S čim namazat plesnive stene?

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Hvala za nasvet ..

imam pa trenutno oviro, da bi to izvedel. Namreč z družino živim v tem stanovanju in ta plesen se dela v dnevni sobi .. tako da bo težka .. Počakam pač do poletja .. Upam le, da se do takrat dojenček česa ne naleze
frown-1.gif
 

virtualman

Pripravnik
20. avg 2008
79
0
6
jv slovenija
Ja, najbolje je počakat do poletja in potem za en vikend to narediti ko ne boste doma. Do takrat pa nikakor ne prati dol ali krtačiti, ker se samo plesen ( trosi) razmaže in potem raste še povsod drugod, kjer je ni bilo. Ko pa boš prešprical z arekino pa daj kar močno, da bo kar teklo. Plesen mora namreč vsrkati preko korenin arekino vase in zato odmre. Obvezno samo prešpricaj in nič kakšnega čopiča ali gobe uporabljat, ker samo razmažeš vse skupaj. Na enak način boš lahko tudi fuge v kopalnici naredil snežno bele. Arekina se mora vpiti v fugo. Po dveh dneh, ko se fuge izsušijo ( zato je najbolje poleti) in plesen pomalica arekino pa samo s tušem operi vse skupaj in zadeva je končana.
lp
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Tenks, si bom zapomnil in tudi pošprical ku.rbo zeleno nemarno
wink-1.gif


Mi gre res na živce, ke rjo je vedno več .. zelena, siva .. se počutim, kot da ima dnevno sobo v gozdu, v kotu pa raste mah na drevesu
smirk-1.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Samo jaz bi ti vseeno svetoval, da zadevo obrišeš. Saj lahko potem vse naokoli posesaš.
Se takoj boljše počutiš, ko odstraniš debeli sloj plesni.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Plesen pobrišeš z vlažno krpo in našpricaš z Spektra Sanitol, je človeku neškodljivo, plesen se na našpricanih mestih ne bo več širila

Ko je varianta, pa varikina ali clox, da odstrani vse sledi plesni in spet našpricaš s Sanitolom
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Sanitol dobiš povsod, ker je od Heliosa, Cloxa pa nisem povsod zasledil, namesto tega lahko uporabiš varikino, oboje je na bazi klora
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
CLOX se dobi v Merkurju, če si iz Selnice ob Dravi, ga dobiš tudi v trgovini Romet, drugače se pa dobi praktično povsod, kjer prodajajo barve, lake in ostalo "kemijo"
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Bil prelen, da bi šel v trgovino in sem danes malce improviziral.

Najprej sem pošprical z eno zadevo, ki sem jo kupil v lekarni za razkužit roke (Spitaderm) , ko so tako na veliko svarili pred gripo.

Pol sem pa po steni polil še neko zadevo za čistit wc (bleach gel) , ki tudi smrdi kot sam hudič ...

V trenurku se je plesen začela spreminjati iz zelene v rjavo (rjasto) in sem potem vse skupaj samo še pobrisal dol s papirnatimi robčki.

Če bo ok, ne vem, je pa zaenkrat stena brez plesni, kar pa tudi nekaj šteje
grin1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Sedaj si pa naredil.....Ker je zid bazičen(apno) ga plesni razgrajujejo s kislinami in se hranijo s tem.. Ko si pa ti polil plesen s kislino si dobil občutek da si plesen uničil, obenem pa is plesni naredil polno mizo ker je tvoja kislina razgradila apno v hrano za plesni.
 

dnovak24

Zelenc'
24. feb 2010
3
0
1
Clox je zakon, jaz sem uničil trdovratno plesen samo z cloxom ampak sem moral večkrat ponoviti špricanje!
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Sedaj si pa naredil.....Ker je zid bazičen(apno) ga plesni razgrajujejo s kislinami in se hranijo s tem.. Ko si pa ti polil plesen s kislino si dobil občutek da si plesen uničil, obenem pa is plesni naredil polno mizo ker je tvoja kislina razgradila apno v hrano za plesni.

Res? Daj malo razloži tole. Recimo s kakšno kislino je bil polit zid in kakšen je mehanizem hranjenja plesni (sploh veš za katero plesen gre?)...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Samo BTW te plesni sotako noro strupene, da ukrepajte pravi čas, ne čakajte, da se zarazite, ker bolezen navadnoudari kasneje ven, sicer je pa o škodljivosti le te ogromno napisanega na netu, torej ne čakajte, da imaste vse stene črne, ukrepajte takoj in jasno zračite več ....... če vam je kaj, do sebe in morda otrok, za katere je pa to še par krat bolj nevarno, kot za odrasle .