S kolesom na Grossglockner

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Drugo leto je pa res treba iti... Namen imam iz smeri Heiligenblutt, na Eddelweisspitze in nazaj. Kje parkirati avto, da ne bo kakšen pajek telovadil okoli? Računam na 25.6., seveda pa je odvisno od vremena. Dajte se malo razpisati, kdor je že bil.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
bil gor leta 2017 s "potovalnim kolesom" (kolo starejše od mene :valjamse: ).

prespala sva v heiligenblutu v enem hostlu, naslednji dan zjutraj na pot. Sam vzpon, razen tega da je res dolg ter seveda lep nič posebno težak.
na poti dol proti zell am seeju se je vreme pokvarilo in sva imela kar fajno nevihto. in seveda ko gredo stvari narobe je partnerki takrat šla špica na kolesu. sem menjal na cca 1800 v nevihti, fajni spomini.
no do kampa v zell am seeju se je vreme spet popravilo ter sem se odmrznil ter presušil že kar med potjo.
definitivno vredno.


fusch.jpg
hochtor.jpg
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.360
113
Pomurje
Prideš čez z manj kondicije? Rečno tam narejeih 1kkm pred podvigom? Šel bi z gorskim kolesom?
Žena brez omembe vredne kondicije z električnim kolesom?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Parkrat sem bil z motorjem gor, bežno se spomnim, nazaj grede sem peljal mimo enega majhnega parkinga, kot neka razgledna točka do slapa Coprnitze... ne spomnim pa se, če je to daleč od Hailigenblutta.. da bi tam pustil avto...neki manjši makadam parking je, pa en kafič ali picerija zraven...
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Parkrat sem bil z motorjem gor, bežno se spomnim, nazaj grede sem peljal mimo enega majhnega parkinga, kot neka razgledna točka do slapa Coprnitze... ne spomnim pa se, če je to daleč od Hailigenblutta.. da bi tam pustil avto...neki manjši makadam parking je, pa en kafič ali picerija zraven...

tega slapu ne poznam pod tem imenom, če pa misliš slap, izvir Jungfern, je pa to do Heiligenbluta še slabih 5km :)



razgledne točke sicer letos ni bilo več..
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Izbrisan uporabnik #488...to bo, ja. Jungfernsprung, pa v razlagi piše Zoppernitzenbachfall... Če je le pet kilometrov do Heiligenblutta, pa tako fajn, se ravno ogreješ. Bom zgodaj šel od doma, itak imam le dobre 200 km do tja.
Hanzi... elektrika pa to... smo predlani šli na Uršljo goro, je bila zraven ena teta, 70-letna... itak smo od rampe gor vsi tiščali, teta se je peljala, kot po ravnem skoraj. Je pa jeba, če se baterija sprazni...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Saj na to ciljam, prazna baterija. To pa ti veš koliko km in koliko visincev zmoreta tvoja žena in baterija v njenem biciklu.
Kaj češ lepšega če se ti na 3/4 klanca sprazni baterija, žena pa že kar lepo jezik ven moli....tisti bolj občutljivi na višinsko bolezen ni treba veliko fizičnega napora da si kaput.
2k visincev in 66km!
Zdaj pa če tvoja žena ni ravno manekenske postave in nima noge kot Roglič ;), mora biti baterija konkretna za 2k. Al se motim?
Nimam izkušenj z e bajki.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.360
113
Pomurje
Baterija bi naj zdržala cca 60 do 80km brega v eco nacinu.
Brez baterije ne gre. Kolo ima 23kg. Tega še Rogliču ne privoščim gor vlečt
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ni razloga, da bi se človek "prestrašil" vnaprej. Če se baterija sprazni prehitro, se pač obrne.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Saj na to ciljam, prazna baterija. To pa ti veš koliko km in koliko visincev zmoreta tvoja žena in baterija v njenem biciklu.
Kaj češ lepšega če se ti na 3/4 klanca sprazni baterija, žena pa že kar lepo jezik ven moli....tisti bolj občutljivi na višinsko bolezen ni treba veliko fizičnega napora da si kaput.
2k visincev in 66km!
Zdaj pa če tvoja žena ni ravno manekenske postave in nima noge kot Roglič ;), mora biti baterija konkretna za 2k. Al se motim?
Nimam izkušenj z e bajki.
A ni do gor manj...
klele piše 25km in 1486, to res ni neka groza.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
dvakrat se spuščaš če greš iz heiligenbluta, iz obratne smeri pa se ne spominjam da bi se kaj.
tako da od 1100 do 2500 sicer je cca 1400 ampak tisti spusti niso všteti. lih do 2k sicer ne prilezeš
 
  • Všeč mi je
Reactions: pleXwriter