Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Prebiram novice in grem čez ta članek in vsaj meni se bere, kot bi bral samospisan PR in poobjavljen kot članek. Sem pristranski in pretirano kritičen ali ima še kdo takšno mnenje.

Stevanovićeva Resnica na evrovolitve z nekaj znanimi obrazi
Vrstni red liste bodo sporočili naknadno, so sporočili iz stranke

Stranka Resnica Zorana Stevanovića se na evrovolitve podaja z nekaj znanimi obrazi. Na listi bodo poleg Stevanovića med drugim novinarka Polona Frelih, igralka Tanja Ribič, pisatelj Branko Gradišnik ter zdravnika Sabina Senčar in Stanko Pušenjak.

"Gre za edinstveno listo strokovnjakov za posamezna področja. Gre za glas ljudi, ki do sedaj niso bili slišani in slovenski glas, ki še ni bil slišan," so ob predstavitvi kandidatov, s katerimi se bo stranka podala na junijske evropske volitve zapisali v Resnici.

Polona Frelih je novinarka in nekdanja dopisnica iz Rusije. Po mnenju Resnice bi kot "odlična strokovnjakinja za geopolitiko v Evropski parlament prinesla globoko razumevanje mednarodnih razmer in konfliktov, kar bi izboljšalo odločanje in strategijo Slovenije na evropski ravni".

Ginekologinja Sabina Senčar, ki je bila tudi kandidatka stranke na zadnjih predsedniških volitvah, bi z jasnimi stališči do aktualnih zdravstvenih vprašanj "prispevala k izboljšanju zdravstvenih politik in varovanju človekovih pravic v Evropskem parlamentu", porodničar Stanko Pušenjak pa bi "s kritičnim pristopim do škodljivih mednarodnih pogodb igral ključno vlogo pri oblikovanju transparentne, odgovorne in ljudem prijazne politike".

Igralka Tanja Ribič bi kot "kulturnica in borka za pravičnost lahko prispevala k razvoju bolj vključujoče in pravične evropske družbe", nekdanji direktor policije Bojan Potočnik pa bi bil pridobitev za evropsko politiko s svojim dolgoletnim delom na področju nacionalne in mednarodne varnosti, so zapisali.

Geopolitični strokovnjak Neven Polajnar bi prispeval k oblikovanju bolj celostnih in proaktivnih odzivov na mednarodne in druge družbene ter politične odzive, doktorica veterinarske medicine in zagovornica samooskrbe Katja Kokot pa "zagotovo ne bi bila tiho pri opozarjanju na zakonodajne nesmisle".

Izkušnje pisatelja, kolumnista in prevajalca Branka Gradišnika, ki združujejo literarno ustvarjalnost in analitično ostrino, "bi lahko znatno prispevale k bolj odprti in vključujoči evropski politiki", so prepričani v stranki.

Med kandidati je tudi predsednik stranke Zoran Stevanović, ki bi po njihovih besedah, v Evropskem parlamentu "zagotovil močan glas za zaščito nacionalnih interesov in spodbujanje odločitev, ki so v korist ljudi".


 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Kaj je smisel da nekaj limaš (torej pričakuješ da bo folk prebral) hkrati si pa prelen da bi modto barvo ugasnil?
 
  • Haha
Reactions: Matey
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Bela barva označuje moj tekst, modra barva označuje citat.

Mimogrede, modro barvo sem sam dodal (tako, da ni tukaj nobene lenobe), še bolj mimogrede, tudi tvoje uporabniško ime je izpisano z modro barvo, tako da me preseneča, da te barva moti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Nina Kojima je spisala malo daljši tekst o odnosih in igricah na RTVSLO.


