Revolut bančni račun

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa jo sami pošljejo ali jo treba naročiti, ker meni niso nič poslali?
Dobis obvestilo v tistem mesecu, kot ti potece, da lahko nrezplacno narocis novo...

Takole sem jaz dobil lani v zacetku avgusta, ko je bila veljavnost stare do konca avgusta:

IMG_0004_23E0B2B8.png
IMG_0005_23E0B32B.png
IMG_0007_23E0B2F8.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero
22. jul 2007
12.692
1.259
113
123
Boš rekel, da tako provizijo zaračunajo drugim slovenskim bankam? Jaz postavko v ceniku razumem, da to zaračunajo vsem tujim bankam (razen tistim, ki spadajo v NLB skupino). To je pa diskriminacija EU prebivalcev, ki nimajo računa pri slovenski banki.
Kako je sedaj s tem, ali upravičeno zaračunavajo ali ne?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Če provizijo zaračunavajo EU državljanom, ki nimajo slovenskega bančnega računa, ali pa slovenskim državljanom z EU bančnim računom, hkrati pa provizije ne zaračunavajo imetnikom slovenskih bančnih računov, je to vsekakor kršitev pravil. Ali to počnejo, ali ne, pa ne bi vedel. Diskriminirajo lahko tujce, ki niso člani EU. Lahko enako provizijo zaračunavajo vsem, ki niso njihovi komitenti. Ne smejo pa delat razlike med komitenti na podlagi tega, iz katere EU države prihajajo, oz. v kateri EU državi imajo bančni račun.
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
306
2
18
Pa piše pri postavki prav "provizija"? Mogoče je bil samo znesek avtorizacije, ki bo kasneje povrnjen.

Če je res provizija, potem je to pač en nov način, kako se naše banke branijo pred izpadom dohodka, ki ga prinašajo fintechi in mobilne banke.

Zgleda da je bil res samo znesek avtorizacije, ker ga na izpisku ne vidim vec.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Vprašanje, če zelim zamenjati 5.000 v CHF, verjetno samo nalozim z debetno na revoult in potem posljem nazaj na TRR. A ima Revoult kaksen limit za take transakcije.
Glede na trenutni tečaj bi prišaral 100+€...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Limita ni, le na osnovnem računu je 6000€ menjave v tekočem mesecu brez provizije, nad tem pa 0,5%. Premium in Metal računa te omejitve nimata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
okej, če si zrihtam tale biznis za free račun..(imam že osebnega) kaj dejansko so minusi? če sem en navaden sp, mi potem odpade "drago" plačevanje provizij na bankah (za eno transakcijo sedaj dajem že 0,98 eur :) in pa vodenje e-banke ipd. za nakazovanje plačil načeloma ni težav, četudi je tuj iban. kakšne položnice pa tudi niso težava, kot berem v tej temi. še baje trajniki laufajo? skratka...kaj trenutno NI optimalno, če želim imeti kot sp tale free business račun?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Jaz sem si odprl revolut bussiness potem pa sem ugotovil da google ne nakazuje na banke, ki niso v tvoji državi. Torej v mojem primeru velik minus, ki pa sicer nima veze z revolutom
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
okej, če si zrihtam tale biznis za free račun..(imam že osebnega) kaj dejansko so minusi? če sem en navaden sp, mi potem odpade "drago" plačevanje provizij na bankah (za eno transakcijo sedaj dajem že 0,98 eur :) in pa vodenje e-banke ipd. za nakazovanje plačil načeloma ni težav, četudi je tuj iban. kakšne položnice pa tudi niso težava, kot berem v tej temi. še baje trajniki laufajo? skratka...kaj trenutno NI optimalno, če želim imeti kot sp tale free business račun?

Meni so trenutno edino izpiski nekoliko nerodni/nepregledni. Dobiš CSV fajl, v katerem je tudi vsa mogoča navlaka, ki verjetno večini ljudi ne pride prav. Tudi od računovodkinje nekako ne pričakujem, da bo brskala po taki solati - zato pač izrežem nebistvene podatke da gre vse na en list.
...je pa res da trenutno imajo anketo, kake izpiske bi mi želeli...
 

JanezJe

Zelenc'
17. jan 2020
23
5
3
Kako nakazujete denar na Revolut račun in kakšne provizije plačujete za to "domači" banki? Do sedaj sem denar nakazoval z eurocard-a, od februarja mi banka zaračuna 5% - Quasi Cash, pri nakazilu na račun preko položnice pa je bila do nedavno zaračunana provizija v višini plačila položnice, od sredine februarja pa je provizija za plačilo 0,15% oz. minimalno 7,15€ od transakcije.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Top-up preko druge kartice... Provizija: 0,00 €, sredstva so na voljo takoj ... Nisem se opazil tega "quasi cash" ... To imajo izgleda samo nekatere banke ...

Nazadnje sem naredil top-up iz SKB Visa kartice 11. februarja... in ni nic dodatno zaracunano ...

Za katero banko pa gre, da zaracunava tako oderuske provizije za navadna nakazila preko UPN na drug IBAN (SEPA)?
 
Nazadnje urejeno:

JanezJe

Zelenc'
17. jan 2020
23
5
3
Do sedaj sem lahko tudi jaz nakazoval preko druge kartice brez provizije, sredstva na računu takoj, sedaj pa pade 5% provizija. Addiko banka, cenik poslovanja z občani posodobljen februarja

sepa plačila na revolut račun so dali v kategorijo ČEZMEJNE NEREGULIRANE PLAČILNE TRANSAKCIJE V EUR, DRUGE* PLAČILNE TRANSAKCIJE IN TRANSAKCIJE V VALUTI DRUGE DRŽAVE ČLANICE ---- 0,15% od nakazila, minimalno 7,15 max 154€
 
Nazadnje urejeno:

JanezJe

Zelenc'
17. jan 2020
23
5
3
Tako naj bi bilo, ampak za nakazilo 18.2. mi je bilo za 50€ zaračunanih 0,39€ provizije, 20.2. pa za nakazilo 100€ 7,15€. V ceniku omenjeni proviziji ustreza samo provizija za čezmejne neregulirane plačilne transakcije...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Jaz top-upam direktno iz računa preko Maestro kartice. Provizija 0% NLB. Plačilo se tretira kot internetni nakup.