rezanje filmov, posnetih z digitalno kamero

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
Posnetih imam kar nekaj filmov, posnetih z digitalno kamero (tisto ročno, za 'domačo' uporabo), zdaj bi jih pa rada 'razrezala' na krajše filmčke, ker so sicer zelo dolgi. A obstaja kak ne preveč kompliciran program za to? Posneti so na ta male dvd-je, tudi na kompu jih imam zdej v dvd obliki.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Jaz uporabljam Womble MPEG Video Wizard DVD. Super programček, ni pa zastonj.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
jest tud pinnacla, sam mi res dostikrat zmrzne, tko da ga bl nerad uporabljam! zmirzne mi pa pomoje zarad prešvoh pc, čeprav ni tok švoh...
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
windows MM ne podpira dvd formata
confused-1.gif


a je še kšn program, pa da se ga da na netu dobit?
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
A si zgornja dva probala... Čak mal v vsakem primeru boš morala iz .vob fajlov naredit nekaj drugega, najbolje da .avi nekompresiran. Ker noben editor ne podpira .vob datotek, ker .vob datoteka ni samo datoteka zafilm ampak je v njej še marsikaj drugega notri, med drugim tudi mpeg2 zapis filma. Torej boš potrebovala nek dvd riper, napiši dvd rip v googla in malo probaj kaj ti bo odgovarjalo.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, vse kar so ti predlagali je kul, čeprav se je meni Pinacle malo zameril ker je imel v preteklosti polno problemov z velkimi fajli, kako se obnesejo tanova verzija ne vem. Slišal tudi že veliko pohval na račun Ulead-ovega studia, sam pa uporabljam Premiere. Res da je zadeva namenjena bolj pro obdelavi in vem da je moje znanje kaplja v morje glede na to, kaj program zmore, ampak mi je všeč ravno zaradi tega, ker je le bolje narejen in se mi še ni nikoli uprl pri exportiranju (za razliko od pinacle studia
rolleyes-1.gif
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
Ulead Video Studio enostaven in dela kot mina.... tud na slabsih racunalnikih... no vsaj meni je slo brez problema
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
eno pomoč bi rabil..
imam nekaj filmov posnetih s telefonom, vse vredu in prav le da so na compu zamaknjeni za 90°, ker je bil telefon pokonci namesto postrani ko se je snemalo.. kako to obnit??