Ugljan

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
No, zdaj je že dva tedna odkar sem doma, bila sem na nečem, čemur se reče letni dopust čeprav moram priznati, da zaradi izbire lokacije ni bil najboljši.



Kljub temu, da so "najbolj turističen" del - vas Kukljica, promovirali kot nek samoten kotiček prelepe hrvaške obale, sem dobila vtis, da temu ni ravno tako.
frown-1.gif




Q99Kq5uy_aVT5LpD.v.jpg




Prvo moram priznati, da tako umazanih plaž še nisem imela čast videti. Posebej zaslužni za tako higieno so seveda ljudje na jahtah in čolnih (tudi domačini), ki po končanem kopanju odvržejo s čolna vse odpadke in odplujejo naprej. Mislim, plaže so tako svinjske, da je že težko najti prostor, kjer zraven tebe ne bi ležal paket plastenk in še zapakiranih kinder buenov.
confused-1.gif




Kukljica ima za plavalce dokaj neugoden položaj, ker se njene glavne in najbolj dostopne plaže nahajajo v samem zalivu, kjer pa je tudi marina. Super za tiste, ki v morju dejansko plavajo, saj ti kaj kmalu kakšen gliserist odbije bučo. Fora je v tem, da je na koncu Kukljice most, ki povezuje oba otoka, Ugljan in Pašman, hkrati pa je to edini izhod iz marine in prehod na Kornate. Zato se mimo tebe cel dan vozi vse možno, od turističnih ladij, ogromnih jaht z naduvanimi tepci, gliserjev, ki divjajo gor in dol cele dneve. No, od kopanja ni kaj dosti. Večina ljudi pride tja lovit ribe in nabirat dagnje. Zelo priljubljeno mesto za ribolov je prehod pod mostom, kjer domačini radi lovijo ribe (baje predvsem orade). Enkrat sva se šla kopat na obalo naprej od mostu, tam kjer so čolni, ki gredo mimo že kar dosti oddaljeni od kopnega, pa naju je že nek ribič začel preganjat v stilu, koliko časa bova še tam ker bi on lovil orade?? Na tej plaži je vladala tudi strašna romantika, saj sedet na brisači stisnjena v dve gube med odpadki nimam ravno priložnosti vsak dan.
grin1.gif
Če ne bi bilo odpadkov pa bi bila ta obala idealna za tiste, ki v vodo radi lezejo počasi in vztrajno, ker skočit tam nimaš kje. Imaš pa veliko borovcev in prijetne sence.



Plaža pri izhodu iz marine - blizu mostu



_8MEs9Q8r4QDOqs2.v.jpg




No, v obupanem iskanju plaže sem naletela na plažo v vasi Kali, to je vas med Kukljico in Prekom (trajekt), ki gleda na Zadar. Seveda tudi tam niso vešči higiene, je pa plaža zelo zanimiva, ker zgleda nekako tako, da imaš spodaj velike skale, na katerih lahko ležiš, zgoraj pa borov gozd s kar veliko površino, ki je 100% umentno ustvarjena (pod temi borovci je temperatura vsaj za 5 stopinj nižja kot drugje!). Prostora pod iglavci je res ogromno, vendar je vhod v morje močno otežkočen, ker v vodo že lahko skočiš, ven prideš pa bog ve kako, ker so valovi (promet po morju) zelo močni in te lahko zabije v skale. Sicer pa imaš na tej plažici tudi dva vhoda v obliki mini zalivčka, kjer lahko počasi splezaš noter tudi z otroci. Obstaja tudi pomol kamor se zasidrajo ponavadi kakšni petkrat predebeli akulturni ljudje, ki radi smetijo.
bonk.gif




Najlepši plaži Kukljice pa sta Sabuša (peščena) in Jelenica, ki sta obrnjeni proti Kornatom. Plaži sta res lepi (v tisto azurno vodo lahko gledaš ure in ure), vendar se npr. v Jelenici najde veliko ježkov, kar ti onemogoči vstop v vodo brez obutve. Iz teh plaž se dobro vidi tudi ribogojnica v kateri gojijo brancine, ki jih potem pripravljajo v njihovih konobah.



Na Kukljici je vsekakor dobrodošlo, da vzamete s sabo čoln, ali pa še bolje gumenjak. Malo izven Kukljice se najde cel kup lepih zalivov, ki jih ne morete obiskati preko kopnega. V primeru, da imate čoln zna biti dopust na Kukljici idealen.



Kar se restavracij tiče, nimajo ravno izbire. Hrana je okusna, cene pa smešne. Lignjev izpod 70 HRK na porcijo ni, medtem ko stane brancin (gojen) 50 HRK (je pa zelo okusen, kar me je presenetilo). Na splošno je morska hrana ok, moti me samo to, da znajo kot sladico povsod pripraviti samo palačinke, sladoled ali sadno kupo. A nimajo dalmatinci tudi neke svoje sladice?

Na Kukljici imaš tudi dva slaščičarja, jaz sem bila samo pri enemu in me je vse minilo. Sladkorna.press. Pit ga nimaš kje.
hysterical-1.gif


Parking v "mestu" je potrebno po novem plačati - 5 kun na uro. Saj je vse ok, ampak parkinga za tak disaster kot je Kukljica pa res ne mislim plačevat.

Če ste tam se vam vsekakor splača za en dan odpraviti na Kornate. Jaz imam namen vsekakor še kdaj iti tja, ker imam že zdaj skomine, ko to pišem. Na Kornate smo šli z ladjo domačina (Pero) na katerem nas je bilo s Perom skupaj 12. Pri tem je potrebno upati, da imate srečo s potniki, ker drugače cel dan trpite strašne kretene ob enem pa nimate kam uiti.
grin1.gif
No, mi smo izpluli iz Kukljice proti Dugem otoku in proti Kornatu. Ogledali smo si par otokov, med drugim tudi Tanjur, ki ima obliko krožnika.



yIOg6YN8ZYkJsRkg.v.jpg




Zgleda prav zabavno, kako so si ti otoki med seboj različni. Ob temu "klifu" je namreč globina vode preko 50m!



0wOOgv2wbtP2Tnrk.v.jpg




VflTkeMm5SMcIANj.v.jpg




Svetilnik - glede na velikost se tole verjetno kar oddaja



1ORsrjvseJVdH6ju.v.jpg




Zasidrali smo se na nekem kornatu, ki je poseljen (nekaj ljudi iz Zadra, koze in bogataši). Tam smo si vzeli čas za kosilo, ki je bilo moram reči, fenomenalno (orada, kruh popečen na žaru, pečeni jajčevci...).
srce-1.gif




Pero pri pripravi orad
cheer.gif




EsW06TPkAJ8QmFmE.v.jpg




Lepo je imet vikend na Kornatih



j0hjF0hmXIx6AIAS.v.jpg




HOZg9tMo8II2sx0z.v.jpg




Prevozno sredstvo "domačinov" na Kornatih
grin1.gif




Juhep0XshrBtkugu.v.jpg




Kasneje smo se zasidrali blizu nekega otoka, kjer smo se tudi okopali in pogledali kakšno stvar pod vodo. Voda je bila azurna, globoka cca 5 metrov. Podvodni svet čisto drugačen od tistega, ki ga vidiš ob poseljenih otokih. Polno ribic in raznoraznega rastja.



i2ng0xoFj02r7Pt8.v.jpg




Tam, kjer je vsaj malo poseljeno se najdejo tudi oni, pojejo pa vse, kar jim vržeš z ladje.



cOQA_JKJC8w1exB4.v.jpg




Ene par panoramskih



Hk3zT1hckVdF_x8W.v.jpg




KV8fGX9H9nSpnkQA.v.jpg




JBLPIvad9Y8dHiYG.v.jpg




0Y7DyCUjWbpybHVX.v.jpg




_uFjCeIBOQWEl6Sc.v.jpg




tPOvLxdrDdUHNE1U.v.jpg




g9Yj6eSJ4T0ZfmIH.v.jpg




"Gužva" na Kornatih



FdPQTtUVFgCFjgB9.v.jpg
 
Nazadnje uredil moderator:

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
dobro si to opisala - poznam to mesto, kjer si se najprej kopala, kjer vozijo ladije, ker je tam prehod - ne vem, kako se tam sploh kopa, ker je promet res gost, ribičija pa je tudi popularna, ker je zaradi močnega toka tam veliko hrane in posledično veliko rib.



