Revolut bančni račun

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Načeloma bi morale delovati od tega tedna vse kartice Curve z Google/Apple/Samsung/Garmin/Fitbit Payem.

Če sedaj ne moreš povezati Curve-a z Google Payem potem ne boš niti ko bo prišel Google Pay uradno v Slovenijo.

Ne deluje.

Bi pa prosil morda za kakšen nasvet, ki bo še komu koristil?

Lahko, da v kakšnem koraku ne naredim vsega.

V CURVE sem dodal N26 in Revolut pri obeh sem omogočil spletna plačila. V aplikaciji sem izbral Revolut. Telefonska v CURVE je zapisana v formatu + 386 xx xxx xxx.
Naložil sem Gpay iz apk mirror. Šel sem pod dodaj plačilno sredstvo in vnesel podatke od CURVE kartice. Gpay mi jo prepozna in potrdim podatke o kartici. Prikažejo se pogoji izdajatelja (Curve wallet terms), ki jih sprejem in potrdim.
Pojavi se - vzpostavljanje stika z banko-> banka preverja vašo kartico....nato dobim nastavitve brezstičnega plačevanja ni mogoče dokončati.

Doda se samo za spletna plačila.....kakšna ideja?
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Spremeni telefonsko številko (brez presledkov ali s presledki)

Sem poizkusil vendar se ne da. V aplikaciji je polje kamor se vnese telefonska in presledek ne prime. Se potem očitno avtomatično dodajo.

Sem ponovno poizkusil in je ne sprejme napiše enako pri preverjanju. Še kakšna ideja?
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Lahko probam se z drugo verzijo Gpay. Katero uporabljate tisti, ki vam dela (link do apkmirror)?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Tudi meni. Sem na eDavkih dal "spremembo", torej zaprtje starega pa odprtje novega računa, pa dodal prilogo iz appa, kjer sta oba računa navedena... Bomo vidli če bo OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: paci

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Meni je kljub vpisu datuma javilo:
Vsebinske napake in opozorila
V primeru zaprtja računa v tujini je potrebno sporočiti datum zaprtja
Pa sem šel naprej in oddal nepopoln dokument. :)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Tudi meni. Sem na eDavkih dal "spremembo", torej zaprtje starega pa odprtje novega računa, pa dodal prilogo iz appa, kjer sta oba računa navedena... Bomo vidli če bo OK.
Ampak v tisti prilogi (Documents) iz appa so napake.
Meni piše Datum odprtja: 6/8/17 kar ni res.
Takrat sem se na Revolut prijavil, TRR (iban) pa sem dobil šele čez kakšno leto.
In če dam ta dokument, sem v prekršku, ker prijavljam 3 leta prepozno?

A je stari GB račun potrebno prijavit kot zaprtega?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Dokument iz app-a kaže pravilno: to je datum odprtje računa Revolut. Za zaprtje se mi zdi, da ne rabiš dati priloge.

Ja, stari GB račun je treba odjaviti.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Ne se prevec sekirat zaradi takih zadev... Ce bo kaj narobe, te bodo ze pozvali... Itak pa bodo imeli sedaj cel kup tega... in upam, da imajo toliko soli v glavi, da bodo videli, da se nekaj dogaja ;)
Upam da pregledujejo še vedno ročno :D

Ne rečem, da bi morala biti prijava tujega računa izven EU obvezna, za račune znotraj EU pa te prijave na FURS ne bi smelo biti.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Edino če pogledate tehnično je GB račun še vedno aktiven, če citiram:
To make the transition easier, you can continue to use both your old and new IBAN to receive international transfers for two months, until 28/11/2020.

Sicer se ni za obešat na tole, ampak najbrž si do aktivnosti računa še vedno lastnik tudi GB ibana in bi ga torej moral imeti "prijavljenega".
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Edino če pogledate tehnično je GB račun še vedno aktiven, če citiram:


Sicer se ni za obešat na tole, ampak najbrž si do aktivnosti računa še vedno lastnik tudi GB ibana in bi ga torej moral imeti "prijavljenega".
Ko sem odjavljal stari IBAN na TransferWise-u leta 2019 sem za datum odjave IBAN računa dal datum 1.7.2020 in me je spustilo čez. Pač sem že jeseni 2019 napovedal da bo bil IBAN 1.7.2020 zaprt.