Rokomet EP 2020

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Sem že na začetku te teme prerokoval, da se bo to zgodilo. Naši odlično odigrajo nevažne tekme, ko pride do odločilnih, pa prikažejo najslabšo igro. Morda je to narodni značaj, lahko pa tudi nepravilno stopnjevanje forme na tako dolgih turnirjih. Top forma na začetku, potem pa iz slabega na slabše.


a da bi pa pomislil da je to 4. mesto itak nad pričakovanji oziroma ,da igralski kader po kvaliteti niti nima takega dometa pa ne. Malo si poglej imena igralcev ekip proti katerim je reprezentanca izgubila.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Za našo luzersko mentaliteto je značilno, da proti slabim ekipam igramo zanič, najmočnejše premagujemo v predtekmovanjih, ko gre zares pa počepnemo. Norvežani so prvič v zgodovini osvojili kako medaljo, zato ne moreš reči, do so najmočnejši. Poglej samo hrčke, ki se grizejo do zadnje sekunde, pri nas pač ni tako.
To luzersko mentaliteto smo premagali samo pri EP v košarki, pa še to samo zaradi dveh izjemnih posameznikov, ki sta se te mentalitete znebila pri dolgoletnem igranju v tujini.
Pa še za Dončiča pišejo nekateri ameriški komentatorji, da bo res vrhunski igralec šele tedaj, ko bo tudi zadnjo četrtino odigral tako, kot druge tri. Sam tega ne vem, presodite tisti, ki gledate cele tekme. Pri povzetkih se tega ne vidi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Nisem preverjal, toda slišal sem izjavo norveškega igralca, da so zelo veseli bronaste medalje, ker da je to prva medalja, ki so jo osvojili.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Da se vam da "snecerskim uporabnikom" odgovarjati.

Tole 4. mesto je več kot odličen rezultat. Sta pa zadnji dve tekmi (no - tudi tekmi proti Madžarom in Norvežanom v skupinskem delu), da ekipa pač ne more proti ekipam, ki znajo ornk stisniti. No - poraz proti Madžarski gre tudi na račun, da Madžari zelo dobro poznajo Vranješa.
Smo pa obe zadnji tekmi zgubili na enak način - sredi prvega polčasa ni bilo igre, ne ideje. In tudi to gre precej na račun trenerja (pa da ne bo kdo narobe razumel - Vranješ je dober, do odličen trener).
In ja Norvežani trenutno spadajo v sam vrh - je treba samo pogledati kako so "izgubili" polfinale.

Pod črto - čestitke fantom za 4. mesto (in ja - medalja bi bla še boljše).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in boc

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Za našo luzersko mentaliteto je značilno, da proti slabim ekipam igramo zanič, najmočnejše premagujemo v predtekmovanjih, ko gre zares pa počepnemo. Norvežani so prvič v zgodovini osvojili kako medaljo, zato ne moreš reči, do so najmočnejši. Poglej samo hrčke, ki se grizejo do zadnje sekunde, pri nas pač ni tako.
To luzersko mentaliteto smo premagali samo pri EP v košarki, pa še to samo zaradi dveh izjemnih posameznikov, ki sta se te mentalitete znebila pri dolgoletnem igranju v tujini.
Pa še za Dončiča pišejo nekateri ameriški komentatorji, da bo res vrhunski igralec šele tedaj, ko bo tudi zadnjo četrtino odigral tako, kot druge tri. Sam tega ne vem, presodite tisti, ki gledate cele tekme. Pri povzetkih se tega ne vidi.

Z večino tvojih pogledov na tem forumu se navadno ne strinjam, pod tole se pa lahko podpišem.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Za našo luzersko mentaliteto je značilno, da proti slabim ekipam igramo zanič, najmočnejše premagujemo v predtekmovanjih, ko gre zares pa počepnemo. Norvežani so prvič v zgodovini osvojili kako medaljo, zato ne moreš reči, do so najmočnejši. Poglej samo hrčke, ki se grizejo do zadnje sekunde, pri nas pač ni tako.
To luzersko mentaliteto smo premagali samo pri EP v košarki, pa še to samo zaradi dveh izjemnih posameznikov, ki sta se te mentalitete znebila pri dolgoletnem igranju v tujini.
Pa še za Dončiča pišejo nekateri ameriški komentatorji, da bo res vrhunski igralec šele tedaj, ko bo tudi zadnjo četrtino odigral tako, kot druge tri. Sam tega ne vem, presodite tisti, ki gledate cele tekme. Pri povzetkih se tega ne vidi.

pa še ta dva imata balkansko kri če smo dlakocepski in se po tvojem najbrž z to menatliteto sploh nista rodila?! nič narobe, da ne bo kdo mislil da sem nazi.
reči za ekipo pri kateri igra sagosen lahko z lahkoto rečeš da so trenutno med najmočenjšimi, mi pa ne po DPju ne po imenih nismo več kot povprečje te stare celine, da ne bo pomote, tudi hrvati so lepo presenetili, njihov domet je realno manjši, so pa recimo "podbacili" švedi, francozi, nemci, tukaj smo mi potem imeli priložnost. Bo treba začeti razmišljati malo širše, država ne vlaga ne v hokej, ne v rokomet, ne v nogomet niti košarko , rezultati pa glede na to da nas je toliko kot v minhnu z okolico preprosto vrhunski in ko se bodo navijači predvsem tisti vikedn navijači začeli tega zadevadati in to podpirati bodo rezultati lahko še boljši, fascinirajo me ljudje ki so začeli gledati košarko po dončiću in odbojko šele po četrfinalu, prav tako rokomet šele po četrtfinalu pa mislijo, da vedo vse
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888