Ribolov v Prekmurju

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Torej rad bi sina peljal lovit ribe. Glede na to da sm precej na sveže preseljen v Prekmurje me zanima, če je kdo tu, ki bi mi predlagal kam it lovit ribe. Tekoče vode so se prehude za malega tako da kako jezero?
Pa kake ribe se kej najdejo. Ima kdo že kake izkušnje.
Hvala
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Bukovniško jezero, Ledavsko jezero(Krašči), Gajševsko jezero, Gradišče, Kamešnica in en kup šoder jam
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V takih jezerih se običajno lovijo krapi. To pa poteka tako, da v jezero najprej zmečeš vsaj 10-50 kil kuhane koruze, potem pa s koruzo na trnku upaš, da bo kak krap zagrizel prav vanjo.
 
  • Haha
Reactions: luciano

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
380
123
43
In kaj se tam lovi. Na kaj se lovi...

Samo vprašam...si siguren, da bi rad lovil ribe ?:p Pač, glede na tvoje vprašanje.....;)

Verjetno ti je jasno, da laks navit na eno deščico in en custom trnek je no go... Katero tehniko boš uporabljal ? Muharjenje, talni ribolov, beličarjenje, vijačenje.... Vrsta ribe, katero boš lovil ? Vabe imaš ? Palice, primerne za vrste ribolova, ki ga boš izvajal, imaš ? Boš lovil ujemi/spusti ali boš vzel domov ?
To se samo na hitro spomnim, kar vprašam "bodočega" ribiča. Pa ponavadi noben nima pravega odgovora za vse to.
Kot je dal predhodnik link, tam lahko na svojem teritoriju najdeš vse, kar bi rad lovil in tudi vsa pravila, kaj je dovoljeno in kaj ne, so zraven jasno napisana. To je uradna SLO stran, kjer so ribolovne družine podale podatke o svojih teritorijih, kaj se lahko lovi, kdaj se lahko lovi, oprema, ki je obvezna, podatki o dovoljenih vabah, itd...Tam tudi naročiš karto za ribolov, ki jo v večini ni treba tiskati, ampak jo imaš na telefonu. Vsebuje QR kodo in če do tebe pristopi čuvaj, mu moraš to pokazati. Ima na telefonu app. Če boš recimo kupil karto za muharski revir, lovil boš pa kartakozenopalico in kartakozenovabo in dobiš kontrolo, potem pač sledi temu primerna obravnava in kazen.
Glede na tvoje vprašanje, verjamem, da nimaš nič, kar je primerno za ribolov.
Najprej se vprašaj, katero vrsto ribe boš lovil ? Če bo šarenka, potočna postrv....ja, to lahko muhariš ali vijačiš. To ni isto niti po opremi ali vabah.
Bo mrena, podust, krap....To so vrsta ribe, ki se prehranjujejo "iz tal" ( hrano pobirajo na dnu )
Boš lovil plenilke ( ščuka, smuč...)
...
...
...

Glede na to, da si omenjal, da pelješ sina....Išči ribnik, jezero, kjer je noter "talna vrsta ribe", torej, mrena, podust, mali krapi...Po mojih izkušnjah je to "najlažji" ribolov. Seveda smo na alterju in imamo kavč ribiče, zato bom razložil, zakaj :nazdravje: Rabiš primerno palico iz """""""""" ( ne bom omenjal trgovine ) ( palica + rola ) je 16 eur, rabiš 0.20mm laks ( okoli 4 eur ) in "zamaknjeni" trnek ( ni ravno zavit točno v črko J, ampak je jeziček malo pod kotom ) in to je to. In za vabo uporabiš...ja, res je, samo sir ! Odlomiš primeren kos sira, toliko, da se skrije cel trnek in to je to. Sicer jaz na tem "rigu" uporabljam še pomični "bullet" svinec, da ko riba zagrabi,pri vleku ne čuti upora, kar posledično pomeni, da vabe ne izpljune, ampak načeloma pri mirnih vodah tak svinec ni potreben. Je pa zaželjen, ker je učinek boljši.

Ribolov je velik pojem in ogromno področje, ki se med sabo razlikuje.

In ja, na alterju smo in se bodo oglasili kavč ribiči, tako da.....Ne smem pozabit omenit, da obstaja še peta vrsta ribolova...In to je raubšic,šverc,itd,itd.... Če pa to izvajaš, pa pozabi na vse zgoraj napisano...zadostuje ti naviti laks na deščici z enim custom trnekom....



Pa dober prijem !
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Lovil sm postrvi na Sori, Krapa in Soma na Bledu, Scuke na Cerkniškem jezeru. Doma imam 10 plus palic od tega 3 vrhunske. Meni je čist jasno kako lovit. Mene je bolj zanimalo kar se sina tiče, ker je star 9 let in jaz nimam izkušenj spet toliko, sploh pa ne v Prekmurju. Teh ribnikov je tle naokoli milijon. Meni je čist jasno ka nebom šel muhart za postrvi tja.
Napišeš izkušnje točno določene. Zato je forum. Ne sprašujem zato da mi nekdo da neke splošne informacije ampak določene izkušnje. Nej ga peljem na Bukovnisko jezero pa ka bova dva dni lovila pa nič ujela Al Nej grem v kako mlako kjer je 10 krapov na kupu.
Kera jezera imajo scuko v Prekmurju?
Take stvari. Ne pa enega pametnjakoviča
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Saj ti je lepo napisal. Koliko imas ti izkusenj pa res ne more vedt.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.457
1.246
113
Iskajoč brata
Zdravo,

kako pa je sedaj z ribolovom na rekah? Ali moraš imeti narejen izpit za ribiča, ali je dovolj dnevna karta?

Lep dan
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
In ja, na alterju smo in se bodo oglasili kavč ribiči, tako da.....Ne smem pozabit omenit, da obstaja še peta vrsta ribolova...In to je raubšic,šverc,itd,itd.... Če pa to izvajaš, pa pozabi na vse zgoraj napisano...zadostuje ti naviti laks na deščici z enim custom trnekom....

No, ta peta vrsta ribolova je tud edini pravi ribolov. Vse ostalo je ribolov glih tolk kot je plezanje po umetni steni v telovadnici alpinizem.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.457
1.246
113
Iskajoč brata
Res super, da ne rabiš več izpita.
Me prav mika, da bi spihal prah iz škornjev, nakupil par muh in se zapeljal do Kolpe.