Sam svoj pivovar

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

pivoljub

Pripravnik
5. maj 2015
130
0
16
Skupinska nabava tekoče sladnega ekstrakta LME

Če koga zanima imam namen naročit več 14kg kant svetlega LME iz češke.
Ga že nekaj časa uporabljam in so rezultati odlični
smile-1.gif

Rad bi naročil molo več naenkrat da zmanjšam stroške dostave.
Predvidoma bo cena cca 40€ za 14kg kanto.

http://www.mr-sladek.cz/uvod/sladove-vytazky/sladovy-vytazek-svetly-cesky-14-kg/31-473

V glavnem če je kak kandidat naj javi na ZS
LP
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik carty pravi:
Pozdravljeni, sem pred nakupom oz. sem si umislil se corny keg. Zanima me glede co2 v flasi, namrec ta ki jo bom kupil ima notri industrijski co2, ali je to ok, ali mora biti notri co2 ki je preciscen? Vem da je nekje to pisalo, ampak ne najdem....
Hvala za odgovor
Ps. Bo junija tudi pri nas tekmovanje dom.pivovarjev? Nekaj je pisalo na fb, ampak nic ni vec okoli tega?
Lp

Plin je isti, bomba je pomembna. Mora biti prehrambena...

Zakaj?

Prehrambene se dodatno cisti pred polnjenjem, ce je kaksna razlika v izdelavi pa vem...

kolikor vem naj nebi bilo razlike kirga uporabljaš. Jz uprabljam gasilni aparat že od začetka, upam da me ne pobere zarad tega čez par let...
bonk.gif

Razlika je in ni.

Food grade, medicinski in laboratorijski CO2 je načeloma garantriano čist po nekem standardu ki določa kako se z njim ravna in kje je lahko shranjen. Tako se recimo uporablja smao nereaktivne tanke ki se jih redno čisti ipd.! Seveda se tak CO2 na koncu če želiš daj e vse ok mora točit tudi v enako spucane in namenske posode (ponavadi emajlirane jeklenke). Razlika v ceni takega CO2ja kar naenkrat naraste ker je en kup zaje....

Co2 za industrijo se pač fila v navadne železne cisterne in dalje v prav take jeklenke. Sam vir CO2ja je pa enak. Sicer so tudi tu neka pravila in ne moreš recimo CO2ja filat nekam kjer je bila prej neka druga snov (brez čiščenja), tako da možnost da boš v industrijskem CO2ja dobil neko sranje ni. Recimo na tujih forumih dobiš podatke da so noter v industrijskem co2ja hlapi bencina in olj ... in če bi bilo to res verjemi da bi hitro zaprli takega proizvajalca (ker bi namesto gasilnega aparata dobil brener, švasarija s takim CO2jem bi bila pa tudi zabavna)!
evil.gif


Sicer pa se lahko kdo pozanima kako je s tem pri nas, ponudnikov industrijskih plinov ni ravno veliko tako da se lahko hitro preveri kaj s katerim plinom garantirajo.

matr, ste me cist prestrašl....
evil.gif

Kaj pol mislte, je gasilni aparat vredu al ne? iz vidika varnosti vsebine

Je ok!
zmaga.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik carty pravi:
Pozdravljeni, sem pred nakupom oz. sem si umislil se corny keg. Zanima me glede co2 v flasi, namrec ta ki jo bom kupil ima notri industrijski co2, ali je to ok, ali mora biti notri co2 ki je preciscen? Vem da je nekje to pisalo, ampak ne najdem....
Hvala za odgovor
Ps. Bo junija tudi pri nas tekmovanje dom.pivovarjev? Nekaj je pisalo na fb, ampak nic ni vec okoli tega?
Lp

Plin je isti, bomba je pomembna. Mora biti prehrambena...

Zakaj?

Prehrambene se dodatno cisti pred polnjenjem, ce je kaksna razlika v izdelavi pa vem...

kolikor vem naj nebi bilo razlike kirga uporabljaš. Jz uprabljam gasilni aparat že od začetka, upam da me ne pobere zarad tega čez par let...
bonk.gif

Razlika je in ni.

Food grade, medicinski in laboratorijski CO2 je načeloma garantriano čist po nekem standardu ki določa kako se z njim ravna in kje je lahko shranjen. Tako se recimo uporablja smao nereaktivne tanke ki se jih redno čisti ipd.! Seveda se tak CO2 na koncu če želiš daj e vse ok mora točit tudi v enako spucane in namenske posode (ponavadi emajlirane jeklenke). Razlika v ceni takega CO2ja kar naenkrat naraste ker je en kup zaje....

Co2 za industrijo se pač fila v navadne železne cisterne in dalje v prav take jeklenke. Sam vir CO2ja je pa enak. Sicer so tudi tu neka pravila in ne moreš recimo CO2ja filat nekam kjer je bila prej neka druga snov (brez čiščenja), tako da možnost da boš v industrijskem CO2ja dobil neko sranje ni. Recimo na tujih forumih dobiš podatke da so noter v industrijskem co2ja hlapi bencina in olj ... in če bi bilo to res verjemi da bi hitro zaprli takega proizvajalca (ker bi namesto gasilnega aparata dobil brener, švasarija s takim CO2jem bi bila pa tudi zabavna)!
evil.gif


Sicer pa se lahko kdo pozanima kako je s tem pri nas, ponudnikov industrijskih plinov ni ravno veliko tako da se lahko hitro preveri kaj s katerim plinom garantirajo.

matr, ste me cist prestrašl....
evil.gif

Kaj pol mislte, je gasilni aparat vredu al ne? iz vidika varnosti vsebine

Ja itak da je ok. Kako si jo pa predelal? Jaz imam eno k bi jo imel pri kegiranju, pa iscem koga k bi mi jo predelal...
Jaz sem kupoval novo, zato sem vzel prehrambeno, sele kasneje sem dobil gasilski aparat...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Nč nismo predelali. Samo regulator gor in akcija.
Je pa res da je fajn če maš tiste aparate ki imajo gor ventil za šravfat in ne inga za stisnit, ker je pol tečno ko moraš vsake toliko pritisnit da ti potisne plin
 

CrazyAndrej

Zelenc'
8. mar 2016
8
0
1
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik carty pravi:
Pozdravljeni, sem pred nakupom oz. sem si umislil se corny keg. Zanima me glede co2 v flasi, namrec ta ki jo bom kupil ima notri industrijski co2, ali je to ok, ali mora biti notri co2 ki je preciscen? Vem da je nekje to pisalo, ampak ne najdem....
Hvala za odgovor
Ps. Bo junija tudi pri nas tekmovanje dom.pivovarjev? Nekaj je pisalo na fb, ampak nic ni vec okoli tega?
Lp

Plin je isti, bomba je pomembna. Mora biti prehrambena...

Zakaj?

Prehrambene se dodatno cisti pred polnjenjem, ce je kaksna razlika v izdelavi pa vem...

kolikor vem naj nebi bilo razlike kirga uporabljaš. Jz uprabljam gasilni aparat že od začetka, upam da me ne pobere zarad tega čez par let...
bonk.gif

Razlika je in ni.

Food grade, medicinski in laboratorijski CO2 je načeloma garantriano čist po nekem standardu ki določa kako se z njim ravna in kje je lahko shranjen. Tako se recimo uporablja smao nereaktivne tanke ki se jih redno čisti ipd.! Seveda se tak CO2 na koncu če želiš daj e vse ok mora točit tudi v enako spucane in namenske posode (ponavadi emajlirane jeklenke). Razlika v ceni takega CO2ja kar naenkrat naraste ker je en kup zaje....

Co2 za industrijo se pač fila v navadne železne cisterne in dalje v prav take jeklenke. Sam vir CO2ja je pa enak. Sicer so tudi tu neka pravila in ne moreš recimo CO2ja filat nekam kjer je bila prej neka druga snov (brez čiščenja), tako da možnost da boš v industrijskem CO2ja dobil neko sranje ni. Recimo na tujih forumih dobiš podatke da so noter v industrijskem co2ja hlapi bencina in olj ... in če bi bilo to res verjemi da bi hitro zaprli takega proizvajalca (ker bi namesto gasilnega aparata dobil brener, švasarija s takim CO2jem bi bila pa tudi zabavna)!
evil.gif


Sicer pa se lahko kdo pozanima kako je s tem pri nas, ponudnikov industrijskih plinov ni ravno veliko tako da se lahko hitro preveri kaj s katerim plinom garantirajo.

matr, ste me cist prestrašl....
evil.gif

Kaj pol mislte, je gasilni aparat vredu al ne? iz vidika varnosti vsebine

Vse je vredu. Pred časom smo v nekem znanem ljubljanskem lokalu pivo redno točili iz gasilnega aparata, če je v tavelki jeklenki zmanjkalo. Pa se nihče ni prišel nazaj pritožit
evil.gif
 

quagga

Pripravnik
4. jul 2015
111
1
18
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
V teoriji sicer kristalna soda ni razkužilo, ampak vseeno stvar dvigne pH in ustvari dokaj neprimerno okolje za življenje (sploh organizmov ki kvarijo pivo). Dalje tudi razžira vse organske snovi in počisti vse kar bi lahko predstavljalo hrano.

Raztopino sode moraš dobro splaknit, s tem povečaš tveganje da vneseš ponovno kakšne klice. Zadnje splakovanje tako izvedeš s vodo ki je segreta nad recimo 80C, s tem bo stvar sterilna in čista. Če pa je kaj živega pa tudi na 80C ne bo dolgo živelo.

Za kontaktno razkuževaneje opreme lahko še vedno kupiš v prvi trgovini varekino in uporabiš blago raztopino (1 žlička na liter mrzle vode) ki je precej boljše razkužilo kot recimo starsan ali pa oxi.

Za kontakno razkužilo je odličen peroksid, cca. 5 % raztopina. Poceni, brez vonja in okusa in na koncu ostane le voda. Jaz vse tako razkužujem, od bidona za bicikel do pivovarske opreme.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Nč nismo predelali. Samo regulator gor in akcija.
Je pa res da je fajn če maš tiste aparate ki imajo gor ventil za šravfat in ne inga za stisnit, ker je pol tečno ko moraš vsake toliko pritisnit da ti potisne plin

V bistvu ga moraš predelat, ker ima gasilni aparat not cev, da zajema tekoče stanje, ti rabiš zajemat plinasto, se pravi, da bi moral to cev vzet ven.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Citat:
Uporabnik CrazyAndrej pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik carty pravi:
Pozdravljeni, sem pred nakupom oz. sem si umislil se corny keg. Zanima me glede co2 v flasi, namrec ta ki jo bom kupil ima notri industrijski co2, ali je to ok, ali mora biti notri co2 ki je preciscen? Vem da je nekje to pisalo, ampak ne najdem....
Hvala za odgovor
Ps. Bo junija tudi pri nas tekmovanje dom.pivovarjev? Nekaj je pisalo na fb, ampak nic ni vec okoli tega?
Lp

Plin je isti, bomba je pomembna. Mora biti prehrambena...

Zakaj?

Prehrambene se dodatno cisti pred polnjenjem, ce je kaksna razlika v izdelavi pa vem...

kolikor vem naj nebi bilo razlike kirga uporabljaš. Jz uprabljam gasilni aparat že od začetka, upam da me ne pobere zarad tega čez par let...
bonk.gif

Razlika je in ni.

Food grade, medicinski in laboratorijski CO2 je načeloma garantriano čist po nekem standardu ki določa kako se z njim ravna in kje je lahko shranjen. Tako se recimo uporablja smao nereaktivne tanke ki se jih redno čisti ipd.! Seveda se tak CO2 na koncu če želiš daj e vse ok mora točit tudi v enako spucane in namenske posode (ponavadi emajlirane jeklenke). Razlika v ceni takega CO2ja kar naenkrat naraste ker je en kup zaje....

Co2 za industrijo se pač fila v navadne železne cisterne in dalje v prav take jeklenke. Sam vir CO2ja je pa enak. Sicer so tudi tu neka pravila in ne moreš recimo CO2ja filat nekam kjer je bila prej neka druga snov (brez čiščenja), tako da možnost da boš v industrijskem CO2ja dobil neko sranje ni. Recimo na tujih forumih dobiš podatke da so noter v industrijskem co2ja hlapi bencina in olj ... in če bi bilo to res verjemi da bi hitro zaprli takega proizvajalca (ker bi namesto gasilnega aparata dobil brener, švasarija s takim CO2jem bi bila pa tudi zabavna)!
evil.gif


Sicer pa se lahko kdo pozanima kako je s tem pri nas, ponudnikov industrijskih plinov ni ravno veliko tako da se lahko hitro preveri kaj s katerim plinom garantirajo.

matr, ste me cist prestrašl....
evil.gif

Kaj pol mislte, je gasilni aparat vredu al ne? iz vidika varnosti vsebine

Vse je vredu. Pred časom smo v nekem znanem ljubljanskem lokalu pivo redno točili iz gasilnega aparata, če je v tavelki jeklenki zmanjkalo. Pa se nihče ni prišel nazaj pritožit
evil.gif

Potisk je najmanjši problem. Pri karbonizaciji imam pa sam zaradi boljšega občutka jedilno jeklenko. Seveda pa ni to zdaj strupeno.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Nč nismo predelali. Samo regulator gor in akcija.
Je pa res da je fajn če maš tiste aparate ki imajo gor ventil za šravfat in ne inga za stisnit, ker je pol tečno ko moraš vsake toliko pritisnit da ti potisne plin

V bistvu ga moraš predelat, ker ima gasilni aparat not cev, da zajema tekoče stanje, ti rabiš zajemat plinasto, se pravi, da bi moral to cev vzet ven.

tole sem sicer tudi sam slišal, vendar meni nepredelan ne povzroča težav....
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Zdravo,

Imam vprašanje glede prodaje piva.

