Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.046
5.256
113
Sploh je paradoks, da imamo poleg RTV še STA. Sedaj imamo kar dva servisa neodvisnih novinarjev.

Poleg vseh kanček odvisnih novinarjev od Dela, Proplusa in Navic Spodnjega Dupleka.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
SDS je dala celo pobudo o ukinitvi naročnine.
Plačevanje naročnine so, na primer, ukinile Belgija, Nizozemska, Bolgarija, Ciper, Malta, Islandija in Madžarska, od tega modela se poslavljata tudi Norveška in Finska.
Tko, da ja blebetaš u prazno....

Če je tak komunajzer ki zagovarja ukinitev tega sem takoj komunajzer....
a boš razumel zdaj?
Kaj boš rešil z ukinitvijo naročnine? Mimogrede, sam sem tudi za ukinitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.685
14.399
113
Če se ukine naročnino, bi načeloma morali malce bolj razmisliti kaj točno bodo imeli v programu oz. kaj in kako bodo poročali. Morda se to potem nagne k dejansko neodvisnemu ali pa vsaj k bolj neodvisnemu poročanju, če bi to bilo povšeči novim naročnikom, ki bi prostovoljno plačevali naročnino in ne bi šlo za davek kot je to v bistvu sedaj. Če pa stvar ne bi šla v smeri (bolj) neodvisnega delovanja pa bi RTV ostala tam kjer je ali pa se nagnila še bolj na levo ampak bi s tem ob predpostavki neobvezne naročnine padla v enak (a v drugo stran usmerjen) predal kot sta recimo NovaTV, Demokracija, itd. ter se pridužila svojim "pajdašem" kot so Mladina, Necenzurirano itd. Lahko bi rekli bobu bob torej in ne bi bilo kot sedaj, ko se predstavljajo kot za demokratično državo nujno potreben neodvisni in objektiven državni medij a v resnici niso to niti približno. Morda bi lahko celo rekli, da gre za princip?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.667
3.929
113
Pa kaj vi res mislite, da RTV dela samo informativne oddaje?
Lahko dela karkoli, če ni gledanosti.
ni pa tudi objektivnosti in neodvisnosti, kar se iz aviona vidi...

Kup zelo naprednih držav je ta nonsense že ukinilo, med njimi tudi države kateri se komunajzerji radi sklicujejo.

Je pa res, da odlazkovi in drugi kanali ne bodo več futrani, kot je bilo v navadi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.685
14.399
113
Da z ukinitvijo naročnine gre qrac marsikatera mladinska, dokumentarna, kulturna itd. oddaja.
Aha, sem pravilno predvideval. Ja, res je in to se mi ne zdi zanemarljivo čeprav menim (lahko da napačno), da je nivo teh oddaj v zadnjih letih izjemno padel. Morda bi se lahko to ohranilo z rešitvijo, da se takole obvezno financira zgolj ta del v smislu, če take oddaje zasedajo npr. 30% celotnega časa se potem plača 30% trenutnega prispevka pa je to to, za ostalo pa naj se znajdejo tako kot se vsi ostali. Ne pa da zdaj berem o predloge še dodatnega povišanja tega RTV davka.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
To ne pomeni, da RTV-ja ne rabimo.
Boleha pa popolnoma za istimi simptomi kot JU oz. celotni državni aparat.

Tako obsežnega RTV ne potrebujemo.
Nekateri servisi v sklopu RTV (arhiv, dokumentarni, verski, manjšinski, kulturni, nekomercialni športni programi...) so v javnem interesu in jih nihče na trgu ne bo izvajal.
Za informativni program je očitno tržni interes in ga izvajajo tudi zasebni mediji. Je pa objektivnost takega medija vprašljiva, zato bi bil javno financiran informativni medij dobrodošel.
No, žal je tudi informativni program RTV SLO neobjektiven in nekredibilen in kot tak ni v javnem intetesu oz. ga ne potrebujemo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

B81

22. jul 2007
34.680
9.070
113
Ne more bit drzavni servis, ki ga vsi placujemo, nagnjen na eno stran. Enostavno ne sme bit, ja, po hitlersko. Ce je narocnina prostovoljna, pa izvoli.
In ce bi bilo 5 eur narocnine, bi se rtv spravil v red, se otresel balasta in fikusov in bi ravno tako delali naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in BuDi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne, RTV je treba konkretno razfukat (obrezat vso gnilobo, pustit kar je zdravega), financiranje s položnicami je itak debilna scena.
Financiranje se uredi skozi proračun, kdo in kako bi nadziral delo javnega servisa je pa druga zgodba.
Glede na ostale javne servise bi rekel da nam ni pomoči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Popravite me če se motim:
- "rdeči" Kadunc ni več generalni direktor RTV;
- novi gd je povšeči trenutni vladi in predlaga dvig "obvezne" naročnine;
- trenutna vlada ima večino v DZ in lahko izpolni predvolilne obljube ter ukine "obvezno" naročnino.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Popravite me če se motim:
- "rdeči" Kadunc ni več generalni direktor RTV;
- novi gd je povšeči trenutni vladi in predlaga dvig "obvezne" naročnine;
- trenutna vlada ima večino v DZ in lahko izpolni predvolilne obljube ter ukine "obvezno" naročnino.
da te popravim ker se motiš:
1. DA
2. NE, NE - novi GD je iz SMC, je najboljše od najslabše izbire (oni so tudi podprli zakonsko financiranje STA), višje naročnine pa v resnici ni želel predlagati.
Direktorjeva stališča so naletela na različne odzive svetnikov. Jože Poglajen je izrazil začudenje, da je Grah Whatmough v povezavi s predlogom po zvišanju RTV-prispevka že vnaprej obupal.
3. NE - naročnino lahko ukine DZ, vlada pa ima 50% in ne večine.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Sorry ampak ze nas 40 letnike lahko prestejem na prste ene mizarjeve roke, ki gledajo rtv slo ali poslusajo radio pa nimam tolk mejhnega socialnega kroga, letniki po 1990 pa naceloma tvja niti vec nimajo kot taksnega ampak netflix pa ze to je passe.

Rtvslo je sama sebi namen. Naj jih fuknejo v trg kapitala, da vidimo tricetrt zapitkarjev kako bodo svicali za svoj prekleti kruh namesto, da cas kradejo. Kulturne, dokumentarne oddaje?! Lol tega nihce vec ne gleda.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: BuDi in bizi