Samonapihljiva blazina - menjava ventila

mistique

Guru
16. jun 2009
13.074
879
113
Emona / Carnium
Romzi, get a grip. Če si ti idealen kandidat za blazino iz Hoferja, je to super. Jaz si ne lakiram nohtov, pa sem ležal na različnih blazinah, s katerih sem drsel dol, se jih ni dalo napihniti tako, da ne bi bilo pretrdo za ležat (ali je bila napihnjena, da je bila trda kot dila ali pa ravno toliko, da si čutil tla). Torej, obstajajo zanič blazine brez tega, da govorimo o ceni in kje je kupljena. Par dni bi itak lahko spal tudi na gajbi pira
evil.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Romzi, get a grip. Če si ti idealen kandidat za blazino iz Hoferja, je to super. Jaz si ne lakiram nohtov, pa sem ležal na različnih blazinah, s katerih sem drsel dol, se jih ni dalo napihniti tako, da ne bi bilo pretrdo za ležat (ali je bila napihnjena, da je bila trda kot dila ali pa ravno toliko, da si čutil tla). Torej, obstajajo zanič blazine brez tega, da govorimo o ceni in kje je kupljena. Par dni bi itak lahko spal tudi na gajbi pira
evil.gif

Ampak šele potem, ko bi jo spraznil
wink-1.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Razlika med brand name in noname izmoje strani
- na lidlovi sem se zbudil popolnoma prepoten
- sredi noči sem se zbudil z ritjo na trdem, blazina se je dobesedno razlezla

nič od tega se ni zgodilo na brand name blazinah. In po tej izkušnji sem z brez problema odkartal za nove 5cm Outwell, ki so zamenjale dotrajane Thermarest. S 30 € za dve noname sem si pač spet dokazal, da kdo poceni kupi, ponavadi kupi dvakrat...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
imam že par let blazine od intersporta/McKINLEY pa so čisto enakovredne raznim BRAND NAME blazinam!!!
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
no, sej zgodba se nikoli ne bo končala.
Meni so dve McKinley spustile na šivu, ko so bile stare le nekaj let. Potem pa sem imel eno Thermarest in se ji je zgodilo isto. Ampak po ene 2x več letih. Filing na Thermarestu je bil boljši, pa drsela ni.
Zdaj imam pa eno trangworld in eno thermarest, k imata za seboj že ene 50 spanj, pa še delata.

Sigurno je, da te firmske niso 3x boljše, ker to ni mogoče, definitivno pa so boljše in dlje zdržijo. Ampak tako je pri vseh stvareh...vsak si kupi, najboljše kar potrebuje in najboljše, kar si lahko privošči. Za 1x na leto na morje je čisto vseeno, če ležiš na tatankem armafleksu. Tudi tega se navadiš
wink-1.gif


Pa sladko spanje na blazinah, ali pa brez
wink-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
midva z mojo imava obadva 50mm od mckinleya. v štirih letih in približno 14dni/leto do danes še obedve kot nove
tudi drsi nobena čisto nič...res pa da ne spiva v klancu

res pa je da je razlika ali spiš na 15mm al pa na 50 oz 80.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
meni po enem letu spušča ventil na Outwellovi blazini... čudno :-(
A se da to kaj popravit, ali je samo še za v kanto ?!
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Načeloma so dosedaj spustile še skorajda vse outwellove blazine, ki sem jih imel... Glede na to, da so njihove osnovne precej poceni, se bolj splača kupit novo.

Lahko sicer poizkusiš najti kje točno spušča, ampak verjetno je popustil lim pri plastiki ventila.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ne poznam blazin in doticne tehnike napihovanja, lahko pa povem da se za coln gumenjak normalno dobi ventil za cca 10eur, zdej kako uspesen si pa pri izrezovanju luknje in pravilnega lepljenja da bo drzalo ker nevem kako debel material ima ta blazina je pa druga stvar
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.346
248
113
jest sm zamenjal ze 2 outwell blazini, vedno spusca. pa zdej ne vem, a zarad kilaze, al to pac pusca. zanc sm s klescami zategnu ventil, pa je vseeno po dveh dneh bila bolj kot ne prazna...

Outwell ima v igluju dozivljensko garancijo, ce se ne motim, tko da je fajn racun spravit.

razmisljam da bi kupil kar en jogi, tist penast od dormea oz. nekaj podobnega... ker plac v avtu ni problem bi to slo za tistih 20 dni na leto...
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Outwell ima eno leto garancije, kupljeno pri mixiju. Škoda, ker tega nisem prej prebral...

Sicer pa so potem očitno vse te blazine isti drek in je najboljše vzet najcenejšo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.346
248
113
no koliko pa so? jest mam to dremacatcher, ze tretjo, vse menjano na garancijo... ampak je koliko? 100€, pa so vseeno tezave z njo...

ne dam roke v ogenj za garancijo, sam imam v glavi da mi je kolega, k je mal bl v teh hribovskih vodah, rekel da je dozivljenska, da nej pac zamenjam in to je to...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
no koliko pa so? jest mam to dremacatcher, ze tretjo, vse menjano na garancijo... ampak je koliko? 100€, pa so vseeno tezave z njo...

ne dam roke v ogenj za garancijo, sam imam v glavi da mi je kolega, k je mal bl v teh hribovskih vodah, rekel da je dozivljenska, da nej pac zamenjam in to je to...

Dreamcatcher so jajca na kubik, zaradi ventila, ki to ni. Sem jo kupil lani med dopustom pa je nova spuščala. Po dopustu peljal nazaj, vzel denar in nabavil še dve teli:

https://www.trangoworld.com/producto/colchoneta-compact-mat-190x65x4-verde-oscuro-antracita-131

Sedaj imam štiri iste. Prva je v uporabi več let, druga malo manj, zadnji dve pa bosta letos prvič.

Aja, prej sem imel tako 3cm debelo od leta 2002, po nekje 10, 12 letih je popustilo lepilo in v Igluju so mi jo BP zamenjali za novo (doživljenska garancija). Takrat sem potem doplačal za 4cm.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.346
248
113
pa ti je 4 cm dovolj? midva sva hotla met tavelko, zakonsko blazino, zato sva kupila 130x200.

ima ventil kovinski, drugacen kot prejsnja
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
pa ti je 4 cm dovolj? midva sva hotla met tavelko, zakonsko blazino, zato sva kupila 130x200.

ima ventil kovinski, drugacen kot prejsnja

meni je dovolj, ti pa povem kako bo letos ženi

je pa tako da 4cm kvalitetne zadeve se mi zdi boljš kot tapocena outwellova 5cm, ki smo jo imeli do sedaj.

aja zakaj 4cm? Ta moja se zloži po polovici, recimo mi dve vzameta enako prostorq kot ena ki se ne zloži. Pri kampiranju pa je prostor zmeraj problem :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ko sem imel 4 cm, me je zjutraj vse bolelo in tudi vsak kamenček sem čutil. Sedaj imam že tri sezone 10 cm in je super.