samsung galaxy s21

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Zanimivo, meni je ravno software močnejša stran Samsunga. Pri starejših serijah je mogoče veljalo, da je bolj tako tako . Sem bil uporabnik stock androida kar nekaj časa, bil precej proti Samsungu vendar me je super izkušnja z One UI (od Note 9 dalje) prepričala, ne naložim oz. ne grem nazaj na stock android vpod nobenim pogojem
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Imel Oneplus, Xiaomije od začetka, zadnje dve leti pa spet na Samsungu Note 10+ in sedaj Ultra 20 in ne vidim nobenega zatikanja. Mislim da se je Samsung v zadnjih par letih precej popravil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pusti zdaj ti zatikanje, zatika se enim predvsem v glavi, psiha je kurba. Govorimo pač o tem da ene stvari ne delajo OK ko se zadeva plasira na trg. Npr. moj S10e je imel problem prvih X mesecev da ko sem sprožil ali sprejel klic in ga dal na uho da se display ni vedno ugasnil ali pa se je med pogovorom prižgal. Seveda so mi baceki v garanciji menjali cel display, ploščo ampak isto... Sedaj dela vrhunsko. Torej takšne glupusti, ter še kaj druga podobnega. Sicer nič tragičnega ampak če kupiš S21 Ultra se ti to ne bi smelo dogajati oz. ne pričakuješ. Kar se pa tiče zatikanja, kot sem omenil, nekaterim se vse v življenju zatika tako da to jemlji z rezervo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Tukaj bi se strinjal, enim pomoje v glavi šteka. Ker štekajočega androida nisem imel v roki že precej let. Res pa je, da nikoli nisem imel samsunga. Oni so pionirji štekanja na androidu. Aosp android je vedno delal ok. Samsung ga je pač s svojo navlako vedno moral shebat. Ampak ne verjamem da ta problem še vedbo obstaja
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Vidim da živim pod srečno zvezdo, ker je mojih 5 samsungov do danes perfektno delalo. Trenutno po zamenjavi Nota 10 ni nobene želje, no... edino optični zoom bi želel večji ampak ta želja ne presega vložka za novo 20tko.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Jaz bi takoj zamenjal mojega note 9 za S21 Ultra, ampak mi je S21U enostavno prevelik. Ne vem, zakaj ne naredijo takšno zverino v velikosti S10.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
In katere aplikacije štekajo. Če lahko jih naštej, da bi tudi sam probal, ker sam do sedaj nisem imel teh problemov.
ena od aplikacij, ki povzroča neodzivnost(občasno) zaslona je Gardenscapes. Potem naprimer ni variante, da bi pripravil telefon do prenosa podatkov prek LTE, če je na voljo WIFI in podobne fore. Pri Applu enostavno izklopiš wifi pa je. Pri samsungu moraš bit pa profesor pa ti tega ne uspe. Tega pri Applu enostavno ni niti pri prastari 6 niti pri najnovejši 12. Zakaj potem prodajajo polizdelke za ceno konkretnega izdelka?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Pusti zdaj ti zatikanje, zatika se enim predvsem v glavi, psiha je kurba. Govorimo pač o tem da ene stvari ne delajo OK ko se zadeva plasira na trg. Npr. moj S10e je imel problem prvih X mesecev da ko sem sprožil ali sprejel klic in ga dal na uho da se display ni vedno ugasnil ali pa se je med pogovorom prižgal. Seveda so mi baceki v garanciji menjali cel display, ploščo ampak isto... Sedaj dela vrhunsko. Torej takšne glupusti, ter še kaj druga podobnega. Sicer nič tragičnega ampak če kupiš S21 Ultra se ti to ne bi smelo dogajati oz. ne pričakuješ. Kar se pa tiče zatikanja, kot sem omenil, nekaterim se vse v življenju zatika tako da to jemlji z rezervo.
Nimam razloga, da bi se mi kaj v glavi zatikalo glede androida in samsunga. Sem samo napisal, da zatikanja in neodzivnosti pač pri tej ceni telefona nisem pričakoval. Jebat ga moje oboževanje appla se je s tem smo še povečalo... Še dobro, da je s20 fe samo sekundarni telefon, če bi bil primarni bi verjetno znorel zaradi delovanja(nedelovanja). S20 FE ni glih nov tulifon se mi zdi. Mogoče nadgradnja klasičnega S20. Je pa to 1000% moj zadnji nakup androidnega telefona za vekomaj.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Še dobro, da je s20 fe samo sekundarni telefon, če bi bil primarni bi verjetno znorel zaradi delovanja(nedelovanja).

