Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Poleg tega so bili turistični boni na začetku določeni samo za največje hotelirje, vsa preostala turistična dejavnost ni dobila nič - dokler niso lani v jeseni zavpili. Ko je bilo že za marsikoga prepozno. Počivalšek je delal samo za največje hotelirje, torej svojo branžo.

kevin-malone-giggle.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
To nor postaneš ko tega mareta bereš.
Verjamem. Vsak, ki je zaslepljen s destardsko politiko, so mu realnosti in uporaba pravih besed nenormalne, dobesedno nore. :) Seveda ti želim, da čimprej ozdraviš. :)

Tole je iz PKP:
(3) Do ukrepa so upravičeni tisti delodajalci, ki jim bodo po njihovi oceni prihodki v letu 2020 zaradi epidemije upadli za več kot 10 % glede na leto 2019. Če niso poslovali v celotnem letu 2019 oziroma 2020, so do ukrepa upravičeni tudi tisti delodajalci, ki se jim bodo povprečni mesečni prihodki v letu 2020 zaradi epidemije znižali za več kot 10 % glede na povprečne mesečne prihodke v letu 2019. Če v letu 2019 niso poslovali, so do ukrepa upravičeni tudi tisti delodajalci, ki se jim bodo povprečni mesečni prihodki v letu 2020 zaradi epidemije znižali za več kot 10 % glede na povprečne mesečne prihodke v letu 2020 do 12. marca 2020. Če pogoji iz tega odstavka ob predložitvi letnih poročil za leto 2020 ne bodo doseženi, upravičenec vrne prejeta sredstva na podlagi ukrepa.


(4) Prihodki iz prejšnjega odstavka so čisti prihodki od prodaje, ugotovljeni po pravilih o računovodenju, ter nadomestila iz zavarovanja za starševsko varstvo.

-------------------------

Uporabiti besedo promet namesto prihodki je rezultat neznanja. Šesti razred osnovne šole. Me ne moti, če se boste v teh političnih temah še kaj naučili od mene.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Verjamem. Vsak, ki je zaslepljen s destardsko politiko, so mu realnosti in uporaba pravih besed nenormalne, dobesedno nore. :) Seveda ti želim, da čimprej ozdraviš. :)

Tole je iz PKP:
(3) Do ukrepa so upravičeni tisti delodajalci, ki jim bodo po njihovi oceni prihodki v letu 2020 zaradi epidemije upadli za več kot 10 % glede na leto 2019. Če niso poslovali v celotnem letu 2019 oziroma 2020, so do ukrepa upravičeni tudi tisti delodajalci, ki se jim bodo povprečni mesečni prihodki v letu 2020 zaradi epidemije znižali za več kot 10 % glede na povprečne mesečne prihodke v letu 2019. Če v letu 2019 niso poslovali, so do ukrepa upravičeni tudi tisti delodajalci, ki se jim bodo povprečni mesečni prihodki v letu 2020 zaradi epidemije znižali za več kot 10 % glede na povprečne mesečne prihodke v letu 2020 do 12. marca 2020. Če pogoji iz tega odstavka ob predložitvi letnih poročil za leto 2020 ne bodo doseženi, upravičenec vrne prejeta sredstva na podlagi ukrepa.


(4) Prihodki iz prejšnjega odstavka so čisti prihodki od prodaje, ugotovljeni po pravilih o računovodenju, ter nadomestila iz zavarovanja za starševsko varstvo.

-------------------------

Uporabiti besedo promet namesto prihodki je rezultat neznanja. Šesti razred osnovne šole. Me ne moti, če se boste v teh političnih temah še kaj naučili od mene.
Ijoj se manjsi padec prometa je bil pogoj... Res lepo poslrbela vlada za podjetnike.

Promet je splošni izraz v uporabi. Tako kot recimo gedore namesto natični ključ...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Kaj je Matejko :D ? Te že za eno leto nazaj spomin jeblje?
Kako je že s takimi ... aha, kot onaj bosanac : "Je, istina je da sporo pamtim. Ali imam ja i dobru manu, brzo zaboravljam :p ."

