Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

13. jul 2011
2.677
625
113
Res je, višino za delavce določi vodja, zanj pa svet zavoda.
Sicer pa, zakoni in dejstva tako ali tako niso pomembni - pri nas se usedemo na kolo in vpijemo "lopovi". Take standarde so postavili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.087
113
www.adriamedia.si
Daj izbrskaj kak zakon iz stare juge... - Omenjeni dodatek namreč nima nobene zveze s dve leti staro (pred -covid) kolektivno pogodbo ampak z interventnim zakonom, 71. člen.
Ne, dodatek iz interventnega zakona je lahko (ali pa tudi ne) poleg standardnega dodatka iz kolektivne. Kolektivna velja (ker je niso ukinili, prekinil, začasno suspendirali ali kako drugače med epidemijo ustavili izvajanja) in se je po njej izplačevalo dodatek.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.950
3.237
113
Ne, dodatek iz interventnega zakona je lahko (ali pa tudi ne) poleg standardnega dodatka iz kolektivne. Kolektivna velja (ker je niso ukinili, prekinil, začasno suspendirali ali kako drugače med epidemijo ustavili izvajanja) in se je po njej izplačevalo dodatek.
Ne nabijaj, imaš v razpredelnici lepo napisano da je npr. Erika Žnidaršič dobila skoraj 2000€ samo na podlagi 71. člena interventnega zakona - to pa je določil samo in zgolj njen nadrejeni in ne kolektivna pogodba.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.087
113
www.adriamedia.si
In 2600 na podlagi kolektivne.
Za kolektivno je avtomatsko za vse, za katere velja KP, za interventni dodatek pa odloci nadrejwni (ali kdo se visje v hierarhiji ali pa so sprejeli pravilnik, ki ga je podpisal dirkektor, pdvisno od tega, kako so imele posamezne organizacije urejeno - ponekod je bilo menda cisto individualno odvisno od sefa, ponekod je bil npr. pravilnik da dobijo le vsi tisti, ki so v neposrednem stiku s strankami in kup vmesnih variant).
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Da ne bom samo kritiziral.

Ko sem odprl temo (prvi post), sem komentiral kako je sramotno, da je za RtvSlo.si novica za naslovnico joškate babe. Danes je pa en primer, kako naj bi izgledalo novinarstvo.


Same tematike o Libiji ne spremljam (in vsekakor nimam pravih informacij, se pravi informacij iz prve roke), tako da ne morem soditi o faktografski pravilnosti članka. Ampak članek izgleda, kot naj bi izgledal.
- čim več faktografskih podatkov (na pa nekih vrednostnih sodb)
- čimbolj osvetliti vse vidike (ne pa se obesiti na en vidik/detajl in ga potem zlorabljati do onemoglosti)
- latsna mnenja in pametovanja pustiti ob strani

Verjamem da je ta članek vzel kar nekaj časa. In glavna poanta, raziščeš tematiko in pišeše članek in vrednostne sodbe pridejo ven iz tega. Ne pa tega kar je klasično prisotno, imaš neko vrednostno sodbo in potem pišeš članek, ki bo to tvojo idejo podprl (če de dejstva ne skladajo s tem, toliko slabše za dejstva). Tudi če se ne strinjaš z člankom, lahko argumentirano soočiš argumente o tematiki, ker so v članku pravzaprav podani.

En primer slabe prakse pa je glavni (izpostavljen) članek včeraj (v soboto) na RtvSlo.si.


Človek se vpraša kaj je vsebina tega članka, ker je ni. Neki nepovezani stavki, brez rdeče niti.

Prvi komentar pod člankom je bil "Kakšen zmazek od prispevka je tole?" in to zelo lepo povzame članek. Sem ga še enkrat prebral in poskušal povzeti članek in se ga ne da (nobenih podatkov, citatov, ničesar). Članek je bil napisan le z namenom da se pove - Amerika je seksistična, (Trump ni omenjen, je pa podton takšen da je čutiti da gre tudi (ali predvsem zanj), ter novinarju se je zdelo zelo pomembno da pove kako je Alexandria Ocasio-Cortez "fajn".

"Alexandria Ocasio-Cortez je za svoj govor, ki je močno odmeval v javnosti, prejela kup pohval." Iz članka smo izvedeli da ima Ocasio-Cortez dobre govore, ki odmevajo v javnosti in je pohvaljena za to. Če me zanima tematika, mi članek pri tem nič ne pomaga. Ne vem, o katerem govoru govorimo (v kongresu, na političnem zborovanju, na TV-ju, videoblogu) - če bi želel ga poiskati nimam nobenih podatkov. V samem članku ni nič konkretnega navedenega kaj je pravzaprav povedala: Demokratska kongresnica iz New Yorka Alexandria Ocasio-Cortez je povedala, kako se je do nje vedel republikanski kongresnik Ted Yoho s Floride... Alexandria Ocasio-Cortez je citirala skrajno vulgarno oznako, ki ji jo je kongresnik Yoho namenil vpričo novinarjev. To je vse, vemo pa da je bil govor dober, in da so govor pohvalili.

Nobenih informacij in samo vrednostne sodbe. Skratka, zmazek od prispevka.

Kako izgleda slabo novinarstvo je možno tudi te dni opaziti na Financah, kar se tiče poročanja o COVID. Mi je povsem jasno, da je gospodarstvo zelo na udaru in da zadeve niso enostavne, ampak Simona Toplak producira podobne zmazke. Nobene vsebine, nobenih podatkov, kup vrednostnih sodb, kako je pristop povsem napačen, če pa so podatki pa povsem iztrgani iz konteksta, ter seveda iz vseh znanstvenih mnenj (epidemiologov) poiskati enega in edinega, ki bi pritrjeval tvojim v vnaprej postavljenim mnenjem.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Da ne bom samo kritiziral.
Ko sem odprl temo (prvi post), sem komentiral kako je sramotno, da je za RtvSlo.si novica za naslovnico joškate babe. Danes je pa en primer, kako naj bi izgledalo novinarstvo.

:zmaga:Dobro povzeto.
Čeprav se verjetno strinjamo, da je "levo aktivističnih" prispevkov bistveno več
Mogoče samo dve opazki:
1. "Arabske pomladi" so se začele, ko je bil predsednik ZDA Obama tako, da je bi bilo "malo težje" za vso situacijo "nabijati" Trumpa in ZDA in je verjetno zato članek "smel" sestaviti objektiven novinar.
2. Ta članek je pač iz "zahtevane dnevne kvote":evil:.

Edit:
Šit, RTV ima še vedno tudi "Založbo kaset :valjamse: in plošč":evil::
https://zkpprodaja.si21.com/
Kaj ti počnejo? Bi res rad videl, koliko ustvarijo.
Koliko je zaposlenih, prihodki/odhodki in take "banalnosti" npr.:evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Tak veleum kot si ti #bizi, bi lahko "prebral" navednice - ".
Če sploh veš, kaj so navednice?
Namig:
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.986
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Lep primer je tudi včeraj, ko je Jančar dobil nagrado v 3 ure oddaljenem Salzburgu niso mogli poslati dopisnika, ko pa južni kaj dobi pa takoj horuk, pa čeprav piše čez domačine.
1596508784978.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: DuCoM

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Kaj si malo prespal ti??? Od 23:24 dalje. Se bojim, da je 3/4 dreka tu gori kar tako, na pamet.

 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.542
113
Človek ima pač to nesrečo, da so članki in prispevki o Jančarju pod rubriko kultura, kultura pa pri njem nese samo do modrijanov in rakete pod kozolcem, torej rubrika trač/joški/zabava/bizarno/šokantno/pokazalajihje.
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in gr69

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.986
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Kaj si malo prespal ti??? Od 23:24 dalje. Se bojim, da je 3/4 dreka tu gori kar tako, na pamet.

No vidiš, ti pa jest5 pa gr, rumenko...ste nesposobni prebrati. Nisem napisal da ni bilo prispevka. Napisal sem da niso poslali dopisnika in snemalca. Kdo je sedaj slep al pa se dela neumnega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec