Roka Audi A4

mihaj999

Pripravnik
7. dec 2019
34
6
8
Pozdravljeni, forumovci kjer vem da veliko veste se obracam na vas. Danes sem bil pri svojem mehaniku kjer so mi menjali volanske končnike ter opravili optiko. Pred obiskom mehanika se je cutil luft na volanu in kovinski zvok ob zanihanju avtomobila med voznjo. Tako da to je bil tudi razlog za obisk mehanika. Ker pa mi ni povedal da je fuc se sprednja desna roka(Zgornja) sem se nekoliko razjezil. Sel sem do drugega majstra ki mi pa je povedal katera roka je zanic. Vendar sedaj mi gre nekoliko na zivce ki je rekel da je priporocljivo narediti se optiko ob menjavi roke. Zanima me ali je to res potrebno? Hvala in lep pozdrav️
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Ni potrebno, je pa priporočljivo. Tako kot slovnica ni potrebna, je pa priporočljiva, sploh v tvojem primeru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

mihaj999

Pripravnik
7. dec 2019
34
6
8
Razmisljal sem da bi roko zamenjal sam , ker na prvi pogled deluje zelo enostavno. Zanima me koliko moram zategniti vijake?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Letnik kante?

Optika se dela na vsaki spremembi podvozja. Sicer bodo gume neenakomerno obrabljene.
 
  • Haha
Reactions: gimi

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Če boš samo roko menjal,ni panike za optiko. Ti pa priporočam, da kupiš roko ki ima v kompletu tudi vijake. Je 90% možnost, da boš stare polomil oz. jih moral odrezati.
 

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
Če boš samo roko menjal,ni panike za optiko. Ti pa priporočam, da kupiš roko ki ima v kompletu tudi vijake. Je 90% možnost, da boš stare polomil oz. jih moral odrezati.

90% ima tudi možnosti, da vijaka ne bo mogel odvit in odstranit, in bo, ali razmetal celoten avto da bo lahko odrezal in izbil odtrgan vijak, ali pa bo imel nepremičnino doma parkirano, ker bo po avto nevozen.
Pripročal bi pa menjavo komplet rok, ker sem prepričan, da je več kot ena roka fuč pri tem dkw polizdelku.

v dobrem desetletju imel verjetno vse možne izpeljanke teh kant z tem podvozjem (a4 b5,b6,b7, a6 c5, passat 3b,3bg ) in pri vsakem vedno menjal komplet vseh rok. Pa je bilo nekaj časa mir.

Pa odsvetujem nakup poceni kompleta ali posameznih rok na bolhi/avtonetu/ebayu ki stane 170 +-20€, ker je kvaliteta primerna ceni.
 
  • Jezen sem
Reactions: B81

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
če samo roko menjaš ne rabiš optike ker se na tem avtu drugo kot stekanje koles ne da nastavljat.
Če še niso bile roke menjane bo težko izbit tadolg vijak ki drži obe roki na končnikih še posebej če nisi v življenju kaj šraufal. Potem daj nove vijake, stebla namazat z mastjo,
jaz ponavadi menjam komplet obese ko ima luft, saj tiste z ebaya zdržijo tudi 100T
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
mah....če so gume prav napumpane in je volan netresoč in stoji ravno pri 150 kmh, ni treba delat panike po optiki....peli pa maš mir....