Revolut bančni račun

22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Ne bo čisto držalo ozr. mora biti kako drugo ozadje. Sam imam R z GB BINom, vedno nalagal EUR in nikoli ob plačevanju v EUR dobil vprašanje po konverziji.
Je pa res, da sem “odprl” (v tistih časih, ko je R sam odpiram in zapiral IBAN račune) račun v EUR - mogoče je to razlog?!?

Pa še nekaj - tudi ob plačevanju neEUR zneskov (HRK, TRY, RSD) nikoli prejel zahteve po konverziji. Dvig na bankomatih je seveda druga zgodba in ja, tam je predlagalo konverzijo GBP / lokalna valuta.
+1, mene tudi še nikoli ni vprašalo pri raznoraznih nakupih po konverziji, tako da tu nekaj smrdi.:confused:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
V glavnem vse plačujem z Revolutom, ki ima angleški BIN. Do sedaj mi je dal edino v Bauhausu terminal na izbiro, da plačam v funtih ali evrih.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
V glavnem vse plačujem z Revolutom, ki ima angleški BIN. Do sedaj mi je dal edino v Bauhausu terminal na izbiro, da plačam v funtih ali evrih.
Ja v bauhausu imajo definitivno POS, ki omogoča njihovo konverzijo, zato vpraša. Iz glave se spomnim še picerijo šestico (poleg večine bankomatov, paypala, itd.).

+1, mene tudi še nikoli ni vprašalo pri raznoraznih nakupih po konverziji, tako da tu nekaj smrdi.:confused:
Pa si ziher, da si že plačal kje, kjer ponujajo lastno konverzijo. Če še nisi, to še ne pomeni, da to kar sem napisal ne drži. Pač če ne ponujajo konverzije, gre plačilo avtomatsko skozi v prvotni valuti in tukaj je vse ok. Če jo ponuja, je pa mene pri UK issued kartici še vedno vprašalo. Če ti pa kar računa v GBP pa seveda ni ok.
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Sorodnik je plačal bon za vetrovnik v Planici na njihovi strani z revolut kartico:
Račun
Iz 60eur je kar naenkrat cena postala 62 funtov. Ponudnik storitve pravi, da je krivec banka Revolut, citiram:
"To je samo od te kartice oz. banke odvisno in ne od nas. Ja kar pozanimajte se pa boste videli. Nihče se ni potem še enkrat oglasil, ker je žal to samo zaradi te kartice. Tudi sama jo imam in ja je tako, da preračuna v funte. Ne vem zakaj.".

Kaj so odgovorili na Revolutu še ne vem.
Epilog zgodbe je, da bodo povrnili razliko v ceni, njihov odgovor pa je:

"Hvala za vaše sporočilo. Preverili smo pri našem ponudniku rezervacijskega sistema, kjer so res odkrili napako pri tovrstnih konverzijah. Prilagam njihov odgovor:

Our TrekkPay team have confirmed these transactions had a higher than usual conversion rate and have fixed what caused this.
New bookings created after this moment will be charged correctly.

Dogovorili smo se, da vam omenjeno provizijo vrnejo na vaš račun. V kolikor v nekaj dneh ne boste prejeli vračila, nas prosim obvestite, da preverimo še enkrat."
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.146
113
Očitno Revolut prijavi vsaki deseti.
V Sloveniji uporablja Revolut že 35.000 ljudi
V Sloveniji je po podatkih Finančne uprave račun pri Revolutu prijavilo 3499 uporabnikov, račun pri N26 pa 9505. N26 podatkov o številu uporabnikov v Sloveniji ne želi razkriti, z Revoluta pa so nam sporočili, da jih imajo v Sloveniji 35.000.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
NLB je kot kaze blokirala top-up iz Maestro kartice na Revolut ...

IMG_274F63657B51-1_232FAFD5.jpg


Iz NLB MasterCard gre... pa preko SEPA nazaila verjetno tudi (tega nisem probal) ...
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
479
433
63
Tudi meni ne deluje, poklical sem na banko in uslužbenka pravi, da so seznanjeni s težavo. Pravi, da gre pri top up-u, za visoko rizično zadevo v smislu varnosti, ker se pri transakciji sploh ne uporablja 3d secure ampak gre skozi kot navadno plačilo, zato so začasno blokirali to storitev in se odločajo kaj in kako naprej.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Tudi meni ne deluje, poklical sem na banko in uslužbenka pravi, da so seznanjeni s težavo. Pravi, da gre pri top up-u, za visoko rizično zadevo v smislu varnosti, ker se pri transakciji sploh ne uporablja 3d secure ampak gre skozi kot navadno plačilo, zato so začasno blokirali to storitev in se odločajo kaj in kako naprej.

To nakladajo. Seveda gre preko 3D secure, saj dobiš kodo na SMS, ki jo moraš vnesti, da je transakcija sprovedena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tudi Revolut pravi, da ne gre za MOTO placila ampak za ecom ecommerce, karkoli ze to pomeni (All transactions for top ups are ecommerce!)... 3D secure pa itak ... saj te preusmeri na stran, kjer moras vpisat kodo, ki jo prejmes preko SMSa... Nevem kaksno “visoko varnostno tveganje“ naj bi to torej bilo...

Tole sem dobil kot odgovor preko FB, ko so mi najprej odgovorili, da ni generalni problem in da naj jih kontaktiram preko videoklica...

Sem ponovno preverila in dobila pojasnilo, da Revolut preko BA Maestro kartice izvaja tako imenovane moto transakcije (mail order/telefon order), kar pa z BA Mestro kartico predstavlja visoko tveganje. Zato banke zavrnemo tovrstne transakcije, opravljene z BA Maestro. V kolikor pri tem uporabite drugo kartico, pa težav ne bi smelo biti. Zadevo bomo sicer v NLB še preučili, torej ali lahko moto transakcije na kakršen koli drug način izvedemo tudi z BA Maestro - bo pa za to verjetno potreben čas in razvoj.
Kot rečeno, poizkusite z drugo kartico, sicer pišite v zasebno sporočilo ali pokličite kolege prek video klica in bomo poskusili urediti drugače
Smile
.