s.p. in kreditna sposobnost

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Recimo, da plačuješ najmanjše prispevke, okoli 200 €, po enem letu prideš na banko, imaš pozitivno bilanco (plusa od 3.000 - 7.000 €) in hočeš nekaj kredita...ga dobiš ali ne oz. si kreditno sposoben v tem primeru ali ne?
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Takole na pamet je zelo zelo težko kaj reči. Najboljše da greš na banko in konkretno povprašaš kako in kaj. Če boš želel pridobiti večji kredit boš moral naredit poslovni načrt, drugače pa bo verjetno dovolj bilanca prejšnjega leta.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Vem, da je težko rečt, ampak me res zanima mnenje. Se pravi, čisti plus par tisoč eur...kako do kredita. Banko pustimo pri miru, ker oba odgovora poznam, zanima me vaše mnenje.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz sem tudi na začetkih mojega s.p. iskal kredit, bogi tedanji 1mio za nakup kombija. Ni bilo šans.

Zdaj sem že 2x plačal 30,000€ za nov kombi, nakazilo v celoti iz računa. Vsakič ponujajo leasinge in podobno navlako, hvala, zdaj ne rabim več. Banka ti da denar, samo če jim lahko dokažeš, da ga ne potrebuješ.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ponujajo ti ga takrat, ko lahko z nečim jamčiš, da si ga sposoben vrnit. Na lepe oči se težko dobi. Mogoče, če imaš killer poslovni načrt in ga znaš dobro predstavit, dobiš denar drugače pa težko.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Če imaš pozitivno bilanco, potem pomeni, da ga lahko z nečim vrneš ali ne?
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Pri s.p-ju je banki velikokrat bolj pomembno, koliko prometa si ti imel na poslovnem računu kot kakšen je bil dobiček. Plus še drugi podatki iz bilance. Dobiček je po moje zadnje kar gledajo, ker večina s.p jev nima ravno velikega dobička. In pa seveda kaj imaš v osnovnih sredstvih. Ker če so sredstva tudi banka hitro da, ker ve da ima od kje vzeti če sa kaj zakomplicira.

Nisi napisal kakšen kredit bi rad. Ali je to 5000,00 ali 50.000 ali več?

lp
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Če imaš pozitivno bilanco, potem pomeni, da ga lahko z nečim vrneš ali ne?

To samo pomeni da slabo prikrivaš dobiček, gleda se druge stvari po bilanci.
smile-1.gif
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
No, zgodba je taka, da sem na računu obrnil kar precej denarja, bilanca je pozitivna, v glavnem vse štima, ko pa sem klical danes poslovodkinjo moje enote, je rekla, da v bostvu nisem kreditno sposoben. To mi je dvignilo pritisk, ker si enostavno ne znam predstavljati kako bi bilo potem treba delat, da bi bil sposoben...Letos sem namreč delal dobro.

Hotel sem pač slišati vaše mnenje, so mi pa na drugi P.E. ob pogledu na bilanco pač rekli, da za ta denar ne bo nobenega problema in to je to. Govora je pa o nekih 2.000 €, se pravi za posel drobiž.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Katera banka pa?
Meni so prejšnji teden na SKB zavrnili limit (1.000€) na osebnem računu, ker zadnje par mesecev nisem prejel "plače". Promet na s.p. v lanskem letu je bil neto nekje n kratnik tega (nnn); dobiček pa za sp tudi kar lep. Vem, da morda ni veliko a... Ko bom imel čas bom šel od banke do banke in presedlal k tisti, ki bo bolj prilagojena statusu sp. Ima kdo kakšen predlog/dobre izkušnje?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
No, zgodba je taka, da sem na računu obrnil kar precej denarja, bilanca je pozitivna, v glavnem vse štima, ko pa sem klical danes poslovodkinjo moje enote, je rekla, da v bostvu nisem kreditno sposoben. To mi je dvignilo pritisk, ker si enostavno ne znam predstavljati kako bi bilo potem treba delat, da bi bil sposoben...Letos sem namreč delal dobro.

Hotel sem pač slišati vaše mnenje, so mi pa na drugi P.E. ob pogledu na bilanco pač rekli, da za ta denar ne bo nobenega problema in to je to. Govora je pa o nekih 2.000 €, se pravi za posel drobiž.

Glej, bankirji so omejeni pač. Za kredit je postopek enostaven, pogledajo tvoje plače in si izračunajo, koliko kredita ti pripada. Ni redne plače ? Ni kredita. Tako enostavno je to.
Ti imaš lahko konec leta desettisoče evrov dobička, samo njim to ne pomeni nič, ker bi morali razmišljati ven iz okvirja.

Začetek je zato težak, to sem izkusil tudi sam. To obdobje je treba prebroditi, potem pa gre.

Kaj storiti če rabiš kredit ? Prosi sorodnika z redno plačo, ne glede kako nizko. Tak vsak takoj dobi kredit, ki mu ga potem lahko odplačuješ.

Če rabiš kaj za firmo, je to težje. Enostavno počakaj da si to lahko privoščiš skeširati ali poiskusi kako drugo obliko kreditiranja. Kredit je najtežja za dobiti.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
ksz...Gre za SKB. Sicer so mi kredit odobrili, samo enostavno sem bil čisto šokiran. Problem je ker nimam velike izbire ori bankah, na voljo imam dve, za vse ostalo bi se moral nekam vozit.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Zaradi tega razloga smo mi zamenjali SKB z NLB.
Iz NLB so prišli samo proizvodnjo pogledat in v roku 10 dni je bilo vse dogovorjeno. Brez kakršnihkoli kompliciranj. Sedaj sodelujemo že skoraj 10 let in vem, da je obojestransko zadovoljstvo.

lp
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
ksz

Po mojih izkušnjah je s krediti za s.p.je tako, da je najbolje, če imaš kakega poroka ali pa daš hipoteko na nepremičnino. Promet je vsekakor pomemben, a brez neke garancije pri s.p.ju si mrzel. Lahko na primer plačaš zavarovanje, a pride svinjsko drago, če si siguren, da posel bo, raje vzami hipoteko.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Banka najprej preveri stanje na računu in promet. Tudi bankirji namreč vedo, kako pri sp-jih gre s prispevki. Če je promet OK, potem ti s kreditom ne bi smeli komplicirat. Jaz sem se enkrat zanimal, banka mi je kredit odobrila, vendar ga zavarovalnica ni hotela zavarovat. To pa zato, ker nisem bil komintent banke več kot eno leto.