaxy S22

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Se pravi bo s22 ultra dejansko zamenjava za Note serijo. Lahko začnem že šparat....
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Spet ogromen cegu brez card slota. A ne morejo tega zapakirati v obliko S S+.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zdaj pa čist resno vprašanje, v dobi Cloudov ter megalomanskih notranjih pomnilnikov (256GB in gor), a card slot še kdo res uporablja? Če ga, kaj pa si shranjujete na te kartice v tako silnih količinah? Razumem da dost slikate ampak če si nek profi fotograf imaš digitalca. Edino prednost teh kartic jaz vidim v tem da v kolikor ne uporabljaš Clouda in v kolikor se ti telefon "vsipa" da imaš vse lepo na kartici. Torej zgolj vprašam ker dostkrat berem to jamranje s temi card sloti. Se mi zdi zadeva podobna notifikacijski lučki na telefonu (zgolj stvar navade), za katero sem tudi sam bil proti ko si jih začeli ukinjati, sedaj pa se niti spomnim več ne na njo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Uporabljam cloud in fizično kartico. Cloud je v osnovi proti plačilu enkrat letno, torej kontinuirani strošek. Kartica je enkratno plačilo je in jo lahko po mili volji sprehajam med telefoni, ki imajo namenski utor. Nobenih prijav, nameščanj itd. Dodatno še hranim določene zadeve za katere ne želim, da so v oblaku.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ok vse jasno... In kateri "sodoben" flagship to trenutno omogoča? Pa ne mi naštevat Huawejev ter Šaomijev? Se pravi omogoča to kateri iPhone, Galaxy, Google phone, ... v kolikor imaš oba SIM slota polna?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Ok vse jasno... In kateri "sodoben" flagship to trenutno omogoča? Pa ne mi naštevat Huawejev ter Šaomijev? Se pravi omogoča to kateri iPhone, Galaxy, Google phone, ... v kolikor imaš oba SIM slota polna?
Nažalost čedalje manj. Moj Note 20 Ultra to še omogoča in drugi telefon S20+ prav tako omogoča. Je pa res, da so že novejše serije teh telefonov, ki nimajo več slota. Sony še neki brca s svojo Xperio, vendar mi Sony ne potregne. Moja ocena je, da so to še vedno "sodobni" telefoni. Potem bom pa pač prisiljen na večji notranji spomin, kar v osnovi pomeni spet več denarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Kako točno si ti to ugotovil? Ali samo nabijaš?
Meni S10e po skoraj treh letih dela bp. Danes se je posodobil na UI4 oziroma karkoli in baje je cel kupih novih funkcij, ki pa jih pravzaprav sploh ne opazim. Pa na Telekomu imajo akcijo samo za 256GB, torej bo treba počakati na konec te akcije in potem kupiti S22, če bo moj začel dodatno zezati... Ali pa vzeti v akciji in najti nesrečno dušo, ki bo kupila pregrešno drage slušalke :).

Sem pa zadnjič primerjal sliko na mojem in s21FE in z mojimi očmi vidim bolj ostro celo na mojem starem telefonu. Novi imajo enako resolucijo razen seveda Ultra, ki je pa poglavje zase tako po ceni kot velikosti (in teži) ter seveda ločljivosti. Slike pa že moj dela povsem ok (tudi S7 jih je že in še marsikaj pred njim) in mi zaradi foto sploh ni do menjave.

Jernej
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Kaj ti bo zelo hitro polnjenje, razen tega, da bo baterija prej odpovedala? Imam Note 10+, po zaslugi famoznega nekoristnega ukrivljenega ekrana že s tretjo baterijo, pa sem mogoče hitro polnjenje uporabil doslej 3x, ker pač nisem želel, da telefon crkne. Drugače polnim čez noč, na počasno.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
2,5 let note 10+ pa ga vedno hitro oz. na original polnilcu super fast polnim in je prva baterija not in zdrži še zmeraj skoraj cel dan heavy duty uporabe. To moraš imeti ti nek drugi problem, da imaš že tretjo baterijo
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Tretja baterija je, ker se menja skupaj z ekranom... Ni težava v bateriji.

Orginal polnilec nima 45W polnjenja.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Na prejšnjem 4 leta starem S9+ sem imel hitro polnjenje, telefon je še v uporabi in dela super, razen da je kapaciteta baterije že padla in komaj živ po šihtu leti na polnilec. Opazno je padla že po kakem letu in pol starosti, na edinem telefonu do zdaj. Zdaj imam telefon s super hitrim polnjenjem leto in pol in se mi ne zdi da bi baterija opešala sploh kaj. Pa tudi če bi, bmk, jaz hočem telefon met poln v manj kot uri ali pa vsaj 50% v 10 minutah. Hitro ponjenje je pač prepočasno. Xiaomi 11ka je nafilana od 0-100 v 15 minutah, tako obljubljajo... v praksi sicer bolj v nekje 20 min. Tako da ima Samsung še precej rezerve....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Čist tako, to hitro polnjenje je en navaden bulšit za 95% uporabnikov in to se pač oglašuje kot nek "wau" ker si žal kaj druga več nimajo za izmisliti. Večini uporabnikov baterija zdrži brez težav čez dan. Imam navadnega S21 in verjemite da je konkretno v uporabi in preden grem počivat pridem tja na 10%, redko kdaj mi ugasne. S koliko W pa ga bo polnilo čez noč in kako dolgo pa me en qurc briga, zagotovo pa to ni dobro za baterijo. Verjamem pa da je to uporabna zadeva nekomu ki mu baterijo pokuri že pred 12h? Bo pa to inovacija ko boš lahko telefon odložil na en dock in ti ga bo v 10 min napolnilno. Vse ostalo je bulšit in ni noben update za večino od nas. Kar se pa tiče S22, ta je vsaj cel iz stekla, tudi zadaj. Namreč S21 se na hrbtnem delu kar grdo oguli pa čeprav je v ovitku in čeprav se občasno sčisti tudi od zadaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco