Revolut bančni račun

Ostrouska

Zelenc'
10. mar 2020
3
0
1
Živjo, bom vprašal eno in isto ampak hočem vedet za res če je treba zdaj ta Revoult račun prijavit na FURS ali ne?

Lp.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Revolut je omogočil trgovanje z zlatom (XAU). Za sedaj samo za Premium in Metal uporabnike na verziji 6.31.

screenshot20200310-18481.png
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Koliko pa bom obdavčen kot fizična oseba? koliko denarja mam lahko gor da ne bom obdavčen?

Samo imetništvo računa v tujini ni obdavčeno. Obdavčeni so morebitni prihodki od opravljanja dejavnosti ali honorarnega dela.

Glede prijave računa, seveda ga moraš prijaviti na FURS v osmih dneh. Je pa postopek zelo enstaven in opisan v dokumentu na linku.
 

jonny

Zelenc'
26. mar 2020
2
0
1
[QUOTE = "gr69, post: 2849395, member: 7632"]
Headlines? BINi of "originals"?

I ordered an expired MC with UK BIN and got the Slovenian MC and English BIN.

edit: BIN information
[/ QUOTE]
 

jonny

Zelenc'
26. mar 2020
2
0
1
I got a new MC on Monday instead of expired. It has a Slovenian BIN. BIN is best verified in the https://www.bincheckersearch.com/ application, which requires eight card numbers. Some other applications are happy with six numbers and as a result, the displayed BIN is incorrect.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.828
3.848
113
A še komu zadnje čase Revolut reverta večji delež plačil in to za več časa? To se mi je občasno dogajalo pri določenih slovenskih spletnih trgovinah, po enem tednu se je denar sprostil in potem po par dneh spet odštel. Sedaj imam pa plačila ki niso spovedena stara že en mesec, reverta mi tudi plačila od štacun kjer do sedaj nisem imel težav (recimo ravno te dni 2x merkur). Po izkušnjah trgovci ne vidijo nobene napake, oni imajo stanje normalno oz. jim plačilni ponudnik očitno nakazuje BP in se n sekirajo za moje težave.

Malo je problem ker imam Revolut kot varnostno plačilno sredstvo in nakazujem sproti kar plačujem, sedaj mi leži pa 300EUR denarja, ki dejansko ni moj na računu! :rolleyes:
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.116
444
83
Meni se je zgodilo parkrat, a so vedno hitro vzeli denar nazaj. Pri sestri pa je res enkrat trajalo dober mesec, da so zadevo ponovno trgali.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
A še komu zadnje čase Revolut reverta večji delež plačil in to za več časa? To se mi je občasno dogajalo pri določenih slovenskih spletnih trgovinah, po enem tednu se je denar sprostil in potem po par dneh spet odštel. Sedaj imam pa plačila ki niso spovedena stara že en mesec, reverta mi tudi plačila od štacun kjer do sedaj nisem imel težav (recimo ravno te dni 2x merkur). Po izkušnjah trgovci ne vidijo nobene napake, oni imajo stanje normalno oz. jim plačilni ponudnik očitno nakazuje BP in se n sekirajo za moje težave.

Malo je problem ker imam Revolut kot varnostno plačilno sredstvo in nakazujem sproti kar plačujem, sedaj mi leži pa 300EUR denarja, ki dejansko ni moj na računu! :rolleyes:
Vse ok.
Vbistvu edino kar se spomenm, da je dolgo trajalo je bil dechatlon. Plačal v trgovini in šel ven,vse ok, na telefonu pa obvestilo, da ni šlo naprej. Sem že delal seznam kaj grem naslednjič kupit:)) samo po cca 2 tednih je pa le zginil denar...
 

Bozgo

Zelenc'
8. apr 2020
1
0
1
Zdravo mene zanima kako je s prodajo delnic pri revolutu. A se davek placa samo v slo ali tudi USA ali tudi UK ker je revolut od tam. In ce se ga placa pri nas in v USA ker so pac ameriske delnice kako je z obrazcem W-8BEN-E? Je to mozno izpolniti pri prodaji ali je to treba speljati po drugi poti
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Po migraciji na litovsko podržnico Revolut Payments UAB bodo naša denarna sredstva bila prenesena na litovsko banko Revolut Bank UAB, kjer bodo naši prihranki bili zavarovani do 100.000 €.

Trenutno so edino litovski uporabniki bili premigrirani na Revolot Payments UAB.

Pogoji uporabe Revolut Bank (trenutno samo za litovske uporabnike):
 

007stojko

Pripravnik
28. apr 2020
31
0
6
Zdravo mene zanima kako je s prodajo delnic pri revolutu. A se davek placa samo v slo ali tudi USA ali tudi UK ker je revolut od tam. In ce se ga placa pri nas in v USA ker so pac ameriske delnice kako je z obrazcem W-8BEN-E? Je to mozno izpolniti pri prodaji ali je to treba speljati po drugi poti
Pozdravljnei,
se podpisujem pod to vprašanje. Lahko kdo odgovori prosim. Sam sem popolni začetnik. Malo si me prestrašil. Sam sem tudi začel trgovati na borzi (bolj za hec) pa sem bil prepričan, da bo potrebno davke od prodaje odvesti v Slo (ne vem še kako), zdaj pa si me postavil v neprijeten položaj:). Tudi prijavo od prodaje ne vem še kako bom izvedel prihodnje leto....morda kdo ve, dobim kake izpiske od revoluta o prodaji ipd.???
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Če se ne motim samo v Sloveniji. Če Revolut rabi odvesti davek za UK in US ti bo to naredil avtomatsko.

Davek od dividend za ZDA ti Revolut odtegne avtomatsko. To je preverjeno.

Izpiski so na voljo v sami aplikaciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 007stojko