Ryanair prtljaga

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
sem napisal že v podforum kjer je pisano o Londonu.
Ampak tle bo več odziva, pa, da mi kart ne prodajo
evil.gif


Eno vprašanje...
Od kdaj Ryanair za 1 kovček zaračuna 30€
Hotel sem rezervirat 2 karti za let v london. Povratna karta za 2 osebi s free taksami za 20 eur.
cheer.gif

Sem reku al če grem al pa tud če ne bom bookiral.
Pridem do prtljage...... me je vse minilo.

Nej mi nekdo razloži kako je s to prtljago?
Koliko osebne prtljage lahko nesem s sabo?
Tista ki gre z mano v letalo in tista ki gre posebej v drugem delu letala brez da doplačam.
In kaj moram tam obkljukati.

Vsak kovček prtljage se zdaj plača 30 eur

ddAJecJrtR8Y6wmT.jpg
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
To sem tudi jaz opazila v decembru, ko sem šla v London.
Pa da ti omenim še eno takso, ki jo moraš plačati, če plačuješ s kreditno kartico (ne vsemi, a Eurocard in mislim, da tudi Visa sta tu) - če se prav spomnim, je bilo 10€.
In na koncu sem namesto 40 plačala skoraj 100€.
Ampak dobro, London je tega vreden
smile-1.gif


Vendar pa sem bila na letališču ful presenečena, ker so ljudje na letalo nosili kot hand-luggage res velike kufre. Moj, ki sem ga dala kot prtljago, ni bil veliko večji od tistih, ki so jih ljudje nosili s sabo na letalo kot ročno prtljago. Jaz sem z navadnim majhnim nahrbtnikom izpadla prav en revež
smile-1.gif

Edino za ročno prtljago ni doplačila, za ostalo prtljego doplačaš. In seveda za dodatne kilograme - nad 15 kg (v Londonu so bili glede tega res striktni).
Bojda so še kar striktni tudi glede samo enega kosa ročne prtljage - vendar jaz sem za nazaj imela evidentno dva kosa (nahrbtnik in eno veliko škatlo) - pa mi ni nihče nič rekel. Ampak to zna biti malo riskantno.

Skratka - če ti uspe vse spraviti le v en srednjevelik kovček, ga lahko neseš na letalo kot ročno prtljago in te to nič ne košta. (to je reda velikosti ta malih kovčkov na koleščki). Poleti in pomladi to res ne bi smel biti problem, pozimi se pa tudi za par dni kar hitro nabere dosti prtljage...
 
Nazadnje urejeno:

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ja tako je to, mi smo kar rezervirali brez prtljage za Barcelono. Bomo imeli majhne kovčke za na avion in to zadostuje za 4 dni.
grin1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Eziđet ma 20kg + rocna prtljaga neomejeno kg vendar v kovcu za osebno prtljago, preverjeno 14 dni nazaj...
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Kakor se spomnim so plačilo s kartico vedno zaračunali.
Ko sem bil zadnjič je bilo 5€ če se ne motim. To sem pričakoval.
Kar pa se prtljage tiče me je pa presenetilo
rolleyes-1.gif


Npr.
Ne prijavim nič prtljage; imam samo osebne stvari do 15kg , ki jih nesem na letalo s seboj. Torej ne plačam nič...tudi bookiram tako.
Pridem na letališče in imam prtljago ki ne ustreza kot ustrezna prtljaga. Stvar lahko doplačam tam naknadno?
Ali težijo?
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Glede večjega števila prtljage, kot prijavljeno, so v Londonu kar komplicirali. Ne vem, morda tudi zato, ker je bila velika gužva in s(m)o bili vsi malo tečni. Za sosednjim šalterjem je bil nekdo, ki je imel 2 kufra za na letalo, prijavljenega pa le enega. Vendar ne vem, kako so rešili, ker sem jaz prej opravila. So se pa še kar pregovarjali.
Saj na strani od Ryanaira piše, kakšne dimenzije ročne prtljage so še dovoljene. Skratka - iti mora v tisti predal nad glavo. Tam notri je pa kar dosti prostora.
Jaz mislim, da za par dni vso prtljago res enostvano spraviš v en manjši kufer in greš z njim na letalo. Jaz enostavno nisem vedela, da lahko greš na letalo s takimi kovčki. Vem pa za drugič
smile-1.gif

(edini praktični problem potem vidim, če kupiš v Londonu veliko stvari, pa jih je potem težko vse zapakirati...)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Glavni praktični problem je, da ob takem sistemu pakiranja ne smeš imeti s sabo niti malo tekočin ali ostrih/potencialno nevarnih predmetov. Mila, šamponi, žepni nož, škarjice za nohte, pilca... vse bo počakalo v košu za smeti na Brniku.
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Glavni praktični problem je, da ob takem sistemu pakiranja ne smeš imeti s sabo niti malo tekočin ali ostrih/potencialno nevarnih predmetov. Mila, šamponi, žepni nož, škarjice za nohte, pilca... vse bo počakalo v košu za smeti na Brniku.

Se pravi da si moraš tik pred odhodom nohte zrihtat ker potem šele po povratku doma
bonk.gif


Lp.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

hysterical-1.gif
Good one.


Samo za kakšno pripadnico nasprotnega spola bi pa to definitivno lahko bil problem.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.958
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Glavni praktični problem je, da ob takem sistemu pakiranja ne smeš imeti s sabo niti malo tekočin ali ostrih/potencialno nevarnih predmetov. Mila, šamponi, žepni nož, škarjice za nohte, pilca... vse bo počakalo v košu za smeti na Brniku.
Mila in šampone pač pelješ v dovolj majhnih pakungah (še pene za britje se dobi do 100ml), tudi škarjice za nohte&pilce smo že nesli čez (pogledajo, pomerijo, pa spustijo skozi) ... AMpak pri škarjicah (za navadno mjhno keramično pilco ne težijo nikjer) je malo odvisno od letališča.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Seveda... ali pa pač kupiš vse potrebno na destinaciji. Zaradi par evrov za žajfo tudi ne boli glava.


Samo je pa zoprno, ker moraš ful pazit pri prtljagi, kaj ja in kaj ne.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Lahko imaš mila in to, le da jih na letališču zapakirajo v vrečko in mislim, da je maximum 1000 ml.

Sej piše na internetni strani, ampak se mi zdaj ne da pogledat.
grin1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Kdaj si nazadnje letel? To so že stare fore...

Skupni maksimum je 1000 ml. Posamezne flaške so lahko največ 100ml. Redkokatera kozmetika, ki se kupi v navadnih trgovinah, je pod 100ml.

http://www.adria.si/bin?bin.svc=obj&bin.id=4D5B9647-C078-15C2-8440-2B22132A381C

Kar pa se ročne prtljage tiče, pa je tudi odvisno od prevoznika:

Citat:
Na poletih z Adrio lahko na letalo vzamete en kos ročne prtljage, kot so manjše potovalne torbe, prenosni računalniki ali poslovni kovčki. Seštevek vseh mer ročne prtijage ne sme presegati 115 cm (npr. 55 x 40 x 20 cm). Največja dovoljena masa ročne prtljage je 8 kg.

Adria recimo samo 8kg...

 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
V Müllerju se dobijo take priročne male flaške šamponov, mil, pen za britje ... mislim, da nobena ne presega 100 ml.

Ker sem ravno na tem, da bi letel malo v London na oglede: gledam Ryanair iz Celovca oz. Easyjet z Brnika. Ali so pri teh cenah, ki ti jih izračuna na koncu z vsemi taksami, še kakšne skrite cene? Recimo karta stane 20 eur, potem daš 20 eur za kovček, pa 30 eur za takse pa še kaj bi se našlo. Kako se še lahko plača, razen s kartico? Od česa nizkocenovni letalski prevozniki živijo, če pa stane karta do Londona celih 10 eur?
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
V večini primerov je nizka cena ''pesek v oči''
rolleyes-1.gif


Me pa zanima še kaka je razlika (kaj moram narest oneline)
check oneline ki je 0€
check na letališču ki je 10€
 
Nazadnje urejeno:

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Eziđet ma 20kg + rocna prtljaga neomejeno kg vendar v kovcu za osebno prtljago, preverjeno 14 dni nazaj...
Kar sem gledal tudi pri easyjetu plačaš za prtljago.