Rezervni del za en k ....,vračilo denarja ni možno

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Situacija je sledeča (ne bom omenjal nobenih imen, znamk itd., zgolj dejstva).

Lansko leto sem naročil mehanizem dviga stekel. Ker gre za sovoznikovo steklo, se pač nisem odločil za original. Žal mi je mehanizem po parih mesecih crknil. Pa sem nabavil drugega (pri isti firmi, saj je šlo za zamenjavo). In zgodba skorajda do pike enaka. Crko da bog (ne) da .. al je ...
smile-1.gif

Zdaj, če bi bil dvom o neprofesionalni vgradnji bi še razumel, a mehanizem sta mi vgradila dva preizkušena s.p. mojstra (prvič en, drugič drug).
Torej, jasno je, da je mehanizem za en k ....
Trenutno imam pa kar nekaj časa vgrajenega nekega nemškega, pa da ne rečem, kako je zdaj ...
cheer.gif


No, pa vrnem ta jajca nazaj in napišem, da imam dovolj tega šita (no, nisem se tako grdo izrazil, pa bi se morda moral) in da želim denar, ker je mehanizem samo za gledat. Za vgradit pač ne (razen, če bi avto prodal naprej
evil.gif
). A mi njihova oseba odgovori, da vračilo denarja nikakor ni možno, lahko dobim samo drug mehanizem. Ja, zakaj naj ga pa imam?

A je to to, ali je možno, da mi vseeno vrnejo denar. Mislim, je kak tak "zakon" oz. nekaj v tem smislu?

Pa izgleda, da je to v SLOVENIJI normalno: tako, kot je vsak avto pri preprodajalcih v nulo ohranjen in z realnimi (ali "realnimi") kilometri, tko tudi tale štacuna prodaja smo "kvalitetne" avtodele ....
hysterical-1.gif



THNX
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Povprašaj za njegovo nadrejeno osebo, če ne bo šlo, pokliči v centralo. Po hierarhiji naprej. Vedno z lepimi besedami in objektivnim opisom okoliščin, brez subjektivnih dodatkov
wink-1.gif
. Probaj se zmenit vsaj za dobropis, pa vzameš kaj drugega.
Dvomim namreč, da se boš šel za teh par EUR bockat s sodnimi izvedenci in dokazovat, da je del za en k.... Morda lahko še na tržno inšpekcijo pokličeš (to je čisto na koncu).

Ostalega pa ne bom več niti komentiral, je bila ena tema na to temo že odprta in je bilo noter že dovolj zapisano in prikazano.
wink-1.gif


PS: Imaš morda kakšne fotke tega nosilca. Bi mi morda prav prišle.
grin1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ne gre za nosilec, pač pa za mehanizem dviga stekel (zajla + nekaj plastike) brez motorčka.

Ja, sej bi hotel dobropis, ampak verjemi, da nočem nič več od te firme ... žal.

EDIT: kurtz, bom tudi z dobropisom zadovoljen, ga vsaj lahko (pro) dam naprej
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Sem sedaj poslal en malce bolj prijazen mail (in napisal naj vsaj dajo dobropis, če že denarja ne "morejo"), pa da vidim, kaj bo ...
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ostalega pa ne bom več niti komentiral, je bila ena tema na to temo že odprta in je bilo noter že dovolj zapisano in prikazano.
wink-1.gif

Iščem, pa ne najdem .... lahko kdo pove, kater topic je bil to ?

Hvala !
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Mtl, ponaredki, neoriginalni deli in podobne besede v iskalnik. Bi ti poiskal pa se mu ne ljubi na gsm. Tema stara kaj mesec ali dva
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Hvala, Hanzi ... aja, jih ne uporabljam več. Pa če verjameš ali ne ... mi ni več zanimivo tukaj. ŽAL.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Aja, zdaj vem, zakaj gre.

Ne, žal ti ne morem slikat, ker sem ta šit že v torek poslal nazaj k "trgovcu" s tovrstnim šitom ....

Mi je odgovoril, da tudi dobropis ne gre in bla, bla, bla ...

Pa še ne odneham
evil.gif
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Tko to je ponaredki, drugič kup orginal pa bo držal, tud pakne sploh tiste nalimane so en jebeštrga vredne, stanejo 20-30 evrov, nanetane so pa 80 evrov.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
733
113
Če gre slučajno za mehanizem za šipe VW groupe, se žalite kar original proizvajalcu.

Če ta nebi delal/vgrajaval tako zanič mehaniznmov za šipe dvigat tudi s ponaredki nebi bilo težav.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Žal ti ne bom odgovoril, me pa zanima, zakaj si si izbral ravno njih ???
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Če ta nebi delal/vgrajaval tako zanič mehaniznmov za šipe dvigat tudi s ponaredki nebi bilo težav.

Tale tvoj stavek me pa resnično zanima. Lahko pojasniš?

dejstvo: na voznikovi strani je original mehanizem in deluje že več let, na sovoznikovi zdaj isto tako ... ko je bil vgrajen čungalunga klump, je crkoval ... veš, po koliko poskusih dviga? Manj, kot dvajsetih. In da ne napišem, kolikokrat spustim in dvignem voznikovo steklo in kolikokrat sovoznikovo? Po tem vzorcu bi mehanizem na voznikovi strani menjal vsak teden.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.238
733
113
Mehanizem za vrata je na vrhu šit delov pri VW groupi.

Tast je imel Škodo Fabijo (Škoda je še pri hiši, tast pa v nebesih), in je padla sovozniška šipa dol.

Kaj misliš kolikokrat se je ta šipa spuščala/dvigala?

Če bi VW imel zakaj original kos, se ti s ponaredki nebu ukvarjal.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Očitno ne veš, kaj pišeš. Originalni mehanizem je crknil po 9 (devetih, ja ... devetih !!!) letih, pol sem pa na sovoznikovo stran (ja, sem pač mislil, da za tisti dvig tedensko gor/dol bo že ...) letih, tale čangšlang mehanizem pa obakrat po 20 dvigih /spustih.

Menjal sem tudi mehanizem na voznikovi strani. Leta 2011 (torej kar nekaj časa nazaj). A dela? DELA ! Fakin deluje
evil.gif
,,

(ja, če vprašaš ... imam pač takšno situacijo, da kar precej "telovadim" z dvigom in spuščanjem stekel )
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Kupi original od VAG grupe del in daj mir.
smile-1.gif

Ja, sej sem ... sej to je ravno poanta zgodbe. In kaj naj s tem ponaredkom zdaj?

Najboljš, da ga poturim kakšnemu neprijatelju, pa naj se on pol naprej hebe z njim
evil.gif