Tik po opravljeni ceremoniji ter maši v Westminsterski opatiji je bil na vrsti drugi vklop. Snemalec je potrdil, da je povezava z Ljubljano vzpostavljena, v istem trenutku sem v slušalki slišala kolegico iz Ljubljane, slednja mi je rekla, naj ostanem na liniji, saj me veže v studio. Prav v tem trenutku pa se je linija prekinila. Snemalec je nemudoma spet vzpostavil zvezo z Ljubljano, isti glas je potrdil, da se vidimo in slišimo, kolegica je spet sporočila, da me veže v studio, spet so prekinli zvezo. Snemalec je znova vzpoztavil in znova in znova…nato je nervozno poklical na pomoč. Prišla sta še dva snemalca, prevodnik, ter izvršna producentka EBU-jevih prenosov, vnovič – že 15-tič po vrsti smo vzpostavili zvezo s studiem in spet je bilo vse isto. Producentka je nato stopila do mene in mi dejala, da linijo namerno prekinjajo v Ljubljani, ter da ji je zelo žal, kajti moj 15 minutni termin se izteče v naslednji minuti, za mano je že na vrsti kolega iz Nemčije. Objela mi je ter dejala, da si tega ne zaslužim. Čutila sem, da ji ni mar zame in za TV Slovenijo. Predlagala je še, da me odpelje do drugega vklopnega mesta, kjer bi lahko vse posneli in nato poslali v Ljubljano, izgledalo bi skoraj tako kot v živo, le da bi bilo z nekaj minutnim zamikom. Skupaj sva poklicali v Ljubljano, kjer je kolegica rekla, da tega ne zna in da še nikoli ni delala prenosa v živo, zato sploh ni potrebno, da bi karkoli snemali. Izvršna producentka EBU-ja me je osuplo gledala, hkrati mi je hotela dopovedati, da me namerno bojkotirajo. “Zbudi se Nina, zbudi se,” je odmevalo v moji glavi.

To je tisti RTV, ki ga dobro poznam, nizkotne taktike…medtem, ko sem v glavi premlevala, kaj se v resnici dogaja, me je izvršna producentka opomnila, da je s tem moje delo na terenu končano in da me lahko pospremijo ven iz zaprtega, zastraženega mesta.

Bilo me je neskončno sram, pred EBU-jem in ekipo na terenu, pred ostalimi kolegi novinarji, ki so stali v vrsti, njihovi vklopi so bili za mojimi, vse so videli in slišali. Nekateri so dvigovali ramena, drugi so zavijali z očmi, kolegica s Hrvaške mi je na koncu rekla; “ To ti je sve zbog tvog šešira, jako si divna i damska, da so te skrenili, zbog ljubomorstva. Nina, da napravimo jednu fotografiju zajedno…”

...

Dovolite, da nadaljujem s kulturo nekaterih veteranov RTV-ja. Leta 2019 me je poklicala “prijateljica” Ksenija Horvat in me prosila, če bi lahko hči njenega partnerja, Janeza Lombergerja, stanovala pri meni v Londonu krajši čas, dokler si ne najde stanovanja. Talentirana modna oblikovalka je v Lononu dobila službo. S Ksenijo sva se poznali s konca 90-ih, nikoli pa nisva bili tesni prijateljici. Nad njeno prošnjo sem bila presenečena, še posebej zato, ker ona sploh ne ve imen mojih hčera, tudi jaz ne vem imen njenih otrok, vem, da stanuje v Borovnici, kaj več pa tudi ne. Pa vendar, kinetično energijo sem usmerila v dobro, mlada umetnica potrebuje za nekaj dni streho nad glavo, moram pomagat in tudi sem.

S Ksenijo Horvat sva se od tedaj nisva slišali, sva pa komunicirali nekajktat po melju. Oktobra lani je uradno postala direktorica TV Slovenija. Za zahvalo me je mesec dni potem, ko jo je prevzela oblast, odstavila, oprostite, pooblastila je Polono Fijavž, naj me odslovi. Polona Fijavž je bila moja kolegica na fakulteti, spomnim se, kako mi je posodila izpiske Kanta za enega izmed zadnjih izpitov. Diplomirala je pri moji nekdanji mentorici za magisterij in doktorat Cvetki Tóth. Neskončno mi je hudo za vse ljudi, ki imajo diplomo iz humanističnih ved, obnašajo pa se kot največje kapitalistične pošasti.