Sicer pa - ja, zašli smo.

njega nič spomin ne jebe, pač pa spet ti v prazno nabijaš nekaj o čemer nimaš blage veze

glej in se čudi:

 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj v prazno? Takrat je bila država zaprta, gostilne so bile zaprte, niti pomislil ni nihče da bi naredil privat žurko za prijatelje ali poroko/krst itd. Kozjansko govedo je pa zakupil neko gostilno pri Ormožu, potem ko je završalo skozi celo Slo, so pa rabili dva ali tri tedne, da so si izmislili nek izgovor, da kao če je skupina, pa lahko naredijo žurko. Kot bi pes na koncu repa prinesel :nigladek: !

- O čem spet nimam blage veze? Imaš celo tule na Alterju nekaj strani nabijanja glede tega.
 
  • Haha
Reactions: Pepe in Matey

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Kaj v prazno? Takrat je bila država zaprta, gostilne so bile zaprte, niti pomislil ni nihče da bi naredil privat žurko za prijatelje ali poroko/krst itd. Kozjansko govedo je pa zakupil neko gostilno pri Ormožu, potem ko je završalo skozi celo Slo, so pa rabili dva ali tri tedne, da so si izmislili nek izgovor, da kao če je skupina, pa lahko naredijo žurko. Kot bi pes na koncu repa prinesel :nigladek: !
- O čem spet nimam blage veze?

o lanskih bonih govorimo, kateri so bili po tvojem samo za hotele

konkretno o temle:
Uporabnik Demz je napisal:
Poleg tega so bili turistični boni na začetku določeni samo za največje hotelirje, vsa preostala turistična dejavnost ni dobila nič - dokler niso lani v jeseni zavpili. Ko je bilo že za marsikoga prepozno. Počivalšek je delal samo za največje hotelirje, torej svojo branžo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tudi to je res. Lani celo pomlad ni delal noben kmečki turizem itd, vsaj kolikor sem jaz videl ne. Gostilne hermetično zaprte, edino hotelirji in terme so smeli delat pod nekimi pogoji in sprejemali vavčerje.
 
  • Haha
Reactions: Matey

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Tudi to je res. Lani celo pomlad ni delal noben kmečki turizem itd, vsaj kolikor sem jaz videl ne. Gostilne hermetično zaprte, edino hotelirji in terme so smeli delat pod nekimi pogoji in sprejemali vavčerje.
Kaj ti bluzis? Vsi nastavitveni obrati so bili zaprti. Dovoljeno samo za sportnike. Ko pa se je odprlo so pa vsi sprejeli vavcerje.

Aja pa fest na fus je bilo ogromno. Gostiln pa tudi...so.imeli Vsi "za po peš" izdajo blaga
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Tudi to je res. Lani celo pomlad ni delal noben kmečki turizem itd, vsaj kolikor sem jaz videl ne. Gostilne hermetično zaprte, edino hotelirji in terme so smeli delat pod nekimi pogoji in sprejemali vavčerje.


še kar nabijaš:

na še to, beri in se čudi
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Kaj je Matejko :D ? Te že za eno leto nazaj spomin jeblje?
Mene prav nič, tebe pa več kot očitno. Ali pa "samo" nakladaš/govoriš kr nekaj nepreverjeno na pamet/nenamerno zavajaš/lažeš. Da ti pa razlagam kako smo jaz + premnogi drugi koristili bone takrat in tam kjer&ko se jih po tvojih besedah to sploh ni dalo koristit je pa itak brezveze.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Demza res jebe spomin. Ukrepov za poslovne stranke v gostinstvu mislim, da nikoli ni bilo. Torej, če si se uspel zmenit z gostincem, da odpre gostilno, si lahko povabil poslovne partnerje. Počivalšek se je lahko tako kot mi, šel poslovni sestanek na Jeruzalemu. Če poslovnež ne zna brati odlokov in zakonodaje (ali nima nobenega zato, ki bi mu to znal prebrati), mogoče posel ni za njega. Nastanitve tudi mislim, da niso nikoli bile zaprte za poslovne goste. B2B je bil brez večjih omejitev.
Ko so se pojavili vavčerji, smo jih lahko začeli zasebno kuriti. Jaz nisem šel v noben hotel, pa sem bil kar hitro ob njih. Bolj težko so jih porabili verjetno tisti, ki so študirali, da bodo šli poleti v tujino (najbrž Hrvaško) za cel dopust, vavčerje pa bodo porabili, ko se bo zgodil naslednji lockdown in jih delodajalec ne bo pogrešal. To pa res ni šlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Val202
spet pamfleti o strahovladi, razčlovečenju v kontekstu cepljenja
...samo par pogumnih posameznikov se bori proti temu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero