S kombijem katerega nisi lastnik v tujino (au-hr)

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Zanima me kako je s temu. Frend ma kombi( na firmo) katerega bi mi posodil da bi šel v avstrijo nato še na hrvaško.
Je potrebno kaj podpisati ali samo "vozi miško".
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Sem parkrat sel cez mejo s potnim nalogom in je pisalo da sem zaposlen v firmi, ceprav nisem, pa niso nikoli preverjali ali karkoli.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Problem ne nastane zaradi preverjanja policistov al kogarkoli izven podjetja.

Problem je, ce imas sitno racunovodkinjo
grin1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Za po SLO potni nalog ni več potreben za policiste, edin davčna jih želi imeti, vemo zakaj, z v tujino pa potni nalog zaradi ljubega miru če te že ustavijo policisti, vendar v upanju da ne narediš kakšnega prekrška...

Ker če je kombi služben, lahko kazen dobi voznik in podjetje, vemo pa da so kazni za podjetja zelo velike in tisti ki ti bo posodil kombi, gotovo nebo vesel kakšne konkretne kazni, recimo nekaj 1000€... ( to velja predvsem za preobremenitve, napačno naložen tovor, neupoštevanje počitka,...)
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
No potni nalog bo, računovodkinja pa tut nebo sitna glede na to da pokasira vsak mesec določen znesek €
smile-1.gif

Sem mislil da je potrebno kako overjeno dovoljenje ipd. Za avstrjo mi ni tolk panike, problem vidim bolj pri naših J. sosedih
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
No potni nalog bo, računovodkinja pa tut nebo sitna glede na to da pokasira vsak mesec določen znesek €
smile-1.gif

Sem mislil da je potrebno kako overjeno dovoljenje ipd. Za avstrjo mi ni tolk panike, problem vidim bolj pri naših J. sosedih

Brez pooblastila od direktorja podjetja, ki te pooblašča za vožnjo, njihovega kombija, se ne vozi okrog.
Vsebovati pa mora tvoje podatke in seveda podjetja in časovni okvir kako dolgo pooblastilo velja.
Pa potni nalog je obvezen.

Tako pooblastilo so zahtevali od mene na A-SLO meji naši policaji.

Lp
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Nevem od kdaj, ampak če nimaš potnega naloga te policaj v SLO ne more več kaznovati, kako je na mejo z carino ne vem, kaj si pa mislil z republiško?