Samsnug Galaxy Note

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Zanimivo, glede na to da in na galaxy S in na Note-u, je zvok na Samsungovih slušalkah meni fenomenalen.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
menjam S2 za nota če koga zanima naj mi pošlje zs
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
In so vse nastavitve in aplikacije ostale enake?

Kako pa si to nadgradil? Preko Vizitke telefona: Programska posodobitev?

Edit: Zanimivo. Napisalo mi je, da posodobitev ni na voljo. Kje pa si kupil Note-a?
 
Nazadnje urejeno:

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Ja, preko posodobitve. moj je najbrz nemski, ceprav ima vso slovensko podporo.
Kupljen v kommdati.
Nastavitve so ostale nespremenjene, poraba preko noci brez wifi cca 3 do 6 mA.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Ja, to bo verjetno to. Posodobitve so (verjetno) vezane na operaterja oz. regijo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Ravnokar sem si naročil še CAR MOUNT za note-a na ebayu:
http://www.ebay.com/itm/220900015481?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Ga imam tudi za SGS1, vendar je GPS modul na SGS1 kr neki. Navigacija stalno izgublja signal, pa so bili jasni dnevi, s telefonom pod sprednjim steklom, pa je stalno izgubljal signal.
Sem pa par dni nazaj imel Note-a na sedežu, pa me je premikal meter po meter natančno. Kakšna razlika!
 
Nazadnje urejeno:

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Katero navigacijo uporabljaš? Poizkusil sem instalirati iGo (dobljen od nekje...), pa
je ločljivost programa ostala manjša oziroma deluje program na četrtini displeja.
Sicer uspešno uporabljam Sygic za iOS in se mi zdi perfekten... očitno se bo ponovil strošek
za drugačen OS :)

lp
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Sygic Auro. Dela fantastično in na SGS1 in na Galxy Tab 10.1 in na Note-u.

P.S.: Glede na to, da si navigacijo že kupil in imaš moralno licenco za aplikacijo, je jaz ne bi ponovno kupoval, ker bi se mi zdelo nepošteno.
Važno je, da dobiš .apk inštalacijski file (lahko na ZS), mape pa kopiraš iz iOS-a (direktorij Aura). Domnevam, da so podatkovne datoteke enake. Še ena pozitivna lastnost copy-paste-a direktorija podatkov je ta, da ti vse nastavitve in iskanja in stanje, ostanejo enake, kot si jih imel do sedaj na drugem telefonu.
 
Nazadnje urejeno:

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Zemljevidi so slični, tu ni kaj dosti za sfalit, važno je, da so up to date.Kar loči dobre in slabe navigacije je sam UI programa, algoritmi za izračun poti, razne nastavitve v appu, hitrost delovanja appa in seveda stabilnost/nadgradnje + sveži zemljevidi na 3 mesece.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Ni res, Adriaroute in Monolit mape so daleč najbolj natančne za slovenijo. Teleatlas in navtek pa so dobre le za večja mesta in ceste,kraje "bogu za hrbtom" pa se ne bo našlo tam.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Kaj zaj ti sprašuješ al odgovarjaš?


Sej sem napisal, da so zemljevidi slični in morš res čudn naslov izbrat, da ga ne najde
wink-1.gif
Pa še to je dan danes skoraj nepredstavljivo, za mene, da ti uspe najt taki naslov, ki ga nebo našlo.Seveda govorim o naslovih staih nekaj let in več.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Povedal sem, da so samo adriaroute in monolit zemljevidi za SLO OK, vse drugo je bolj tak..za tujce, ki grejo skozi slovenijo, da ne zaidejo preveč iz poti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Ceste in ulice, mislim, da so vse notri, če pa kakšne hiše ni, pa ni nič hudega, ker zalocka na naslednjo hišno številko, ki jo ima v bazi. Tistih par metrov me ne moti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Jaz sem svoj čas kar dosti uporabljal navigacije za iskanje neznanih naslovo in če ni točno na meter, maš lahko fajn probleme. Ali obstojiš sredi prometne ulice, potem pa iskat parking in peš dalje, ali se voziš v krogu in gledaš vsako bajto, kje je pravi naslov, vmes kličeš folk, kje točno je, etc etc...ni lušno v glavnem.

odkar pa imam "na meter" natančno, pa se še ni zgodilo, da bi kaj falil.

Saj, če si zgolj kakšen turist, ki išče hotel, ni frke..maš čas...prideš pač v bližino, na nekaj metrov, potem pa že najdeš, ampak če si odvisen od napravice in vsake minute...
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sygic Auro. Dela fantastično in na SGS1 in na Galxy Tab 10.1 in na Note-u.

P.S.: Glede na to, da si navigacijo že kupil in imaš moralno licenco za aplikacijo, je jaz ne bi ponovno kupoval, ker bi se mi zdelo nepošteno.
Važno je, da dobiš .apk inštalacijski file (lahko na ZS), mape pa kopiraš iz iOS-a (direktorij Aura). Domnevam, da so podatkovne datoteke enake. Še ena pozitivna lastnost copy-paste-a direktorija podatkov je ta, da ti vse nastavitve in iskanja in stanje, ostanejo enake, kot si jih imel do sedaj na drugem telefonu.

Sem lani uporabljal Auro na Desireju, vendar je pojedla baterijo v nekaj urah in še ugasniti je ni bilo mogoče,
razen z restartom telefona. Je morda kakšna nova verzija Aure? Moj apk je velik 3324 kb...
Za kopiranje map z iOsa bi najbrž potreboval rootano japko?

lp
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Citat:
Uporabnik Megapixel pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sygic Auro. Dela fantastično in na SGS1 in na Galxy Tab 10.1 in na Note-u.

P.S.: Glede na to, da si navigacijo že kupil in imaš moralno licenco za aplikacijo, je jaz ne bi ponovno kupoval, ker bi se mi zdelo nepošteno.
Važno je, da dobiš .apk inštalacijski file (lahko na ZS), mape pa kopiraš iz iOS-a (direktorij Aura). Domnevam, da so podatkovne datoteke enake. Še ena pozitivna lastnost copy-paste-a direktorija podatkov je ta, da ti vse nastavitve in iskanja in stanje, ostanejo enake, kot si jih imel do sedaj na drugem telefonu.

Sem lani uporabljal Auro na Desireju, vendar je pojedla baterijo v nekaj urah in še ugasniti je ni bilo mogoče,
razen z restartom telefona. Je morda kakšna nova verzija Aure? Moj apk je velik 3324 kb...
Za kopiranje map z iOsa bi najbrž potreboval rootano japko?

lp


Moj apk je Aura 2.1.3.

Za iOS pa ne bi vedel. Na Androidu ni potrebno root-ati, le v root direktorij interne SD kartice ga (Aura direktorij) daš.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.058
4.065
113
Je še kdo opazil, da ko greš ven iz Sporočanja (SMSii,...), da aplikacija ostane med aktivnimi in jo je potrebno ročno ugasniti v task killerju?

Npr. na SGS1 tega ni bilo potrebno in ko se šel ven si ugasnil aplikacijo za sporočanje,

Aha, za to je oddan bug report: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=18765
 
Nazadnje urejeno: