Roadtrip s kamp prikolico

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
V tem stilu sem vzel product od Yachticon. Ti spreji mažejo, tesnijo, ščitijo proti zmrzali, ohranjajo elastičnost. Svetovali so mi naj potegnem na strehi tudi preko tesnilnih mas. In kjer se mi bo zdelo. To je baje tisti famozni postopek za tesnjenje prikolice, AD in garancijo za 120€ letno.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Ja verjamem. Nisem pa nasedel tistemu "letni pregled tesnenja" za 10 letno garancijo tesnenja Knaus/Weinsberg. Ko sem naročal prikolico je bila 80€, ko sem jo 14 mesecev kasneje prevzel, 120€ letno. Vsaj to :) Dajte še navest prosim s čim konkretno vi mal pošpricate in če sem še na kaj pozabil za počivanje prikolice za 5 mesecev, če bo suša.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Pa tisti "silikoni" a.k.a. tesnilne mase na prikolici / AD. To se vedno lepi oz. moraš pazit da ne pošlataš, ker ti na roki ostane. To packarijo naj bi tudi pošprical.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.221
3.374
113
Ja verjamem. Nisem pa nasedel tistemu "letni pregled tesnenja" za 10 letno garancijo tesnenja Knaus/Weinsberg. Ko sem naročal prikolico je bila 80€, ko sem jo 14 mesecev kasneje prevzel, 120€ letno. Vsaj to :) Dajte še navest prosim s čim konkretno vi mal pošpricate in če sem še na kaj pozabil za počivanje prikolice za 5 mesecev, če bo suša.
Jaz se isto ne grem njihove garancije. Ne na AD, ne na osebnem avtu.
Nabavi si brezkontaktni tester vlage in 2x letno sam naredi meritve. Za tistih 120eur pa naredi piknik za familijo in bližnje ob otvoritvi sezone. Bo veliko večji efekt. :)
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
No ja, reden garancijski test vodotesnosti te lahko reši pred izredno visokimi stroški lastnega popravila zamakanja.

Sem imel tak primer, ko je avtodom "vlekel" vlago v les pri koloteku zaradi slabe izdelave - izolacije golega lesa. K sreči sem imel normalnega prodajalca/zastopnika firme v Nemčiji, ki mi je potrdil test za nazaj in je tovarna priznala stroške materiala in popravila v rangu 1.500€.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.221
3.374
113
Prejšnji AD sem kupil v njegovem tretjem letu starosti. Imel je vse teste vodotesnosti, za katere sem naivno verjel, da so "strokovni". Zadaj na zadnji stranici spodaj je pa konstrukcijski les v treh letih zgnil, poleg tega pa še cca 20cm podna. Bila je to tovarniška napaka, ki je sprva niso hoteli priznati. Ti ne pomaga noben instrument in noben "garancijski" pregled, če ne pogledaš tja, kamor bi moral.
Letos sem se pogovarjal z enim lastnikom novega Benimar AD. Avtodom star 6 mes. ponoči dež in možakar se zbudi, ko mu iz luči začne kapljat voda na glavo. :aplauz: ta do testa vodotesnosti še sploh prišel ni.
Dejstvo je, da če sam zase delaš kontrole, jih boš sigurno opravil bolje, kot nekdo, ki mu je bolj ali manj vseeno, saj je samo na šihtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Dejstvo je, da če nimaš štempla/računa o rednem testu vodotesnosti se lahko pod nosom obrišeš za reševanje pod garancijo.

Se pa strinjam, da je vse kar je več kot 40-50€ za tak pregled much to much.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
A se ma sploh smisel pregovarjat? Eni peljejo iz MB v LJ zamenjat kljuko na prikolici in za to, da en odšraufa štiri vijake in jih nazaj zašraufa še plačajo uro dela, eni pač plačamo test vodotesnosti in se hkrati zavedamo, da ni čudodelen. Če ne druega lohk s tistimi papirji nekoč pomahaš bodočemu novemu lastniku. Nima pa test vodotesnosti prav nobene veljave, če je AD pod streho. Pa nima veze, al je narejen doma al pa na servisu. Z drugimi besedami, če kupuješ AD, ki je bil 10 let pod milim nebom in je suh si lahko v vodotesnost bolj prepričan kot v 10 let garažiran AD z letnim pregledom vodotesnosti (vlažnosti sten). Tako da če bi mel AD v garanciji, je tistih 80 EUR na leto precej malo za primer, ko kaka dihtunga spusti in je posledično treba menat steno.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
A se ma sploh smisel pregovarjat? Eni peljejo iz MB v LJ zamenjat kljuko na prikolici in za to, da en odšraufa štiri vijake in jih nazaj zašraufa še plačajo uro dela, eni pač plačamo test vodotesnosti in se hkrati zavedamo, da ni čudodelen. Če ne druega lohk s tistimi papirji nekoč pomahaš bodočemu novemu lastniku. Nima pa test vodotesnosti prav nobene veljave, če je AD pod streho. Pa nima veze, al je narejen doma al pa na servisu. Z drugimi besedami, če kupuješ AD, ki je bil 10 let pod milim nebom in je suh si lahko v vodotesnost bolj prepričan kot v 10 let garažiran AD z letnim pregledom vodotesnosti (vlažnosti sten). Tako da če bi mel AD v garanciji, je tistih 80 EUR na leto precej malo za primer, ko kaka dihtunga spusti in je posledično treba menat steno.
Vse se strinjam, razen s tem kar sem označil. Veljavo ima za primer garancije.

Je pa pravilen postopek tak, da se AD "namaka/škropi" kako uro in potem meri vodotesnost - to je stara šola testiranja. Vsak serviser/prodajalec pa bi moral vedet kje so šibke točke. Recimo pomeriš za tesnili oken, koloteke, boks in vse kote pri posteljah, pa je že to - to. Brez špricanja pol urce dela.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.221
3.374
113
Dejstvo je, da če nimaš štempla/računa o rednem testu vodotesnosti se lahko pod nosom obrišeš za reševanje pod garancijo.

Se pa strinjam, da je vse kar je več kot 40-50€ za tak pregled much to much.
Sem dobil vse teste, kateri so kazali, da je AD suh kot poper. Tri mesece smo se pregovarjali in na koncu so le popustili. Sej bi saniral na lastne stroške, samo se mi je šlo za princip in postavitev njihove "strokovnosti" na realna tla.

Zamakanje se opazi hitro, saj takoj zavohaš fajht po kakšnem daljšem deževju. Tako sem sam začel z rasiskovanjem in našel vse gnilo na podnu. Poden noben ne preverja, če smo že pri testih strokovnjakov.

Sej sem že napisal, nič nimam proti, če nekdo zbira in plačuje štempiljke. ;)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Tole sem z zanimanjem prebral. Dodal bi še upoštevanje razlike vrednosti med novo prikolico in AD, recimo da je razmerje 1:4 pri enakovredno opremljenih.