Revolut bančni račun

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tako naj bi bilo, ampak za nakazilo 18.2. mi je bilo za 50€ zaračunanih 0,39€ provizije, 20.2. pa za nakazilo 100€ 7,15€. V ceniku omenjeni proviziji ustreza samo provizija za čezmejne neregulirane plačilne transakcije...

Na kaksen nacin si pa nakazoval? Navadno SEPA nakazilo? Jaz bi malo povprasal na banko, kaj se gredo... je pa dovolj velik razlog, za zaprtje racuna pri taki banki, ce se zacnejo sprenevedati... Za SEPA nakazilo zaracunat taksno provizijo v danasnjem casu, ko imajo razne Fintech banke vecino teh storitev celo brez kakrsnekoli provizije je nesmisel ... Kaj pa ce probas v Revolutu tako, da nalozis denar preko povezave (request money)?

Kako je opisano nekje tukaj >> https://www.alter.si/tema/google-pay.2667248/page-21#post-2863448

V tem primeru dobis povezavo in v brskalniku vpises stevilko kartice tvoje Addiko MasterCard kartice in se denar nakaze na Revolut. Je v bistvo kot da bi placal nek spletni nakup ...
 

JanezJe

Zelenc'
17. jan 2020
23
5
3
Na kaksen nacin si pa nakazoval? Navadno SEPA nakazilo? Jaz bi malo povprasal na banko, kaj se gredo... je pa dovolj velik razlog, za zaprtje racuna pri taki banki, ce se zacnejo sprenevedati... Za SEPA nakazilo zaracunat taksno provizijo v danasnjem casu, ko imajo razne Fintech banke vecino teh storitev celo brez kakrsnekoli provizije je nesmisel ... Kaj pa ce probas v Revolutu tako, da nalozis denar preko povezave (request money)?

Kako je opisano nekje tukaj >> https://www.alter.si/tema/google-pay.2667248/page-21#post-2863448

V tem primeru dobis povezavo in v brskalniku vpises stevilko kartice tvoje Addiko MasterCard kartice in se denar nakaze na Revolut. Je v bistvo kot da bi placal nek spletni nakup ...


Plačilo preko UPN naloga, obakrat na isti način. Sem si naredil nakazilo preko request money, pa da vidim sedaj...
 

JanezJe

Zelenc'
17. jan 2020
23
5
3
Ne, nisem. Očitno je mehanizem, ki ti opali provizijo tako, kot imajo nastavljen sistem. Storitev - provizija za nakazilo preko MasterCard-a je pisana kot Quasi cash s 5% provizijo, ostalo kot sem napisal - dva dni razlike, dva načina obračuna provizije.
Vprašanje je bolj, kdaj bodo šle ostale banke po tej poti...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ne, nisem. Očitno je mehanizem, ki ti opali provizijo tako, kot imajo nastavljen sistem. Storitev - provizija za nakazilo preko MasterCard-a je pisana kot Quasi cash s 5% provizijo, ostalo kot sem napisal - dva dni razlike, dva načina obračuna provizije.
Vprašanje je bolj, kdaj bodo šle ostale banke po tej poti...
Jaz bi reklamiral tako top-up, ki so ti ga tretirali kot Quasi cash, kot SEPA nakazilo, za katero so tu upalili 7€ provizije....

Pri Sberbanku je zaenkrat polnjene z debetnim in kreditnim MC zaenkrat zastonj, pa tudi SEPA nakazila računajo normalno. V trenutku, ko mi začnejo za SEPA nakazila računat 7€, menjam banko.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Quasi Cash ne moreš reklamirat ker je zaračunavanje legalna poslovna odločitev banke

glede Quasi Casha:

Today i had a chat in Revolut about this topic. Here are the answers i got.
I am sorry about that. Unfortunately, we had to do these changes requested by our partners. We are working on finding a resolution and I am hoping that it won’t take long until we find it. For the time being, I would advise you to top-up your account via bank transfers.
I am afraid the change was not planned so this is why we could not inform our users about it. I completely agree with you and I am really sorry once again! I am sorry to not be able to give you an estimated timeframe, however, this matter really needs to be discussed with the proper institutions, our partners, etc, in order for us to be able to reach a resolution and this can take time. However, as soon as we find a resolution, we should notify our users beforehand.
Are Visa and/or MasterCard affected?

Unfortunately, both card partners are affected. I am sorry for the caused inconvenience and | am hoping for a resolution in the near future.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če res označujejo kot Quasi Cash, potem nimaš kaj (razen da najdeš banko, ki te pri tem ne odre za 5% transakcije :)). Da pa znotraj enotnega plačilnega sistema SEPA računaj dodatno za nakazilo "v tujino" in to z 20x višjo ceno, pa dvomim, da je by the book.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nekdo je pisal, da je kontaktiral Revolut in je dobil provizijo glede "Quasi Cash" povrnjeno ... >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=530674#530674

Drugace pa menda Addiko te "Quasi Cash" transakcije zaracunava ze od leta 2014 >> https://www.addiko.si/quasi-cash-transakcije/

quasi-cash-transakcije_240513BC.png
 

JanezJe

Zelenc'
17. jan 2020
23
5
3
Top-up: 10.1.2020 transakcija brez provizije, od 26.1 dalje s 5% provizijo Quasi cash. Revolut uporabljam več kot eno leto, mesečno sem si nakazoval od 300 -do500€, sedaj je to malo drago. Včeraj sem si nakazal preko request-a, transakcije in morebitne provizije v svoji elektronski banki še ne vidim...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
A Maestro (“bankomat”) kartice pa nimaš?

Jaz pri svoji banki (prej BCE, sedaj A) od vedno nakazujem preko Maestra - instant nakazilo, 0 provizije. Je pa res, da je treba spletno plačevanje za Maestro “aktivirati”.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Top-up: 10.1.2020 transakcija brez provizije, od 26.1 dalje s 5% provizijo Quasi cash. Revolut uporabljam več kot eno leto, mesečno sem si nakazoval od 300 -do500€, sedaj je to malo drago. Včeraj sem si nakazal preko request-a, transakcije in morebitne provizije v svoji elektronski banki še ne vidim...
To govoriš za kreditni ali debetni MasterCard?
 

JanezJe

Zelenc'
17. jan 2020
23
5
3
Na kaksen nacin si pa nakazoval? Navadno SEPA nakazilo? Jaz bi malo povprasal na banko, kaj se gredo... je pa dovolj velik razlog, za zaprtje racuna pri taki banki, ce se zacnejo sprenevedati... Za SEPA nakazilo zaracunat taksno provizijo v danasnjem casu, ko imajo razne Fintech banke vecino teh storitev celo brez kakrsnekoli provizije je nesmisel ... Kaj pa ce probas v Revolutu tako, da nalozis denar preko povezave (request money)?

Kako je opisano nekje tukaj >> https://www.alter.si/tema/google-pay.2667248/page-21#post-2863448

V tem primeru dobis povezavo in v brskalniku vpises stevilko kartice tvoje Addiko MasterCard kartice in se denar nakaze na Revolut. Je v bistvo kot da bi placal nek spletni nakup ...
Super! Request money je šel skozi brez obračunane provizije, vsaj trenutno tako kaže ;). Hvala za idejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jest