S čim namazat plesnive stene?

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Zdravo,

izgleda, da prejšnja lastnika nista kaj preveč zračila stanovanja, zdaj pa je vse plesnivo. Izgleda, da nista kaj veliko zračila...


1. S čim naj namažem stene, da bo šla tista črna plesen dol?
2. s kakšno barvo oziroma s katero primesjo naj pobelim stene, da bo zmanjšana možnost plesnjenja?
3. s čim naj spravim plesen iz fug med ploščicami?


Hvala in LP,
Matjaž
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
A so slučajno zamenjana okna?

Če ja, potem zračenje nima veze..oz. milo rečeno..se ti je plesen pojavila zdaj ko si ti noter
smile-1.gif
.


Letos je huda zima in se pozna pri tistih, ki so zamenjali okna, stene pa so neizolirane (Pri nas je kar malo srhljivo). Trenutno ne naredi ničesar ampak počakaj pomlad (da ne bo prihajalo do kondenza zaradi temp. razlik med zunanjostjo in notranjostjo stene..potem pa vse skupaj posesaj/prebriši...da gre dol (če boš belil bi bilo najboljše pobrusit). Eni uporabijo neko 'citrus' barvo po kateri naj bi bilo bolje...če bo res boš videl naslednjo zimo (sam nimam izkušenj)

pa nič bat...z zračenjem tega ne boš odpravil (razen če imaš 24 ur dnevno odprto okno).
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
3 . parni čistilec bi verjetno koristil

1 in 2 najprej prevriti kako je glede izolacije. nekje mora biti toplotni most , da se nabira plesen

drugače pa bi naj apneni premaz pomagal oz v barvo daj fungicid oz nabavi fungicidno barvo.
se bo potrebno do merkurja obija bauxx trgovin sprehoditi na oddelek barv pa tam malo povprašati za dodatek k barvam
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Oj,

no, pa ma še kdo probleme, podobne kot pri nas. Problem verjetno ni v zračenju, ampak v slabi izolaciji ali pa slabih oknih. Dejstvo je, da se je plesen nabrala iz določenega razloga in se jo boš zelo težko znebil za vedno:( Pri nas smo se jo lotili najprej z enim preparatom za odstranjevanje plesni, na bazi varekine. Ta reč dejansko pobije zadevo. Nato pa smo sobo prebarvali s posebnim jupolom, ki ima notri zadeve za preprečevanje plesni. Vse to dobiš v Merkurju ali podobnih trgovinah. To smo rešili v eni sobi, kjer nimamo več problemov. Druga pesem pa je kopalnica. Samo da se odpre topla voda so vse stene takoj mokre in jo je pol treba zluftat. Drugače je plesen v parih dneh nazaj...
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Jaz še nisem noter, zato bi pa želil uredit zadevo, preden se vselim.
Je pa zanimivo, da pri meni (btw. v istem bloku) je pa vse OK.

Hvala za ideje! Ko bom pa belil, bom pa noter naštimal sušilec zraka. Baje da tudi pomaga...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
neki na bazi klora. se posprica in deluje. sam smrdi. in ni dobro za pljuca..ce nisi not..naspricaj vraga in ******. cez par ur prezraci.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Kupi CLOX, to sredstvo je zakon, pol literska plastenka pride nekaj ojrov, 2 al 3 ojre... Tast je imal težave s plesnijo v stanovanju, v katerem so podnajemniki... BTW, plesen je bila tam zaradi njih, ne zaradi slabega stanovanja, ker v dveh letih niso spalnice niti enkrat prezračili... In niso uporabljali radiatorja v tistem prostoru... Jaz sem nalil kar v eno plastenko z razpršilko in enostavno pošprical črne stene... V kaki uri ni bilo sledu o plesni, pa še originalna barva je bila kot nova.

9e29184cbdf46a5f7c81e9d8.jpg


Aja, kupil pa sem ga v eni trgovini s tehničnim blagom (tam kjer imajo barve in lake, ga ziher dobiš)...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Druga reč za te zadeva pa je Tekasan (imajo tudi v Merkurju...samo je treba vprašat,ker ne najdeš sam (vsaj za BTC govorim)).
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Tile klorati niso uporabni (clox, varikina...). Testirano na lastnih stenah n-krat. Samo stanovanje smrdi, plesen pa spet zraste v parih tednih. Ravno tako je neučinkovit tisti funga aditiv za barvo.
Edina reč, ki se je pri meni izkazala za učinkovito je mešanica borove kisline in vodikovega peroksida.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Najbrž je tudi odvisno od vrste plesni. Meni preglavice dela tista črna svinjarija.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Pri nas se lastno eksperimentiranje s kemikalijami ni izšlo (dokaj konkretna koncentracija natrijevega hipoklorida), ker plesen je dejansko pobilo v nulo, samo so se pa kmalu začeli delati mehurji in je barva začela odstopati od podlage - kljub uporabi emulzije.

Tko da moj glas gre za preverjene industrijske pripravke.
cheer.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
algicid in fungicid od juba(ker ni nujno da je vse plesen solahko tudi gobe).premaži vse stene da se zadeva začne penit.pusti par dni na miru nato z varikino čez in apneninm beležem.ko boš s tem zaključil lahko prebeliš z navadnim jupolom
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Ne bo držalo... Pri nas je bil potreben samo enkraten špric nanos, pa ni ne duha ne sluha o kakšni plesni. Že kar nekaj časa...
Moraš pa razumet, da če se rešiš plesni in nič drugega ne spremeniš, bo plesen prej ko slej prišla nazaj. Če pa se je rešiš, porihtaš npr. okna, ogrevanje ipd., pa je ne bo več nikoli nazaj...
Je pa po špricanju še dodatno fajn pobarvat s kako antiplesen barvo.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Jaz sem se spravil nadnjo z natrijevim hidroksidom (NaOH) in verjemite lug plesni ne paše.......
 
Nazadnje urejeno:

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Tudi v našem bloku .. leta in leta ni bilo sledi o kakšni plesni .. letos pa večini stanovalcem dela družbo tale zelena nasnaga
frown-1.gif
 

virtualman

Pripravnik
20. avg 2008
79
0
6
jv slovenija
Sam sem preiskusil kar nekaj teh dodatkov , tudi posebno barvo pa ni nič pomagalo. Edino kar se je izkazalo je bila varikina ali arekina, ki ima nekaj več klora. Napolniš plastenko od biokila in pošpricaš. Smrdi kot hudič. Čez uro ali dve ponoviš vajo. Zračiš nato dan ali dva. zato je nekeko najbolje to početi poleti. Uporabno tudi pri fasadi. Klor se uporablja tudi pri bazenih, za dezinfekcijo vode in preprečevanju alg. Bistvo je da plesen uničiš predno prebarvaš z novim slojem barve, drugače plesen preživi in sama čez nekaj časa prodre zopet na površje.
Učinek se vidi že po nekaj minutah, črne lise praktično izginejo že po prvem špricanju.Popolna belina pa v dveh dneh. Pazi kaj boš imel oblečeno, ker se bodo na oblečenem pojavila razbarvanja. Tudi kaka maska za dihanje ali mokra krpa čez usta in nos je zelo priporočljivo. Klor je drugače strupen. Čez teden dni prebarvaj z jupolom ( v njega vmešaj 1 dcl varikine) in to je to. Od tu naprej pa dnevno zrači, da odstraniš vlago iz prostora. Je pa problem verjetno v slabi izolaciji hiše, mrzlih stenah in pregretem prostoru. Zato se pojavi podoben efekt, kot če poleti ( ko je zrak topel) natočiš v kozarec mrzlo pivo (mrzle stene). Kozarec se zarosi. Isto se dogaja na mrzlih stenah v toplem prostoru.