Ko sem Ksenijo vendarle priklicala na telefon in jo vprašala, zakaj me žaga, mi je smehljaje odgovarjala, da me naj kar tisti zaposlijo, ki so me pripeljali na TV Slovenija. Kot sem že predhodno omenila, mi je producent info programa Gregor Meglič v telefonskem klicu med drugim povedal, da sem se na TV Slovenija vrnila z napačnimi ljudmi, kar je v pogovoru potrdila tudi Ksenija.

Z Goranom Forbicijem, sedanjim predsednikom sveta RTV Slovenija, sva diplomirala na isti dan, oba pri profesorju Bojanu Žalcu. Po uspešnem zagovoru smo šli na kosilo v Šestico, kjer smo ostali do zgodnjih jutranjih ur, trije kolegi Forbici, Strle, jaz ter professor Žalec. Forbici, še en s humanistično diplomo in z zelo kratkim spominom.

Kseniji Horvat ter njenemu partnerju Janezu Lombergarju (čigar hiči je pri meni stanovala leta 2019) sem pisala elektronsko pismo ter oba prosila za obrazložitev, zakaj me žagata. Odgovora do danes nisem prejela.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in bpfc

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Bela barva označuje moj tekst, modra barva označuje citat.

Mimogrede, modro barvo sem sam dodal (tako, da ni tukaj nobene lenobe), še bolj mimogrede, tudi tvoje uporabniško ime je izpisano z modro barvo, tako da me preseneča, da te barva moti?
Moti? Fak no, daj poglej vsaj za sabo, kaj si iztrebil. In kaj ma vse skupaj veze s siceršnjo defolt modro na forumu. Nič.
 
  • Objave ne odobravam
  • Haha
Reactions: Matey in tomi

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Prebiram novice in grem čez ta članek in vsaj meni se bere, kot bi bral samospisan PR in poobjavljen kot članek. Sem pristranski in pretirano kritičen ali ima še kdo takšno mnenje.
Agencijska novica s predstavitvijo kandidatov, STA je to danes poslala vsem medijem. SiOL je prav tako objavil brez dodatka, pri N1 pa so dodali spodnje pojasnilo.

resnica siol.png


Stranka Resnica, ki ima geslo “Edina alternativa politični laži”, je nastala v času epidemije covida-19 in protikoronskih ukrepov. Stranka je bila tudi pobudnica protestov, na katerih so se zbrani najbolj zavzemali za odpravo pogoja PCT (preboleli, cepljeni, testirani). Stranka, ki je nagovorila proticepilce in skeptike, je nastopila tudi na državnozborskih volitvah leta 2022. Zanjo je glasovalo 34.107 volivcev oziroma 2,86 odstotkov tistih, ki so se udeležili volitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.242
113
Moti? Fak no, daj poglej vsaj za sabo, kaj si iztrebil. In kaj ma vse skupaj veze s siceršnjo defolt modro na forumu. Nič.
Uporabnik je enostavno vprasal po mnenju ostale kaj menijo o clanku. Edini ki je karkoli iztrebil tu si ti - zal ne nepotrebnega cinizma in vsesplosnega zaljivega odnosa do ostalih uporabnikov.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Tako, da mi po nekem čudno srečnem naključju uspe ločit med obliko tegale kar pišem in tistim kar je citirano spodaj. Vsem prizadetim, ki ste se že oglasili in vsem prizadetim, ki se še boste se iskreno opravičujem.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
No tale svoj pokroviteljski ton bi mirne volje lahko zamenjal s kakim: kaj te je zmotilo ali česa nisi razumel?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Verjamem, da je zate in somišljenike bilo pač pretežko samo poslušat, kaj šele razumet!
Ne pretežko, ampak greh. Da bi jim krščanstvo razlagal nevernik, čeprav dejansko o krščanstvu zna povedat več kot povprečni župnik.

Pol qrca ni razumel že avtor twita, ki nabija o ukinjanju krščanstva. Nadaljni razpečevalci in navdušenci nad domislico pa še ostalega pol qrca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc