Covid-19 SafePlace

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Inšpektorji so dons aktivni po Ljubljani. Mi je kle v menzi reku, da se lepo usede, poje, pol pa pokaže značko, pa pove pripombe, zaenkrat svetovalna vloga brez kazni, kar se mi zdi prav. Podobno je rekla dečva na kofet. Je pa zanimivo, da hočejo striktno inšpektorji osebno, tudi če preverjujoči pozna osebo. Kar je malo mimo, saj še komisija na volitvah ne rabi zahtevat osebne, če osebo lahko indentificira preko poznanstva.
Moja 89-letna znanka, ki zelo težko hodi, je šla danes k frizerki, h kateri hodi že zadnjih 50 let. S sabo je imela telefon, na katerem ima QR kodo. Frizerka jo je poslala domov po potni list, ki ga seveda navadno ne nosi s seboj.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Iz česar se vidi, da je namen preverjanja drkat folk, in nič drugega - ker če preverjajoči pozna osebo nima smisla da preveri še osebno.
Točno tako, drkajo folk. Mi pravi šef lokala, kamor zahajam vsake tolk, da sta se prejšnji teden vsedla desc in baba. Delal je takrat glih šef in jih prosi za PCT potrdila in seveda osebno. Baba pokaže oboje, desc pa samo potrdilo, osebno izkaznico je pa kokr v avtu pozabil. Ampak je šef vztrajal da gre iskat, ker pač nista bla znana v lokalu. Izkazalo se je, da sta inšpektorja. No, za takle podjebavanje pa men pokrovko vzigne, pzdeti zahojeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
A na Viču pa ni zahtevan pct pogoj, qr koda pa osebna, da dobiš malico, za razliko od Centra?

Ker ne vidim v safeplace?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Menda sedaj inšpekcije neusmiljeno kaznujejo ponudnike, ki se do pikice ne držijo zapovedanega. Kazni so pa do 4000€.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Danes sem bil v moji priljubljeni kafeteriji. Zanimalo me je, ali bodo vpraševali za PCT.
Kelnerca je res vprašala......... "s smetano?" :cool: