Ročna prtljaga - letalo

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ko sem nazadnje letela, ročne prtljage sploh imeli nismo oz. pravila še niso bila tako stroga. Zato prosim za pomoč vas dragi Alterjevci. Ročna prtljaga ima določene mere in zdej me zanima, ker prodajajo vse sorte in vsi trdijo, da ni panike, če je cm gor ali dol, kako je s tem.
Ali je lahko kovček/torba kak cm večja od predpisane? Letimo z Ryanair-on in Vueling-om.
Vem, da ste eni več v zraku kot na tleh
grin1.gif


Muchas gracias
smile-1.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
dejte mi povedajt (se opravicujem ker koristim temo), a je dovoljena v rocni prtljagi hrana? ala keksi pa take zadeve? Pijaca vem da ni, samo za hrano pa ne vem...
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
jaz sem letela z wizzairom, in sem mela nahrbtnik pa laptop, ena tipica poleg mene pa je mela 3 kose ročne prtljage, čeprav je dovoljen sam en + lartop/ročna torbica in podoben šit, pa ji niso čist nič težili.. moj rukzak je bil ziher čez predpisanih 8 kil (sergio not sem mela 5 kil čokolade, pa niso nič rekli)..

cimra je letela na finsko z finnariom, torej ne s čip prevoznikom, tam pa lahko maš sam en kos ročne prtljage, pika. nič več, niti laptopa.. tam so bol strogi..

pa še to.. na brniku so mi brez problema spregledali 5 extra kil v kufru, v bruslju sem pa za eno f*king kilo mogla doplačat 8€...
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Midve s kolegico sva imele v ročni prtljagi od hrane tole:

Jaz: 2 konzerve tune, 3 pomaranče, piškoti, toast

Kolegica: 2 kile grejpfruta (
hysterical-1.gif
), papriko, turistično pašteto


in nama niso nič težili. Težili so samo za flaško vode in deodorant (ker na letalo je v ročni prtljagi prepovedano nesti več kot 100ml tekočine). Aja, pa vilico so mi zaplenli
grin1.gif
)
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Se strinjam z medvedko - čist odvisno od prevoznika, destinacije pa osebe na ček-inu.
Sem že metal iz prtljage štumfe in mikice (nemsto, da bi orodje fuknu prvemu polcaju, pa naj fuša) na Sukarno airportu v Indoneziji (čeprav sem do tam prišel z identično prtljago in s tremi! prevozniki - Adrio, Lufthanso in Malaysian airlines
bonk.gif
).
S kufrom na koleščkih mer 54 cm(višina + 5cm koleščka) X 37cm (širina) X 21 cm (debelina) sem prišel skozi na vseh testnih okvirih, ki jih imajo na ček-inu - so pa to skor skrajne mere, večji (širši oz. debelejši) kufer ne gre več v okvir. Teže ne preverjajo (hvala curcu
grin1.gif

Na rentgenu se vidi VSE, tko, da je brez veze skrivat in mutit. Še celo zavrnejo te lahko zaradi tega.

edit: Aja, pa leptopa moraš zalaufati na kontroli pred vkrcanjem - da ni samo ohišje, not pa namest harddiska C-4
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Jah, v Parizu sem ga na zahtevo ameriškega varnostnika (prej omenjen let v Sao Paulo prek Hustona) moral zalaufat. Naprimer, v Riadu mi ga ni blo treba, pa v Dubaju tut ne. Drugam ga niti nisem trogal, ker tist kurčov Dell vaga pesto kil
bonk.gif
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
z lublane ne pomoje.. merli niso.. ze pa če majo kaj takega da preverjajo velikost pa tega ne uporabljajo..
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Prevoznik bo Ryanair iz Graza v Barcelono in potem Vueling iz Barcelone v Lizbono.
In kot je rekla Bitch_inside.....zanima naju samo, če je problem, če je kufer 1-2 cm širši kot je po normativih.
cheer.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Če je kufer mehak, ni problema - ga požokaš not, če je treba. Mislim, da tudi pri trdem za 2-3 cm viška ne bo nihče kompliciral (saj ve tudi ne, aneda?
wink-1.gif
)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zadnja izkušnja z ročno prtljago je bil easyjet.

Ročna prtljaga načeloma mora ustrezati dimenzijam, ki jih zahteva, jaz sem se teh omejitev držal, pri nekaterih pa sem videl tudi presežke. Sicer pa je "filter" za velikost tako detektor, kjer skozi pošljejo prtljago, če je prevelika itak ne gre noter.

V "banice" moraš ločiti tekočine v plastičnih vrečkah, pokažeš pa tudi tehniko.

Tekočine in ostalo (glej navodila) mora biti zaprto in v prozornih vrečkah (ne več kot 100ml, če ne leti v koš, so sitni). Tu so dosledni če je pakunga prevelika, saj imajo zraven pregleda kar koš. Vrečke dobiš v vsaki trgovini oziroma so na letališču brezplačne v prostoru za pakiranje (na Brniku tega ni)
smile-1.gif


Vrečke lahko drugače kupiš kjerkoli v trgovini kjer so pakunge za zmrznjeno hrano, pa bistri trgovci tudi ponujajo potovalni komplet kozmetike, kjer je vse v malih flaškah.

Naprej grede sem imel poleg torbe še en mali nahrbtnik z dokumenti in niso nič komplicirali pri nas, v Angliji pa je utrujal in sem ga moral stlačit v torbo.

Hrana in pijača mislim da ni dovoljena, razen za dojenčka, kar tam prijaviš.

Največji debilizem glede tega je, da pa ko opraviš pri varnostniku pregled robe, lahko v duty freeju nakupiš vse živo (hrana, pijača, kozmetika, kar pač majo) in odneseš na letalo
smile-1.gif


Če prestopaš iz letala na letalo ti sicer zapakirajo v plastiko da se vidi da je duty free, drugače pa ne...

Drugače pa preprosto. Drži se navodil, ki jim ima prevoznik, par cm več pa ni noben problem kot so že povedali.
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Če imaš v osebni prtljagi več kg kot je dovoljeno, te prtljage preprosto ne pokažeš oziroma ne daš tehtat pri čekiranju.
Glede dimenzij je pa problem samo takrat ko je kontrola malo pred carino. Prtlago moraš dati v en stojalček, ki je max dimenzij kar je dovoljeno. Meni ni šlo noter
frown-1.gif
, sem malo lepše porazdelil po ruzaku in je blo ok.

Govorim za Ryanair.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Dandanes zahtevajo da na chec-inu pokazes tudi osebno prtljago da preverijo ce ustreza - tako da imas lahko mogoce kasneje probleme na boardu če pojaviš z celimi kupi prtljage.
Ce ima "osebna prtljaga" 14 kg je ni dovoljeno odnesti na letalo - osebno preizkušeno - pa je šlo za enostavno aktovko. Še danes ne vem, kako je šlo tja notri 14 kg.
evil.gif


V Londonu majo striktno "one bag rule" - imaš lahko same en kost prtljage - težijo tudi ce imas fotič poleg torbe, ne dovolijo da greš naprej dokler ne daš fotiča v torbo.
bonk.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Angleži so malo prišli k sebi in ne težijo več toliko. Na Gatwicku lahko prestopaš z več kosi ročne (če pa greš od tam, pa še vedno velja pravilo 1 kosa):
Citat:
Passengers arriving into Gatwick and connecting through Gatwick may travel with more than one piece of hand luggage (subject to the airline’s permission).

Na Heathrowu lahko v vsake primeru vzameš več kot 1 kos:
Citat:
At Heathrow Airport passengers may now carry more than one item of hand baggage through security. But you should check hand baggage allowances with your airline before arriving at the airport, as the weight and size of hand baggage allowances differ between airlines.


Kar pa se tiče teže: če maš kos prtljage, ki po dimenzijah ustreza, je pa pretežak, ga enostavno ne pokažeš na check-inu. Mej nekoga s sabo pa mu pusti tisti kos prtljage, ko se čekiraš (nekje izven vidnega polja šalterja). Po check-inu teže itak ne nadzirajo več, samo v velikost bi se lahko kdo vtaknil. Če ta kolikor-toliko ustreza, je vse OK ...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
ksz

Zoprne znajo biti tudi dovoljene dimenzije kabinske prtljage, ki niso za vse družbe enake. Večina se jih drži običajnih 115 cm, so pa tudi izjeme. Jaz k sreči zaradi tega še nisem imel težav. Edino enkrat sem moral prepakiravat, ker sem sicer "standardni" samsonite nafilal do fula in ni več sedel v kovinsko kletko. Takrat je easyjet imel zanimivo politiko glede kabinske prtljage: std dimenzije, teza pa taksna, da lahko torbo/kufer brez pomoči dvigneš in spraviš v omarico. Ampak potem so kmalu omejili na kg.

Btw. Po novem tudi na brniku dobiš pvc vrečke (pri check inu)

B.
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Prevoznik bo Ryanair iz Graza v Barcelono

Jaz sem imel probleme z njimi v barceloni (no nisem bil edini...)

Maribor, London, Porto in Ryanair...nobenih problemov glede teže...brez problemov in doplačila za 18 kg težak kufer. Ročna prtljaga en ruzak, nabasan s piškoti in čipsi
grin1.gif
Kot sem že rekel...nobenih problemov...

Barcelona in Ryanair. Problemi... Vsak od naju je imel 18 kg težak kufer (ona večinoma kozmetiko jaz pivo
cool-1.gif


Če je pa ročna torba širša za kakšen centimeter pomoje nebi smelo biti problemov...samo če se ga res da malo 'požokat' kot je že nekdo omenil
tongue-1.gif


LP
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
bonk.gif

Popil bi tisti pir pa potem kako pizdarijo na avionu naredu
grin1.gif

Mi smo tut kadil na Lufthansinem avionu, pa nam ni nihče nč naredu (pač so sami zajebali stvar
evil.gif
)