Doma imamo v lasti manjši pension, ki nudi prenočišča in zajtrke. Včasih smo imeli tudi pivnico in vinsko klet. Ker ne vem kaj naj sedaj naredimo s prostorom razmišljam, da bi naredil manjšo pivovarno ter pivnico.

Sedaj me zanima če se mogoče kdo spozna na birokratske zadeve.
1. Glede na to da je objekt namenjen gostinski in turistični dejavnosti, ali je potrebno karkoli spreminjati v namembnosti objekta,... ali lahko samo prostor preurediš in variš pivo.
2. Kako mora biti prostor urejen da zadosti potrebam inšpektorjev,...
3. Ali je potrebno spreminjati namembnost prostora (pivnica, vinska klet) v pivovarna ali ni potrebno ker je v osnovi objekt namenjen gostinstvu.

Hvala za pomoč.

mogoče v pogled če kdo lahko kaj izbere kaj se da narediti. Slike so pod zavihkom galerija http://www.kmetijatorokpgt.com (2. in 4. slika v spodnji vrsti sta prostora kjer bi se ukvarjal s pivovarstvom.)
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
V Petek bodo v Hiši mladih v Ajdovščini organizirani redni mesečni trki. Pridružila se nam bosta tudi Pelicona.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Citat:
Uporabnik carty pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
Kako je s prijavami na hrvaško tekmovanje? se je potrebno prijavit preko njihove strani, ali samo neseš pivo v Ljubljano v Sir Williams pub in v kuverto daš prijavnino in je toto?

Definitivno ni to to. Pa se mi je zdelo, da moram razložit, pa sem si mislil, da folk le ni tolk za luno no.

Prijavit bi moral pivo že zdavnaj preko njihove strani. V dveh dneh so zapolnili kvoto 350 piv in to je to. Tako da dopolnjujem mojo objavo: Piva, ki niso prijavljena na Hrvaško homebrew prvenstvo in se bodo vseeno znašla v Williamsu bodo prav tako odpeljana in seveda popita, denar bo šel pa za čevape.

Mislim fantje, dejte mal razmišljat zraven no. Čisto za vse pa res ne rabimo pisat podrobnih navodil.

Kako pa kaže junija pri nam? Bo?
Težka bo, verjetno bo res jeseni.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik carty pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
Kako je s prijavami na hrvaško tekmovanje? se je potrebno prijavit preko njihove strani, ali samo neseš pivo v Ljubljano v Sir Williams pub in v kuverto daš prijavnino in je toto?

Definitivno ni to to. Pa se mi je zdelo, da moram razložit, pa sem si mislil, da folk le ni tolk za luno no.

Prijavit bi moral pivo že zdavnaj preko njihove strani. V dveh dneh so zapolnili kvoto 350 piv in to je to. Tako da dopolnjujem mojo objavo: Piva, ki niso prijavljena na Hrvaško homebrew prvenstvo in se bodo vseeno znašla v Williamsu bodo prav tako odpeljana in seveda popita, denar bo šel pa za čevape.

Mislim fantje, dejte mal razmišljat zraven no. Čisto za vse pa res ne rabimo pisat podrobnih navodil.

Kako pa kaže junija pri nam? Bo?
Težka bo, verjetno bo res jeseni.

Sem si pa vnaprej rezerviral prost dan!
grin1.gif
Odpade samo tekmovanje ali tudi skupščina, v čem je problem?
 

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
Pozdravljeni mojstri. Moj prvi poskus delanja recepta za pivo in varjenja po BIAB metodi (računam 65% učinkovitost... pretiravam?). Do zdaj sem enkrat naredil samo z ekstrakta, zdaj pa grem all-in
smile-1.gif


apa.png


Mogoče bom dal malo manj slada, če ne bo šlo toliko not. Caro sem dal zaradi barve. Bi bilo boljše kaj druga dat? Bo tak recept ok ali bi bilo pametno kaj spremenit?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.