Revolut bančni račun

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.337
5.371
113
Če bi ga zdele imela, bi ga z veseljem uporabljala, bi mi bolj prav prišel kot karkoli od revoluta. Če prav razumem bo to delovalo med računi vseh bank v SLO (nacionalna zadeva).
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Če bi ga zdele imela, bi ga z veseljem uporabljala, bi mi bolj prav prišel kot karkoli od revoluta. Če prav razumem bo to delovalo med računi vseh bank v SLO (nacionalna zadeva).
Ne vem, se mi zdi da ne bodo uporabljale vse banke. Za tiste, ki nimajo Bankart PSD2 APIja nisem prepričan:

Težko bi rekel nacionalna zadeva, če nekateri imajo bančni račun samo Revolut ali N26.

Revolut pripravlja storitev Open Banking, s katero boš lahko plačeval/pregledoval stanje vseh slovenskih in EU bank v sami Revolut aplikaciji. Prav tako enako storitev pripravlja mBills, vendar le za slovenske.
 
Nazadnje urejeno:

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Flik naj bi nil razširitev sheme SEPA Instant Credit Transfer in v prihodnje naj bi Bankart omogočil tudi čezmejno izmenjavo plačil prek sistema TARGET Instant Payment Settlement (TIPS), torej v celotnem območju SEPA.Tako da morda pa tale Flik vendarle ni popolna brca v temo.

 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.337
5.371
113
SvetIdej
Kot nacionalno zadevo sem mislila banke, ne komitentov. Sodelujejo vse, ki so v Sloveniji, če sem prav razumela. Mene čist zanima drugače. Kakorkoli obrneš, je to za povprečnega Janeza veliko bolj uporabno... Par izjem, ki imajo zgolj revolut in/ali n26 res ne more biti merilo za nič
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Revolut pripravlja storitev Open Banking, s katero boš lahko plačeval/pregledoval stanje vseh slovenskih in EU bank v sami Revolut aplikaciji. Prav tako enako storitev pripravlja mBills, vendar le za slovenske.

Spoštovani,

MBILLS je v tem trenutku edino slovensko fintech podjetje z dovoljenjem Banke Slovenije za izvajanje dveh novih storitvi po PSD2 (nova druga direktiva o plačilnih storitvah). Svoje storitve bomo prilagodili slovenskemu trgu in jih ponudili v domačem jeziku. O vseh novostih vas bomo sprotno obveščali na naši spletni strani in ostalih kanalih.

V primeru dodatnih vprašanj nas lahko pokličete na +386 (0)1 200 33 36, ali nam pišete na info@mbills.si.

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Flik naj bi nil razširitev sheme SEPA Instant Credit Transfer in v prihodnje naj bi Bankart omogočil tudi čezmejno izmenjavo plačil prek sistema TARGET Instant Payment Settlement (TIPS), torej v celotnem območju SEPA.Tako da morda pa tale Flik vendarle ni popolna brca v temo.

Bolj smiselno bi se bilo priključiti že obstoječim takim rešitvam, npr. Sofort, ki je na voljo v Nemčiji, Avstriji, Belgiji, Nizozemskem, Italiji, Španiji in Slovaškem (https://www.alternativepayments.com/payment-methods/Sofort.html)

"Lokalne" rešitve ne bodo na voljo za plačevanje pri eBayu, Amazonu, Paypalu, ali ostalih spletnih trgovinah na tujem ...

Trenutno obstajajo podjetja, ki se ukvarjajo samo z integracijami s PSD API-ji od bank (agregatorji):
- https://www.saltedge.com/products/spectre/countries/si?channel[]=open_banking
- https://docs.tink.com/market-capabilities?market=GB

Tink naprimer je financiran s strani PayPal-a.

Enako zadevo kot Flik bosta izdala tudi Google (preko Google Pay-a) in PayPal. S PSD2 se je v EU vse obrnilo na glavo.

Medtem ko je Mastercard razvil rešitev, ki omogoča prenos denarja iz ene kreditne kartice na drugo (Google Pay jo že uporablja za P2P nakazila v ZDA, integracijo s to rešitvijo je napovedal tudi Revolut).

Ko bodo vse banke bile vključene v TIPS bodo transakcije SEPA znotraj celega EU trajale največ 18 sekund 24/7. In to je čez 1 leto realnost. Pa če si na slovenski banki, Revolutu, N26 ali na katerikoli drugi evropski banki.

Flik bo mogoče zanimiv 6 mesecev, več pa ne. Ker bodo v tem času prišle druge boljše rešitve.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Dodajanje bank v te spletne servise lahko spremljate na naslednji povezavi:
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.337
5.371
113
Flik bo mogoče zanimiv 6 mesecev, več pa ne. Ker bodo v tem času prišle druge boljše rešitve.

Zate, k si ful v tem. pa zame mogoče, ker pač probam pa vidim, ker imam nekaj volje za te zadeve. Povprečen slovenec bo pa za te zadeve zvedel, ko bo videl pamfletek v kaselcu ali poslovalnici. in probal in se mu bo zdelo fajn. Kaj to bo, bo pa banka dirigirala. Ali bo to flik ali google pay ali bilo kaj. ne gre zdaj on aktivno iskati vseh možnih rešitev prenosa denarja po googlu...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Povprečen Slovenec ne bo uporabljal ne Flika, ne Revoluta, ne Google Pay-a. .Ampak bo položnico plačal na bančnem okencu :)

Pri Fliku bo plačevanje šlo preko QR kode (moral bo odpreti telefon, poiskati aplikacijo, prikazati QR kodo ...). Če bo uporaba aplikacija prezakomplicirana bodo ljudje raje plačevali z bančno kartico.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.337
5.371
113
To bi pa res zanimalo, samo ne vem če se vodi statistika. Ker glede na svojo okolico in pri tem imam v mislih predvsem geriatrike, se je spletno bančništvo kar lepo prijelo. Se moj 75 letni foter ima spletno in mobilno banko in ju seveda že leta tudi uporablja, pa je drugače totalen aberveznik za te zadeve. Z NLBja se pa ni spravil pa se do smrti ne bo. Torej koliko je kaj teh okenc sploh, ko fizične poslovalnice izginjajo. In tako kot je mojmu fotru ponudila mobilno banko in jo zdaj uporablja, tako mu bo lansirala tudi flik/google pay/ipd... Ne mesaj ljudi, ki nočejo ali ne zmorejo v korak s časom, kadar mu je to ponujeno s tistimi, ki samo sami aktivno ne iščejo nekih novih rešitev.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Glavni težavi sta 2:
- za Flik bo treba zamenjati vse POS terminale, da bo delovala QR koda
- spletni trgovci bi morali implementirati Flik plačevanje.

Zelo dvomim, da bi se zgornja dva problema rešila do izdaje Flika.

Tudi če uporabnik ima Flik, ga bo težko uporabil v praksi. Že pri Valu in mBillsu je ta problem.

Mimovrste naprimer ima plačevanje urejeno preko platforme PayU (https://www.payu.pl/en). Platforma omogoča plačevanje tudi preko GooglePay in Apple Pay. Zagotovo ne bodo omogočili plačevanje preko Flika. :)

Za transakcije med prijatelji ali nakazila na IBAN račune pa Flik tudi izgubi smisel, ko vse banke implementirajo TIPS.

Največja težava je, da so zahodne evropske države take sisteme kot je Flik že vzpostavile in se ti niso prijeli. Naši pa odkrivajo toplo vodo.
 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
"Največja težava je, da so zahodne evropske države take sisteme kot je Flik že vzpostavile in se ti niso prijeli "
MobilePay was only introduced in Denmark in 2013, but today more than sixty percent of Danes (including infants!) use MobilePay, with more than 180 million transactions per year. - Na Danskem se očitno je prijel, ali pa 60% penetracija ni dovolj?
"za Flik bo treba zamenjati vse POS terminale, da bo delovala QR koda " ?? - na temle videu QR kode ne vidim pa vseeno plačujejo?? Morda bo potrebna še imaš iPhone :)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Prave odločitve ob pravem času (pred 6 leti!). Kot zanimivost. Tudi Revolut omogoča MobilePay za Dance. Torej storitev ni samo za "danske" banke.

Flik bo delal z NFC ali QR kodo. Flik bi bil lahko zgodba o uspehu pred 2 ali 5 leti. Slovenske banke bi se med seboj zmenile in bi bila lahko vrhunska storitev. Od 14 septembra 2019 ko lahko katerikoli (licenčno) finančno podjetje se poveže na katerikoli EU bančni račun pa se mi zdi, da je vlak za tako storitev odpeljal. Pa še Fliku bo konkurenca mBills in Valu. Torej Petrol in Telekom brez podpore za Flik plačevanje? :)
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Povprečen Slovenec ne bo uporabljal ne Flika, ne Revoluta, ne Google Pay-a. .Ampak bo položnico plačal na bančnem okencu :)

Pri Fliku bo plačevanje šlo preko QR kode (moral bo odpreti telefon, poiskati aplikacijo, prikazati QR kodo ...). Če bo uporaba aplikacija prezakomplicirana bodo ljudje raje plačevali z bančno kartico.

Nekako tako, kot je sedaj mBills... je komplicirano, ker moras odpret aplikacijo, se prijavit, poiskat pravo ikono in potem pokazat kodo, ko ti na prodajnem mestu pod nos pomoli opticni citalec... Podobno komplicirano ima recimo Mercator s svojo Piko... Veliko enostavneje je preko Apple Pay ali Google Pay...
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
uporabljam gpay
zakaj na pay.google.com ne vidim transakcij (prek revolut povezane kartice)
vidim samo transakcije, ki sem jih naredil s SKB mastercardom za nakup aplikacij v google play..

na telefonu pa jih vidim
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
uporabljam gpay
zakaj na pay.google.com ne vidim transakcij (prek revolut povezane kartice)
vidim samo transakcije, ki sem jih naredil s SKB mastercardom za nakup aplikacij v google play..

na telefonu pa jih vidim

Si kupoval aplikacije na Google Play preko Google Pay? Ker tam vidis samo nakupe pri Googlu... ne pa vseh placil opravljenih preko storitve Google Pay ... Te vidis v apliakciji izdajatelja povezane kartice... torej v tvojem primeru v aplikaciji Revolut ...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Si kupoval aplikacije na Google Play preko Google Pay? Ker tam vidis samo nakupe pri Googlu... ne pa vseh placil opravljenih preko storitve Google Pay ... Te vidis v apliakciji izdajatelja povezane kartice... torej v tvojem primeru v aplikaciji Revolut ...

To ne drži povsem. Meni tudi ni kazalo transakcij v google pay narejenih na povezano revolut kartico v fizičnih štacunah. Ko sem pa ene dva tedna nazaj plačeval v mečkatorju je transakcija zabeležena tudi v google pay. Sedaj kako in zakaj pojma nimam.