Root in inštalacija custom ROM-a (HTC Desire)

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
pozdravljeni!

torej, pred kratkim sem imel v rokah telefončič (Sicer Samsung Galaxy, ki je imel nek custom ROM in tudi HTC Desire s CyanogenMod 7 ROM-om) in mi je zadeva delovala še bolj dodelana, kot se mi le-ta zdi že zdaj.

upam, da za to ne bom dobil kakšnega bana, ampak ne vem, kolikor so mi stvari znane, ne gre za neke ilegalne posege - torej - kako čimbolj enostavno (sam se na te stvari ne spoznam najbolj) to narediti - rootat in flashat s tem CyanogenModom oz. katerim drugim, če obstajajo?

zanima me tudi, kateri so nekak najboljši ROM-i, ki najbolje delujejo in ki ponujajo največ, po drugi strani pa me zanima tudi, če obstaja možnost, da vse postopke izvedem na Macu (ali obstajajo programčiči, ki funkcionirajo le v navezi z Windovsi) ?

hvala in lep pozdrav,

Dizzy
grin1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sej neki sm najdu, sem precej velik iskal to, ampak ... tam je polno enih linkov, povezav, od tam naprej ... full te hitr zmedejo, no, in take stvari mene kr mal prestrašjo, da ne bom česa narobe naredil in ostal enostavno brez telefona ...
redface-1.gif


že ko sem na Spico deval Android 2.1 (če se prov spomnem), se nisem spustil v to, dokler ni bil en lep tutorial spisan, kjer je blo vse na enem mestu in je šlo, pa še takrat je šlo ... ne brez problemov, v glavnem ...
redface-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
a mi lahko potem vsaj nekdo pove, kako lahko rootam Desire?

rad bi ga Rootal, da bi potem imel App2SD, ker mi gre full placa in mi stalno teži zaradi Low Space. pa me zanima - Unrevodked - če to naredim s tem programjem, imam potem lahko normalno naprej stock Andorid in HTC Sense, mi vse ostane gor, al imam potem prazen telefon po rootanju.

nalaganje custom rom-ov se mi zdi pa vseeno precej zahtevna naloga in ne upam ... vsaj zaenkrat ne ...
redface-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
a mi lahko potem vsaj nekdo pove, kako lahko rootam Desire?

rad bi ga Rootal, da bi potem imel App2SD, ker mi gre full placa in mi stalno teži zaradi Low Space. pa me zanima - Unrevodked - če to naredim s tem programjem, imam potem lahko normalno naprej stock Andorid in HTC Sense, mi vse ostane gor, al imam potem prazen telefon po rootanju.

nalaganje custom rom-ov se mi zdi pa vseeno precej zahtevna naloga in ne upam ... vsaj zaenkrat ne ...
redface-1.gif

unrevoked.com , gre z 1 klikom. Je pa res da kolegov Desire ni hotel zrootat in je bil potrebn factory reset. Lahko imas po rootu stock ROM nedotaknjen, toda potem nevem zakaj bi sploh rootal.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
jaz Samsung ACE-a.

Mene tudi bega ob vsej tej poplavi ROMOv, KERNEL, RADIO itd....sploh ne sledim več
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
jaz Samsung ACE-a.

Mene tudi bega ob vsej tej poplavi ROMOv, KERNEL, RADIO itd....sploh ne sledim več
uf-1.gif

ravno to - problem je predvsem v tem, da ROM, kernel in radio nikjer ne pridejo v kompletu in videl sem veliko vprašanj kakor "why is this not working, why is that not working" ...

rootal bi predvsem zato, da bi lahko aplikacije imel na SD kartici, ker na Desireju prekleto hitro zmanjka prostora (se mi zdi, da vsako rundo hitreje). načeloma pa mi je original ROM čist zadovoljiv, sem pa sklenil, da počakam še teh 14 dni, če bo kaj z napovedanimi update-i, potem bom pa se verjetno lotil najprej roota, potem pa še ROM-ov ...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.847
607
113
No meni je po tistih hrvaških navodilih uspelo rootat desire in dat gor CyanogenMod 7.
Prvi vtisi so navdušujoči, čeprav mi ni še ni uspelo usposobit A2SD+.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če se pravilno spomnem sem jst nardil tako:
unervoked - za rootanje
Naložiš programček rom manager
z xda foruma potegneš leedroid rom in ga daš na sd kartico
greš v programček rom manager, v njem izbereš nek ponovni zagon, samo se ti potem zažene v nekem ala dos načinu, tam pa potem izbereš install new rom from sd card

Leedroid rom ima vse htc sense "bombončke" in je še najbolj podoben originalu.

Glede radia pa ne vem. Neki vem, da mi je sodelavec spreminjal, vendar jst nisem opazil nobene razlike. Tko, da če ti baterija zdrži 2dni in ti signal dobro lovi, se ne sekiraj:)

Obstaja pa še ena fora, katero morem probat, da si povečaš prostor za aplikacije. Meni kljub apps2sd še vedno teži za prostor.
Več o tem pa na slo-android.si
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Če bi rad imel samo rootan original ROM z a2sd+ ti priporočam A2SD+.
Pred namestitvijo ROMa telefon rootaš z unrevoked (na macu si prihraniš kak živc, ker ni potrebno nobenih driverjev instalirat
wink-1.gif
), kako namestiš rom in pripraviš particije za a2sd+ pa najbolje, da si prebereš na slo-android
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.847
607
113
Mene je za CM7 najbolj prepričal tale video:

Glavni cukri:
- kup različnih lock screenov, dosti boljših od HTCjevega + finger gestures na lock screenu (narišem C pa mi zažene kalkulator)
- spodnji del (launcher) je an htcju zapečen s tremi funkcijami, tukaj pa lahko nastaviš pet različnih ikon po želji
- v notifications meniju imaš setting gumbe, ki jih lahko prilagodiš, npr wifi on/off...
... poglej video
wink-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
huda zadeva, še boljše zgleda, kot sem mislil!!
smile-1.gif


skratka - bom še malo prečekiral za temi "How to Install" vodiči, do takrat pride uradni update s strani HTC-ja, potem pa bomo videli.

predvsem mi je pa všeč, kako vse leti, res gre vse hitro, ker na trenutke se mi vseeno malo zatika, tu pa se nič ne.

torej, če prav razumem - radio je avtomatsko vključen oz. ga ni treba na novo/dodatno nameščat?

p.s.: koliko časa vzame celoten postopek? da vidim, kdaj se lahko tega lotim.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.847
607
113
Radio lahko namestiš posebej, ni pa to potrebno če si sproti updejtal htcjeve updejte, ker imaš itak najnovejšega.
Cel postopek traja cca eno uro, če boš sledil tistim hrvaškim navodilom.
Meni je vzelo pa dva dni, ker sem prebral še en kup drugih tem na forumih.
grin1.gif


Jaz sem naredil root zdaj, ker se zna zgoditi, da bo z novim HTCjevim updejtom težje narediti root na telefonu.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tako je, zato jaz čakam - ker če bo novi update za HTC Desire nadgradil le-tega do te mere, da bo zelo podoben HTC Desire HD, kot je trenutno, potem je to to. ker potem lahko ene dve ali tri aplikacije komot odstranim in potem mi verjetno ne bo več težil za premalo placa.

ampak tale CyanogenMod res zgleda hudo, plus, da ima vse tisto, kar ima HTC Desire HD ...
tongue-1.gif