Roltek popravilo gurtne

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Se drug kot
 

Priponke

  • IMG_20190617_212457.jpg
    IMG_20190617_212457.jpg
    784,6 KB · Ogledi: 471

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Meni se je sesulo plastično kolo v roleti, kjer se navija trak. Sem moral sneti pokrov, odkovičit kolo in zamenjati z novim.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Gonzo
Odlično vidiš, bolje kot sokol.
Jaz vidim samo nek kovinski trak, skozi katerega je nek ponikljan žebljiček.
Slikam bolj detajlno?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Za lanosa in ostale mojstre ki bi menjali okna in vrata zaradi pokvarjenega napenjalca pa se slika kako je gurtna pripeta na napenjalca.
To vam kaže en yt mojster.
 

Priponke

  • IMG_20190618_072634.jpg
    IMG_20190618_072634.jpg
    530,4 KB · Ogledi: 1.039

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Hanzi , zdej pa prosim nehaj podtikati, lagati in predvsem pametovati. Kje sem napisal, da bi menjal okna in celo vrata zaradi pokvarjenega napenjalca?? Lažeš ... lažeš lažeš.... to ti podtikaš besede.
Ne mi reč, da si šel montirat napenjalec dol z okna, da ga boš slikal in kazal tukaj.
Z tvojim vsakim postom dokazuješ, da pojma nimaš kaj kdo piše oz. nič ne razumeš. Od vseh, ki so se oglasili v tej temi ni niti EDEN omenil kako je gurtna pripeta na napenjalec oz. vzmet. Omenjal smo kako je propeta na kolut rolete. Torej zakaj si se trudil sneti napenjalec z okna, da bi nam kazal nekaj za kar nihče ne sprašuje. In kaj daješ slike napenjalcev tukaj, ko pa ima vsak doma teh reči na vsakem oknu.
Če ne znaš namenjati napenjalca se pač ne oglašaj tukaj in to je to.

PS: Kaj boš zdaj spet podtaknil??????
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ali kdo slučajno ve, če se lahko v lastni režiji zamenja tisti plastični del ob strani okna ki navija gurtno na roltek roletah? Pri babici se je zlomil del plastike v notranosti ki drži navoj v napetosti. Roltek je dal res neko absurdno ceno za prevoz in delo serviserja, del stane pa cca 10eur. Zanima me, če je kakšen način da na staro gurtno dam nov navijalni mehanizem (nekako odklopim starega in pritrdim novega na staro gurtno) ali je potrebno zamenjati vse skupaj z gurtno nekje zgoraj v roleti.

Hvala!
Lanos
Daj preberi še enkrat vprašanje avtorja teme, ki sem ti ga zgoraj citiral. Mogoče bo dovolj da prebereš samo prvo poved.
Zakaj omenjam menjavo oken vrat, poloosvine pri avtu.... Zato ker se vsi nekaj ukvarjate, kako v 6 (al katerem že) nadstropju odpreti škatlo od rolete iz zunanje strani, da bi menjali gurtno.
Z gurtno ne nič narobe. Narobe je z navijalcem! PIKA. In da menjas navijalc mi povej en razlog zakaj bi šel podirati škatlo od rolete? Jaz sem zadevo samo se sarkastično potenciral v menjavo oken in vrat. (Al pa polosovino pri avtu, če ti je guma spustila, al kaj sem že pisal)

Ps
Sem napisal da imam 6 let navijalc v garaži. Nisem ga sravfal z okna. Sem pa na oknu potegnil gurtno iz navijalca da tisti ki nočejo uporabljati yt pokažem kako je gurtna pripeta na navijalc.

Upam da slycer sedaj odpravi napako brez podiranja škatle rolete. Res ne bi rad bil kriv za nepotreben padec iz 6 nadstropja
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Slycer
Gurtno dobiš iz navijalca s pomočjo izvijača, ki ga nekako porineš ob gurtno v notranjost da dobiš tudi tisti trak(feder) ven.
Mal rabiš imeti sreče, mogoče ti kdo pomaga da ti vleče gurtno narahlo ven, da se ti lahko z obema rokama posvetila izvijači in navijalcem Ko boš natikal gurtno na nov navijalc pazi da ti tistega jeklenega traka na potegne v notranjost. Zato je na mojem tisti ponikljan zebljicek Ker z iskanjem rešitve tistega problema se pa še nisem ukvarjal.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Hanzi , s tvojimi "sasksističnimi" izjavami si zh(j)ebal temo. In to je to.
Še enkrat. Nikjer nisem napisal da treba podirati roleto. To sem ti že napisal. To si se zlagal!!!!!!!!
Očitno nisi zamenjal že nobenega navijalca, gledaš posnetke na YT in tukaj pametuješ.
Kar se tiče višine. rolete se postavljajo, popravljajo na vsa okna. Ne glede na nadstripje oz, višino. In to sem tudi sam napisal.
In nobenega "podiranja" ni, kot pišeš v vsakem postu. Prikazuješ TI, kot da je treba vse razbiti, da nekaj narediš.
Razčisti pojme. Škatla rolete ali pokrov, nosilci. roleta, kolut, vodila, navijalec, gurtna. To so vsi sestavni deli ene /j/ebene) rolete.
In dej si že enkrat dopovej, da je pri roleti zmeraj neki pokrov, ki se enostavno odstrani, da lahko gurtno prippneš na KOLUT!!
Tvoj zadnji post, kako svetuješ fantu je poln bedarij. "... ga nekako porineš", "mal rabiš imet sreče", "mogoče ti kdo pomaga", zadnji stavek pa zmaga "Ker z iskanjem rešitve tistega problema se pa še nisem ukvarjal. "
Za 5 minut je nov navijalec z gurtno zamenjan. Sam in brez pomoči nevem kolkih oseb.
uhhh si pameten....
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Pomoje bi bil serviser cenejši in bi porabil manj časa kot vaša nakladanja.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
in kaj ti ni spet jasno ????
pa ti človek mešaš dva konca gurtne. Vsak je na svoji strani pritrjen. Jaz pišem o eni stvari, ti pišeš o drugi. Dej vsaj preberi
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
dejta vidva vsak svojo roleto popravljat.. seveda live stream na youtube.. ostali pa lajkamo in komentiramo..
zmagovalec je tisti, ki ima najvec lajkov pomnozeno z 1/porabljenim casom in pristetimi komentarji.. ce vmes utegneta odgovarjat na komentarje so seveda bonus točke.. reply je kazenska točka - ker prvič nista prav razložila... (upam, da je dost alter zakomplicirano)

grem si nastimat kokice...
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

emirATes

Pripravnik
9. apr 2012
159
7
18
ahh.... nič nisem srborit.
Ne vem včasih kako bi napisal. Eni (ne vsi) ne razumejao ali nočejo razumeti prebranega. Možno pa da tudi jaz ne pišem v slovenščini. Verjetno kje kakšna vejica manjka ;)
agaa... Če menjaš navijalec, kupiš z gurno vred. Navijanje stare gurne na nov navijalec je misija nemogoče, glede na to, da je že problem zamnjati odviti dva vijaka na navijalcu in dva (mogoče štiri) na pokrovu rolete. Sicer pa, nekdo je te rolete tudi montiral in verjetno ni nemogoče.
Zadeva deluje čisto mehansko (brez kemije in elektrinike in vesoljske tehnologije). Od novega navijalca z novo že naviti gurtno je potrebno SAMO zamenjati s starim ((samo DVA vijaka) potegniti gurtno iz novega navijalca čez vodilo , ki gre čez okvir vrat in in ga pritrditi (včasih je to samo navaden vozel) na kolut rolete.
Pa roleta mora biri dvignjena oz navita preden privežeš gurno na tisti kolut.
Bolj enostavno ne more biti.


no ja, niso samo vejice problem. Sem pa vseeno razumel ;)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Res je, ti bi popravljal in razdiral tam kjer je dobro in težko dostopno, jaz pa na tistem koncu kjer je pokvarjeno in lažje dostopno.
hejj.. mojster roletar. Lej... sej je vseeno..... ne mislim razpravljat s tabo, ker še nisi tega menjal.... pišeš, kako bi, če bi...
V tej tvoji varianti je še ena velika pomankljivost, ki je nisi omenil, jaz sem sicer jo, ampak še ne veš katera je oz. kaj treba še narediti. Zato ti zamenjaj (če boš) staro gurtno na nov navijalec in boš ugotovil, da ti zadeva ne bo delovala.
Zato jaz menjam komplet!! Ker je lažje in še deluje