Aha. Te razumem ja, to silno štekanje je res problem. Ti verjetno najmanj programiraš preko GSM aparata, vse te zahtevne operacije in to? Zanimivo res, edini ki mu masovno šteka. Pa še za nameček, imaš telefon ki ima edini od Samsunga na našem trgu opevani zmogljiv Snapdragon procesor, ampak tebi še vedno šteka da boš popizdil. Svetujem ti da ga pošlješ na servis, nekaj more biti mehansko narobe s tem telefonom. Aja pa ne trdim da Apple ni boljši, sigurno je boljši. Ni pa mi jasno kako lahko tebi tako zelo šteka ta FE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mat

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Glede igre ne vem ker je ne igram. Igram pa občasno Hill Climb in kak Fun Run in še nisem zasledil, da bi kdajkoli kaj zaštekalo ali bilo neodzivno.

Glede wifi pa ne vem, če te prav razumem. Ker, če je tako kot razumem pač vgasneš wifi kot pišeš za Apple. V hitrem meniju imaš možnost vklopa wifi ali lte itd. Samo kot sem rekel ne verjamem, da tega ne veš. Imaš pa v nastavitvah tudi možnost (ni nič kaj veliko za iskati), da si določiš aplikacije, ki lahko vedno porabljajo gsm podatke tudi, če si na wifi. Sicer nisem tega probal, ker ne rabim a vseeno opcija je.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
ena od aplikacij, ki povzroča neodzivnost(občasno) zaslona je Gardenscapes. Potem naprimer ni variante, da bi pripravil telefon do prenosa podatkov prek LTE, če je na voljo WIFI in podobne fore. Pri Applu enostavno izklopiš wifi pa je. Pri samsungu moraš bit pa profesor pa ti tega ne uspe. Tega pri Applu enostavno ni niti pri prastari 6 niti pri najnovejši 12. Zakaj potem prodajajo polizdelke za ceno konkretnega izdelka?
V nastavitvah imaš možnost, da če je wifi počasen ali nestabilen da uporablja mobilno omrežje. Oziroma kaj natančno želiš s tem povedat, da med wifijem ne uporablja LTE?

Sicer je pa pri hiši en Iphone in bolj butastega telefona nisem imel od Nokie3310, kot je jabka.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Ma saj odvisno je česa se kdo bolj navadi in za kaj ga rabi. Kot sem že rekel je sigurno (in če bi bilo drugače bi bilo čudno), da je ios najbolj spoliran os verjetno, ker ima omejeno število naprav na katerih je in vse so prirejene izključno na njega. Tukaj je android sigurno slabši, ker se mora prilagajati xy različnim napravam itd.
Samo še vseeno pa je v teh časih verjetno večji problem v samih appih kot pa telefonih, da pride kdaj do kakega zatikanja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Jaz sem od nekdaj na Androidu, bom pa verjetno jeseni (če takrat pride novi iPhone) menjal za iPhone. Sem se že malo naveličal Androida ter Samsunga. Zraven tega imam iMaca ter Macbooka pa zna biti zadeva v povezavi uporabna... Daleč od tega da pa me mika menjava ker bi bilo karkoli neodzivno ali bi štekalo, pa nimam paradnega konja od Samsunga, imam samo S10e.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Malo offtopic...

Tudi jaz imam Macbooka, in če kdo misli da je iJabolka brezmadežna in da vse dela BP ... ja malo morgen, potem se pa zbudiš iz sanj...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Malo offtopic...

Tudi jaz imam Macbooka, in če kdo misli da je iJabolka brezmadežna in da vse dela BP ... ja malo morgen, potem se pa zbudiš iz sanj...
Ne verjamem, uporabnik koliko pravi da njegov iPhone 2 dela boljše kot zadnji najjači androidi
AvtoFun dobro premisli preden greš komplet na japko. Njihova taktika je, da te prvo namamijo, potem pa zaklenejo v njihov ekosistem. Ko si enkrat not, si pečen. Postaneš njihova molzna krava. Naenkrat ti npr. postane samoumevno da slušalke stanejo 200€, ura 400€. Rabiš kabl za ajfona? 15€, za androida je 7€. In za japke rabiš ogromno kablov in adapterjev.

Pozabiš da android alternativa stane pol manj, dela pa enako. Aja zadeve za android seveda na japki ne delajo ponavadi.
Ko en dan ugotoviš da si njihov bankomat, ven ne moreš, ker pol moraš vse menjat, kar pa stane ogromno
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Točno tako. Da snamem slike iz androida na Macbooka moraš sprobat 3 aplikacije da najdeš pravo. Da dostopaš do NTFS particij moraš aplikacijo plačat. Java.. kaj je že to... Za Javo rabim virtualko z Windowsi. Še sreča da imamo v službi KMS, da se še tukaj ne rabim z licencami ukvarjat, s tem rešim tudi problem z NTFSom. Kar pa znorim, če 4 dni ne restartam youtobe in sploh net postane neodziven, da bi ga najraje skoz okno fliknil. In to je resen OS... ma ja... Seveda ima win okolje tudi cvetke sploh kar se updejtov tiče. Tukaj je jabolka top.

Če pa omenim iPhone, in prvo kar vidiš ko odkleneš zaslon en kup ikon, me pa kar na smeh prime, vgasnem in vzamem nazaj android.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Malo offtopic...

Tudi jaz imam Macbooka, in če kdo misli da je iJabolka brezmadežna in da vse dela BP ... ja malo morgen, potem se pa zbudiš iz sanj...

Se presnero strinjan, sem šel nazaj na prejšnji OS, Catalina kajti na altualnem Big Sur-u baterija niti pol časa ne zdrži, jo nesramno hitro požre. Apple forumi so polni tega ampak mojstri nimajo rešitve, sramota. Tudi Safari ne dela najboljše, niti na starem niti na novem OS-u, skoz vsak dan na enih in istih straneh teži za potrditev cookijev.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ne verjamem, uporabnik koliko pravi da njegov iPhone 2 dela boljše kot zadnji najjači androidi
AvtoFun dobro premisli preden greš komplet na japko. Njihova taktika je, da te prvo namamijo, potem pa zaklenejo v njihov ekosistem. Ko si enkrat not, si pečen. Postaneš njihova molzna krava. Naenkrat ti npr. postane samoumevno da slušalke stanejo 200€, ura 400€. Rabiš kabl za ajfona? 15€, za androida je 7€. In za japke rabiš ogromno kablov in adapterjev.

Pozabiš da android alternativa stane pol manj, dela pa enako. Aja zadeve za android seveda na japki ne delajo ponavadi.
Ko en dan ugotoviš da si njihov bankomat, ven ne moreš, ker pol moraš vse menjat, kar pa stane ogromno

Definitivno za razmislit iz tega vidika. Lupijo pa ja, mi je jasno. Macbooka Pro sem vzel iz principa ker je bil takrat edini laptop ki je solidno skupaj sestavljen, iz dobrega materiala ter z dobro baterijo. Vse ostalo so bili polizdelki. Razen če danes obstaja kak Windows pameten ekvivalent ki ni iz plastike?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Od včeraj lastnik S21 Ultra 5G. Zaenkrat se ukvarjam bolj z prenosom vseh podatkov, je pa to pri Samsungu res super izpeljano. Starega S10 in novega S21 povežeš z USB-C na USB-C kablom in prekopira vse nastavitve, slike, podatke, datoteke... Ni potrebe po cloud backupih ipd.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Od včeraj lastnik S21 Ultra 5G. Zaenkrat se ukvarjam bolj z prenosom vseh podatkov, je pa to pri Samsungu res super izpeljano. Starega S10 in novega S21 povežeš z USB-C na USB-C kablom in prekopira vse nastavitve, slike, podatke, datoteke... Ni potrebe po cloud backupih ipd.
Gre tudi brez kabla, preko WiFi, ko se telefona povežeta direktno. Žal pa program SmartSwitch, ki ga najverjetneje za sinhronizacijo telefonov uporabljaš, ne prenese vsega, tudi če imaš vsa gesla v SamsungPass: nekatere aplikacije moraš znova registrirati (zlasti bančne), nekatera gesla znova vpisati, menda se tudi rezultati vseh iger ne prenesejo. Ampak na splošno e pa je ta program res velik napredek, še posebej ker z njim na Samsungov telefon lahko prenašaš tudi podatke iz vseh ostalih Androidnih naprav in z večine ostalih tudi.