Root in inštalacija custom ROM-a (HTC Desire)

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.847
607
113
Tudi uradni rom je še vedno samo rom torej (po moje) ni ovir, da bi ga naložil. Vendar pa si ga moraš naložiti sam in ne preko OTA updejta.
Običajno je pa na voljo rootana verzija kmalu za tem, ko je novi rom objavljen.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
evo, malo pomoči za tiste, ki bi radi rootali in inštalirali ROM-e, pa vas je strah ...
smile-1.gif


naj vas ne bo.
smile-1.gif


nahrung002.gif
:

Rootanje in inštaliranje ROM-ov (HTC Desire in MacBook)
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Sem si pred letom rekel, telefona nikol v lajfu ne bom rootal... pa danes spet načenjam hlebec zarečenega kruha. Desire se je začel po letu obnašat počasno, OS je šel naprej.. gremo v akcijo.

Sledi prebiranje kupa xda postov in tutorialov.....

Kateri ROM priporočate? Naj bo hiter, lep, funkcionalen, razvojno dobro podprt.

LPM;

 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
osebno sem po tednu testiranj pristal na MIUI rom. sicer kitajski rom, ampak ima podporo po vsem svetu, sam sledim telim:

angleška verzija MIUI roma

enostaven, hiter, in ima res dobro podporo (sicer še čakam, da se odpravijo porodne težave zadnjega updatea, potem pa še tega dam gor).

od ostalih ROM-ov dobro dela še InsertCoin+Sense 2.1 ROM, pa še RCMix v2.0 ROM, pa še ReflexS ROM, samo me pri slednjem ena stvar full moti, čeprav je brez tega "cukrčka" od vseh najboljši.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
…in sem rootal. V soboto ob 21. sem začel z branjem tvojega FB zapisa. Nato je sledila cela vrsta tutorialov, download vseh potrebnih SW.

Okoli 0.00 sem začel s kompletnim backupom SD kartice, na marketu kupil celo MyBackupPro in zadeve backupiral še na nivoju aplikaciji in podatkov (apps/data). Sledil je prepis vseh podatkov iz nastavljenih email accountov in podatkov o telefonu, ki se pokažejo na »boot screenu«.

V folderje na PC sem tako paranoično shranil:
- HTBOOT driverje in ostalo SW šaro, ki jo potrebuješ za rootanje
- backupe
- txt fajle s podatki o originalni konfiguraciji telefona
- original ROM za svoj tip naprave (če bo treba zadevo kdaj postavit v prvotno stanje).

Okoli 1.00 sem začel z rootanjem. Unrevoked je na začetku javljal napako "Internal error: installing package failed". Spet search. Če to javlja, naredite nekaj placa na telefonu (odinštalirajte aplikacije) in zadeva bo stekla

Sledil je backup s pomočjo native "bios" backuperja in zopet kopiranje v folder na PC.

Naslednja stopnja je bila install ROM managerja in download Cyanogen7 ROM-a

Ura je bila 2:30 in install ROMa je delal težave, pojavljala se je napaka "ciklanega Cyanogen ROM splash screena". Zoper search in raziskovanje. Spucal cache in zadeva se je postavila.

Telefon je rootan z nameščenim Cyanopgen 7. Tabula Rasa. Ura skoraj 3 jaz pa s telefonom brez nastavitev in bugastim ROM-om. WTF!!!? Zaspan! Ob 3.00 se odločim, da pač potrebujem delujoč telefon. Kopiranje zadnjega backupa na SD in restore. ob 3:30 je zadeva postavljena na prvotno stanje.

Na tej točki imam eno vprašanje. Z My Backup Pro sem zbekapiral vse »user data«. Ali te podatke lahko posnamem čez katerikoli custom ROM. Ne da se mi namreč pri vsakem nameščenem ROM-u nastavljati osnovnega telefonovega Google accounta in vseh ostalih email ipd. accountov.

Tolk od mene. Če kdo roota in ima težave sem do 23.6.(2011), dokler je vsebina še sveža v glavi, na voljo za kakšno pomoč.

LPM;


Ps. vem, da je stil zgornje pisarije obupen, sam tako pač je, če se piše o takšnih stvareh.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
Enakega projekta (CM 7.0.3) sem se lotil včeraj popoldan, s tem da sem imel telefon rootan že prej. Podtake sem restavriral preko MyBackup pro, aplikacije so se namestile, cache in ostale nastavitve pa ne. Googlove aplikacije sem inštaliral preko zip fajla, ki sem ga ravno tako prenesel z ROM Managerjem.
Na začetku flashanja sem imel težave s cacheom, ki sem ga spraznil preko ROM managerja

Še največ težav je bilo z Google maps - po fleshanju ga Market nikakor ni našel, potem pa sem inštaliral Market enabler, še enkrat izpraznil cache, potem pa je zadeva stekla.

Skratka, da povzamem, aplikacije sem uspešno restavriral, podatke (slike, MP3, SMS-e), nastavitve aplikacij ne. Morda sem kje kak korak izpustil.
confused-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
"Ne da se mi namreč pri vsakem nameščenem ROM-u nastavljati osnovnega telefonovega Google accounta in vseh ostalih email ipd. accountov. "

TitaniumBackup je zmozen to restorat AMPAK, ta lenoba se ti povrni v obliki FCjev in ostalih fuckupov, tak da bos na koncu delal 2x. Brez skrbi, ko si zverziran nastavis nastavitve telefona v 5 min , potem pa samo cakas na sync Gmaila in restore user appov v Titaniumu :p
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Kje si imel te podatke, ki si jih izgubil?

MyBackup Pro na SD kartici. Govorim o npr. cacheu posameznih aplikacij (npr. Shazaam, Soundhoud, Gmail accounts, WIFI nastavitve, etc...).
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Potem je problem v MyBackup Pro programu. Titanium Backup mi shrani app+data, edino kar ostane prazno po restoru so kontakti in smsi. Kontakte redno backupam na google in SD kartico, smse pa z avtomatskim urnikom na kartico. Vse ostale aplikacije so po menjavi ROMa v istem stanju kot prej.