fajn fotke, me je kar zaskominalo



kornati so zakon, sam ne julija in avgusta





pa še kako izgleda negojena orada



 
Nazadnje uredil moderator:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Ja na tem delu (prehod) se veliko ljudi kopa, ker se tam oddajajo nedstandardni apartmaji "ob morju" (tako se jim reče, pa tudi če se nimaš kje kopat). Tok je močan šele pod mostom, če greš z majhnim čolnom, te nese v vse smeri samo naravnost ne.
No, ne limaj mi tukaj teh orad, ker se mi ob njih cedijo sline. So pa velike.
d055.gif

Mah ja, jaz bi šla na Kornate v kateremkoli toplem mesecu, kadarkoli bi dalo vreme, samo kaj ko finance to ne dopuščajo.
frown-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Leprotto zakon
smile-1.gif
Dobr si tole napisala. Se z mislim prav zapelješ tja.

Predlagam tudi ostalim, da napište kje ste bili na počitnicah, dodate kakšne fotke in dodate koristne nasvete in informacije in naredimo tako luškano zbirališče potopisov. Naslovi naj bojo simpl brez nepotrebnih komnetarjev, tako kot je napisala leprotto je perfect.

Pa naj ne bo omejeno le na dopust ipd, lahko pište tudi o tem kako vas čudi "čista" voda na Bledu ipd.
stupid-1.gif
:D
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Da uravnotežim (in sprostim) pogled na Kukljico.



Definitivno se ni za kopat na Ždrelcu (to je tisti prehod med Ugljanom in Pašmanom, kjer sta otoka povezana s Pašmanskim mostom - imenuje se po naselju Ždrelac, ki je na Pašmanu), kjer se je kopala Leprotto, ko je tja pešačila mimo smetišča, v morju so ji pa skorajda z gliserjem odbili glavo. In zmotno misli, da je tam glavna gradska plaža za Kukljico (ne vem, kako ni opazila, da je okoli nje za turistično naselje sumljivo malo ljudi). Tam se folk tudi NE kopa - razlog je najbrž jasen: nihče nima rad piknikov ob avtocestah. In tisti kanal je neke sorte avtocesta za plovila. Najbrž je del razloga tudi v tem, da je bolj težko najti tisti neoznačen makadamček, ki pelje mimo odlagališča odpadkov
smile-1.gif
. Voda je sicer - če pomislim na ladijski verker, ki tam teče - odlična. Vsaj na Mariji Snežni (to je cerkvica na skrajnem koncu otoka Ugljana in na začetku tega prehoda) je tako - iz pomola vidiš na dno čisto vse v kristalno modri barvi.



Ždrelac (kanal) je mogoče videti na spodnjem linku, prva slikica na desni stani - na njej je levo (z naseljem) otok Pašman, desno (z skorajda NIČ hišami) pa Ugljan. Vmes je Pašmanski most.



http://www.ita.hr/si/destinacije/ugljan-pasman/mesta/index__zdrelac.asp







Veeeeeeeeeeeeeeeeeelika večina ljudi se kopa na pri turističnem naselju Zelena punta (tudi tisti, ki bivajo pri privatnikih, ki so raztreščeni po celi kukljici). Ta je cca 3 km stran od omenjenega Ždrelca oz. eden do dva zaliva stran (odvisno kje vržeš brisačo na tla).



Naselje je na temle polotočku, ki je v ospredju te slike in leži severno od Kukljice (Ždrelac je južno od Kukljice in se ga na tej sliki sploh ne vidi, ker je za grički). Slikca sicer kaže mesto Kukljica.



http://www.adrialin.com/si/vorschau.php?file=6759_1.jpg



Plaža v tem naselju izgleda takole (brez pretiravanja glede narave - najde se tudi dele, ki so manj bogati s človeškim mesom):

http://www.sunholidays.si/slik...8&polozaj=1



Plaža pri tem turističnem naselju v gozdu z borovčki se čisti vsako jutro ob 6h (prevod - veeeeeeeeeeeeeeeeelika večina ljudi to "moteče" čiščenje prespi). Pa sploh ne sodi med ne vem kako umazane, ker ima urejene koše za smeti, ljudje pa blizu sanitarije (večina jih stanuje v samem naselju, kjer so apartmajčki 30 m od morja). Je odprtega tipa (čeprav sodi uradno pod apartmajsko naselje) in vanjo hodijo tudi tisti, ki so sicer stacionirali v privatnih hišicah. Pogosto se da najti tudi prosti kotiček za avto (čeprav uradno ne bivaš v tem naselju), tako da se da 5 kn/h zelo enostavno prihraniti.











BTW: Okusi so res različni - Leprotto je bila npr. zelo všeč plaža Velika Sabuša (domnevam, da gre za Veliko, ker Leprotto slikc ni nalepila - je pa veeeeeeeeeeeeliko bolj oblegana od Male Sabuše). Ki je betonirani zalivček, z mivko po tleh, vrtoglave globine max 1 meter in raj za deco - torej pekel za odrasle. Voda je big no-no (zalivček je dokaj zaprt, voda plitka in malo cirkulira, notri kup dece in nekaj odraslih, ki tam visijo cel dan, ker je treba kar nekaj pešačit od mesta Kukljice do nje, sanitarij in tušev ni, koši za smeti celi trije - zdaj pa sami seštejte, kaj lahko vse notri plava in kaj vidiš po plaži). Svinjarije okoli je veliko, ker je plaža pač gradska (torej nikogaršnja) in se čisti iz gradskega proračuna. Ponudba je - hm - iz s seboj prinešenega cekarja. Meni osebno ni potegnila, vem pa da ima veliko ljudi (posebej družin) to plažo rado.



http://free-zd.t-com.hr/tonci/sabusa.htm









Meni je Kukljica zelo všeč. Imajo fantastično konobo pri Vinku (50 m stran od promenade, kjer se nahaja veliko bolj oblegana, dražja in manj kvalitetna konkurenca), cene rib so OK (če primerjam z Zadarsko tržnico), folk je prijazen, kraj je dovolj majhen in lepo lociran v zalivčku, da se ne porazgubi, kot npr. Ugljan ali Preko. Ima kar nekaj "pivskih lokalov" in žal mi je, da jih Leprotto ni našla - res pa je, da niso tako v oči bijoči kot tisti lokalčki na znanem otoku, kjer pijančuje naša svetla prihodnost. Sama sem stanovala v prej omenjenem naselju (Zelena punta), (ugibam, da je bila Leprotto privat, ker uporablja marketinški izraz "nadstandardni apartmaji" in so jo najbrž lastniki apartmaja napotili na kopanje na Ždrelac), prekrižarila sem cel otok Ugljan, tudi Pašman in ne bi menjala lokacije, čeprav sem se tudi sama smejala, ko sem slučajno zalutala na na začetku omenjen makadamček (po zemljevidu sem iskala eno drugo pot, pa smo jo spregledali in smo zato usekali bližnico kar po tem, ki je - mimogrede - precej stran od turističnega središča Kukljice) in si ogledala staro kolekcijo WCjev, jogijev in hladilnikov. A priznajmo - tudi v okolici LJ je polno takšnih smetišč, pa vseeno vanjo drvi 100 tisoč ljudi vsak dan, ki taka smetišča jemljejo za skorajda samoumevna. To sicer ni opravičilo za svinjanje, ampak zame je vseeno dovolj dober razlog, da me nekaj takega na dopustu nikoli ne vrže iz tira - v bistvu vidiš, da smo vsi krvavi pod kožo.



Je pa res nekaj - če prideš na dopust zato, da boš iskal samo slabe stvari, jih boš tudi našel. Samo potem ne krivi teh slabih stvari, ampak sebe.
srce-1.gif








Mogoče še dodatek za tiste, ki jim ni cilj celodnevno ležanje na plaži - Ugljan sestavlja več občin: Ugljan, Lukoran, Sutomišæica, Poljana, Preko, Kali in Kukljica. Za razliko od ostalih otokov so se te občine celo uspele turistično poenotiti in enotno urediti otok in izdati skupen zemljevid. Na otoku je tako 25 različnih planinskih/pohodniških/kolesarski poti, ki so vse odlično označene in vidne. So od nižinskih (hoja od zalivčka do zalivčka) do višinskih (hoja na svetega mihovila, ki je cca 270 m nad morjem - seveda od morja do vrha v tisti prijetni poletni toploti med nasadi oljk).



Razgledek s trdnjavice:

http://www.ugljan-pasman.com/preko/images/svmihovil_v2.jpg





Otok je geografsko sicer zelo razgibah - jug je bolj gorat, če se temu sploh lahko tako reče (Kukljica do Preka), s pretežno skalnatimi plažami z mivkastimi zalivčki, sever je ravninski (od Preka do Muline) oz. isto kot nasproti ležeč Zadar, kjer je reč bolj ravna, peskasta in sem in tja muljasta.



Muline:

http://www.ugljan-pasman.com/preko/images/plaza_muline_v.jpg



Na otok sta dve možni poti - trajekt Zadar-Preko (cena 111 kn za dve osebi in avto) ali Biograd-Tkon na Pašmanu (cena 75 kun za avto in dve osebi), in potem prevoz preko pašmanskega mosta na Ugljan. Če ste na Ugljanu se splača obiskati še Zadar - karta za eno osebo iz Preka v Zadar je 16 kun, trajekt pristane v centru starega dela Zadra. Skratka kot bi se peljali z LPPjem v center Ljubljane. Povezave so super (najmanj vsako uro od 6h zjutraj do polnoči), avto pustite na parkingu v Preku, ki je pa cenovno zelo ugoden (za 6 ur 8 kn).



Rimski ostanki so pretežno na južnem delu otoka (v Mulinah), ki so tudi raj za potapljanje (tam poteka arheološko izkopavanje), luštno si je vzeti tudi kakšen popoldne časa, da gre človek plavat iz Preka na 80 m oddaljen otoček Školjič. Voda ni globja od metra in pol, vmes ni nobenega glisiranja četudi je poleg staro pristanišče, ker je prehod zavarovan za velike in male plavalce. Dno je mivkasto, enako kot dno v neposredni zelo oblegani plaži Jaz, kjer globina sicer ne presega metra - spet naval dece.





PS: Na kornatih me ni bilo, ker mi enodnevno guganje na ladji v tisti peklenski vročini in natlačenosti, ki ga je omenila že Leprotto, ni sedlo. Bodo padli drugič, ko bomo stacionirani na za njih primernejši lokaciji. O Zadru (in njegovih morskih orglah), Ninu in NP Paklenici pa kje drugje.





Še disclaimer - slikice so napaberkovane z vseh vetrov po slučajnem vzorcu. Preko nobene od tu navedenih linkov od turističnih agencij, ki imajo pač slučajno gor te slike, nismo šli mi. Zato za kakovost agencij ne morem odgovarjat. Ko pogruntam tehniko nalaganja lastnih slik (ko jih najprej zbrcam dol iz fotiča
smile-1.gif
), dobite kaj boljšega. Vsaj za tisto, kar imam sama.
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Jah ne vem, očitno so standardi ljudi res drugačni. Ni čudno da ljudje s standardi rečejo, da pred Splitom ni morja.

Drugače pa si pozabil povedat, da je zelena punta locirana v marini.
hysterical-1.gif
Sicer pa, če sama ne bi bila na Braču in Hvaru, potem bi bil tudi zame Ugljan "mrak". Mislim, če je pa tisto čista voda, potem pa res ne vem. Potem predlagam Portorož.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Splita ne morem komentirati, ker me tam ni bilo.
smile-1.gif


Moje mnenje je pač, da si imela silno smolo z lokacijo svojega apartmaja. Kar se rado zgodi, ker je preko neta res težko preveriti, kaj tam dejansko je.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Z lokacijo apartmaja ni bil nič narobe. Nasprotno, vsi smo bili veseli, da smo dobili apartma preko poznanstev in da nismo bili na zeleni punti; tista koliščarska čudesa smo si šli namreč ogledati, potem pa po info v turistični biro, kjer smo se imeli nad čim za smejat, ko so nam rekli, da računajo cca 40€ ali 50€ na dan (kljub temu, da bi lahko strankam plačali, da bi sploh kdo želel bivati tam). Sem se pa zapeljala tudi na Pašman in to kar daleč, pa tudi tam ni bilo drugega razen smeti in svinjske vode, čeprav to ni bila ovira za kopalce, ki so bili pretežno otroci.
Smetišča na Kukljici pa ni težko odkriti, če se pelješ po notranji strani Kukljice mimo nadstandardnih apartmajev do cerkve, saj je od cerkve to edina pot na drugo stran otoka.
Kar se tiče lokalov je tako, ko pijem ne vozim, now go figure. V štiklih pa tudi ne mislim hodit par km, vem pa, da moški teh problemov nimate.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:

Jah ne vem, očitno so standardi ljudi res drugačni. Ni čudno da ljudje s standardi rečejo, da pred Splitom ni morja.

Drugače pa si pozabil povedat, da je zelena punta locirana v marini.
hysterical-1.gif




Poglej si sliko. Polotok ne more biti "marina" (v kukljici je zasidranih 20 ladijc/člolčnikov). Zelena punta je CEL polotok. Torej tudi del v SOSEDNJEM zalivu. Kjer NI marine. In čelni del, ki sega v Zadarski kanal, ker se stalno meša voda.



Citat:
Uporabnik leprotto pravi:

Pekarna pa je locirana na drugi strani marine, torej, če bi hotela parkirat na zeleni punti in "prišparat" 5 kun, potem bi se v pekarno in na tržnico lahko zapeljala s čolnom, a ne.
tongue-1.gif




Za 10 minut pešačenja (če bi probala hoditi, bi se sama prepričala, zakaj nihče razen "letečih" in porvšnih gostov ne zapravlja denarja za parking) pa res ne rabiš zakurblati čolna.



Citat:
Uporabnik leprotto pravi:

Pa ne biti toliko naperjen proti tistim, ki smo spali v privat apartmajih (ker bom potem primorana sklepati, da si spal v tistih bungalovih v stilu koliščarjev, kjer imaš notri pograd in viseče tapete za 50 € na dan).




Poleg bungalovov (ki so - se strinjam - totalni turn off) so tudi zidani apartmaji, z spalnico, kuhinjo in ležiščem in kopalnico. Dejansko za 50 evrov. Sorči.





Citat:
Uporabnik leprotto pravi:

Nadstandardni apartmaji so locirani nasproti zelene punte, samo tam vidiš samo ZG tablice, ker so oni lastniki. In če je hiša res tako huda, kot so bile te in da ne pozabim omenit še s pripadajočim čolnom (le zakaj čoln?), potem je to definitivno nadstandardno.




Poznam. Poznam tudi druge lokacije. Ampak na tvoji SE RES NIMAŠ KJE KOPATI. Če je voda čista, je pa pred bajtami kup gradbenega materiala, ker ga lastniki še niso sčistili.



Raje imam dobro plažo, ki je blizu, kot pa čoln in 10 m večjo kuhinjo, ki je km in nekaj stran od vode. Sorči.



Citat:
Uporabnik leprotto pravi:

Sicer sem bila locirana v privat apartmaju, kjer so mi lastniki odsvetovali kopanje v zalivu, kjer si se kopal ti, ker domačini temu pravijo pristanišče.




Nisem se kopala tam. Ampak drugje. V sosednjem zalivu. Ker je Zelena punta polotok. Poglej si v slovarček, kaj to pomeni.



Za osvežitev spomina še enkrat slikca:

http://www.adrialin.com/si/vorschau.php?file=6759_1.jpg



Zelena punta je CEL zeleni srček v ospredju. Pa ga primerjaj s tvojo "marino", kjer baje leži.



Citat:
Uporabnik leprotto pravi:

Ko grem na morje na otok, pričakujem, da bom našla vsaj kakšen miren zaliv, kjer ne bo ljudi in bo čista voda. No, tukaj se to najde samo s čolnom. Za naslednje leto si že bookiram Korčulo.
cheer.gif
Sicer pa, če sama ne bi bila na Braču in Hvaru, potem bi bil tudi zame Ugljan "mrak". Mislim, če je pa tisto čista voda, potem pa res ne vem. Potem predlagam Portorož.




Good luck za naslednje leto. Pri tem odnosu jo boš rabila.



BTW: Jaz se imam fino tudi v Piranu. Ne boš verjela. V bistvu se na dopustu še nisem imela zanič.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Z lokacijo apartmaja ni bil nič narobe. Nasprotno, vsi smo bili veseli, da smo dobili apartma preko poznanstev in da nismo bili na zeleni punti; tista koliščarska čudesa smo si šli namreč ogledati, potem pa po info v turistični biro, kjer smo se imeli nad čim za smejat, ko so nam rekli, da računajo cca 40€ ali 50€ na dan (kljub temu, da bi lahko strankam plačali, da bi sploh kdo želel bivati tam).

Ženska, tvoji "poznanci" so te nategnili kot vola.

Tvoje kolibe so namreč očitno tudi tole:
http://www.sunholidays.si/default.cfm?Jezik=Si&Kat=07020306&ProdID=978&noextra

Če se ti ne da hodit po otoku, da bi se prepričala, kaj je tudi ZA temi kolibami, ki si jih videla na vhodu, je pa to tvoj problem.

Se pa strinjam z nečem - v bungalovih (po tvoje kolibah - dober izraz
smile-1.gif
) tudi sama ne bi stanovala.


Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Smetišča na Kukljici pa ni težko odkriti, če se pelješ po notranji strani Kukljice mimo nadstandardnih apartmajev do cerkve, saj je od cerkve to edina pot na drugo stran otoka.

Nisem se vozila. Sem ga pa prehodila. Za peš hojo (predlog domačinov za dostop do te cerkvice) se pa NE hodi mimo tega smetišča.

Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Kar se tiče lokalov je tako, ko pijem ne vozim, now go figure. V štiklih pa tudi ne mislim hodit par km, vem pa, da moški teh problemov nimate.

Sama si jamrala, da se nisi mogla napiti. Dobila si odgovor. Če ti ni všeč, sorči.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Čudno, potem pa še enkrat preveri, kakšne slike si zalimal, ker tisto kar sem jaz videla na sliki ni na drugi strani polotoka.

Kakšen gradbeni material? Pa si se ti sploh sprehodil do cerkve? 20 čolničkov?

Sicer sem bila tudi na drugi strani. Saj misliš tisto betonsko sprehajalno pot?



Mah, dajmo narediti tako. Tisti, ki radi hodite na dopust na razne Hvare, Brače, Korčule in naprej se za Kukljico raje ne odločite. Vrsti red naj bo ravno obraten, prvo Ugljan, nato Srednja Dalmacija, J Dalmacija in Kornati.
srce-1.gif




Ajde, usekaj, da boš imel zadnjo besedo.
roza.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ženska, ne da se mi.



Marina - to je po tvoje 20 čolničkov, ki so zasidrani poleg tvoje pekarne. Kaj je marina, si drugje poglej. Smetišče je cca 500 m stan iz prečrtanega znaka za naselje "Kukljica", ko greš že DOL z avtomobilom proti mostu, ki je na koncu otoka. To je zame - in za ostale, ki veliko hodimo - druga stran.



Lep dan pri pestovanju svoje užaljenosti. Mene ne boš spravila v slabo voljo. Ker se ogibam ljudi, ki povsod iščejo same težave in probleme. In jih zato uspešno najdejo tudi sredi Burj Al Araba.



BTW: Zadnjo besedo si si vzela ti. Poglej uro tvojega popravka posta.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
BTW: Napiši KJE konkretno (pri katerem privatniku, po možnosti z ulico) si bila ti.

Ker na netu imaš kup te šare (cel otok oddaja "super truper" sobe in apartmaje).



Da ne bo še kdo nasedel tvojemu "nadstandardu".



Za Zeleno punto lahko povem samo to - tace stran od bungalovov (res so kolibe, kot pravi Leprotto), dajte raje kakšen evro več in si vzamite apartma - so izven iz (po leprottino) marine, dokaj veliki, sicer se jim pozna, da opremljeni še v Jugi, ampak jim totalno nič ne manjka in SO ČISTI (kopalnice prenovljene, v kuhinji dva električna gorilnika in mali hladilnik, dovolj piskrov, krpe za brisanje posode, menjajo brisače na dva dni), 30 do 100 m od morja (odvisno od hišice, kjer si lociran) in so cenovo ugodni (50 evričev na dan v visoki sezoni za tri osebe - je bilo preko agencije v SLO rezervirano že marca). Vsi imajo balkonček in gledajo na morsko stran (prevod - na Zadar in Zadarski kanal, NE na Kukljico, tako da od nočnih zvočnih užitkov iz "mesta" oz. "marine" - če se nečemu, kar premore tržnico s štirimi (!!!) prodajalkami zelenjave lahko reče mesto - ne boste nič imeli). Borov gozdiček je gost, da ustreza tudi tistim, ki sonca ne marajo. Od njih je do tržnice s pekarno (na drugi strani zaliva) 10 min hoje. Ki se zjutraj pred zajtrkom in vročino prav prileže.
 
Nazadnje urejeno:

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
da presekam malo to vajino debato, pa si oglejmo kaj ostane od ogromne orade, ko se jo lotijo trije orenk pubeci
6557-IMG_4609.jpg
 

Priponke

  • 6557-IMG_4609.jpg
    6557-IMG_4609.jpg
    60,9 KB · Ogledi: 2.109

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
takole, po spominu je imela več kot dve kili, smo jo komaj spravili v pečico na jadrnici
aplauz.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No, tudi jaz sem se ravnokar vrnil iz enega potepanja po Ugljanu, Pašmanu, Kornatih in okolici Zadra. Na otokih mi je bilo kar všeč, je pa tako kot povsod par stvari ki znajo koga zmotiti.



Kot je bilo že napisano glavna plaža vKukljici ni v Ždrijelcu pač pa na polotoku malo naprej od mesta:



100502715ed1.jpg




Še pogled na drugo stran zaliva:



100502615ed0.jpg




Meni je bilo sicer lepše v mestu Preko kjer lahko plavaš na otoček(v ozadju se vidi Zadar):



100505715ed2.jpg




ali pa se povzpneš na bližnji hrib Sv. Mihovil od kjer je prelep razgled na vse okolišnje otoke. Vidi se Pag, Vir, Dugi Otok, Iž, Kornati, cel Ugljan in velik del pašmana, zelo lep razgled je tudi na Zada in Velebit...



Kornati:



310720072815edd.jpg




Ugljan in Pašman:



310720072815edc.jpg




Preliv med ugljanom in Pašmano pa zlega takole:



Pašman:



100501215ecy.jpg




In Ugljan



100501315ecz.jpg




Ter pogled iz mosta proti Dugemu otoku, v ozadju se vidi požar ki je ravno ta dan divjal tam:



100500615ecw.jpg




Pogled iz barke in gost promet med vožnjo proti mostu:



100543115eda.jpg




Vožnja pod mostom:



100543115eda.jpg




Še par slik iz Kornatov in Dugega otoka:



Zaliv Telaščica:



100541515ed9.jpg




Slano jezero:



100538715ed7.jpg




Pečine na jugozahodni obali Dugega otoka:



100537715ed5.jpg




Otoček Taljurič (krožniček)



100533615ed4.jpg




200 let star svetilnik na Kornatih ki še zdaj obratuje in na katerem menda živijo 3 družine svetilničarjev



100533215ed3.jpg




Za konec pa še en čriček:
wink-1.gif




100539415ed8.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Zanimivo je brati vse skupaj... Jest sem tudi prišel iz dvotedenskega potepanja po teh koncih... Štaratal sem na Murterju v kampu Lovišæa v mestu Jezera, nato pa sem nadaljeval kampiranje na Ugljanu, kamp Porat v vasi Sušica...

No, ta Sušica je na čisto drugem koncu otoka kot Kukljica... Majhna vasica, zelo mirno, plaža kamnita, bolj divja... "Mimo" vozijo trajekti za Dugi otok... Kakšnih divjih odlagališč pa ni bilo zaslediti...

Pogled iz Sv. Mihovila je naravnost fantastičen... Bi še svoje fotke pokazal, ampak sem z "navadnim" fotoaparatom slikal...

Je pa res, da nekega strašnega dogajanja pač tu ni... Pravi dopust...

Mi je pa lastnik kampa dal mali zemljevid, na katerem so bile označene peš - poti ter kolesarske steze... Tako da je ta otoček kar primeren za to... Do Sv. Mihovila pa se da pridet tudi z avtomobilom...