Revolut bančni račun

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Ni res. Do 1.000€ ni davka in posledicno ne rabis prijavit.
Kar je rekel Jordan. Jaz pa bi dodal samo še da je potrebno prijavit tudi vse obresti na depozite (izven Slovenije). Ne glede na to ali presežejo 1000€ ali ne. Kr davek se plača ko seštevek obresti preseže 1000€ (na preseženi del) in ne ko obresti presežejo 1000€ na posamen depozit. Če ne prijaviš, država ne more vedet ali si presegel prag ali ne. Kazni pa, kot je rekel Jordan, niso male.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.313
843
113
Kar je rekel Jordan. Jaz pa bi dodal samo še da je potrebno prijavit tudi vse obresti na depozite (izven Slovenije). Ne glede na to ali presežejo 1000€ ali ne. Kr davek se plača ko seštevek obresti preseže 1000€ (na preseženi del) in ne ko obresti presežejo 1000€ na posamen depozit. Če ne prijaviš, država ne more vedet ali si presegel prag ali ne. Kazni pa, kot je rekel Jordan, niso male.
Imaš prav, moja napaka. Sem zamešal, da je govor o depozitih.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Kar je rekel Jordan. Jaz pa bi dodal samo še da je potrebno prijavit tudi vse obresti na depozite (izven Slovenije). Ne glede na to ali presežejo 1000€ ali ne. Kr davek se plača ko seštevek obresti preseže 1000€ (na preseženi del) in ne ko obresti presežejo 1000€ na posamen depozit. Če ne prijaviš, država ne more vedet ali si presegel prag ali ne. Kazni pa, kot je rekel Jordan, niso male.
Fajn bi bilo, da za to trditev priložiš link oz. zakonsko določilo. :) Bo šlo?
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Še enkrat, na vse, torej tudi do 1000€ je potrebno prijaviti na FURS in na vse gre plačilo -25%. Če ne prijaviš, je pač kazen + obresti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.660
5.647
113
Tule vem, da nekateri imate Revolut Pro. Jaz imam Business in me zanima naslednje. Pri biznis navadnem imam omejitev 5 transakcij na mesec brez provizij. Gledam nekaj cenike in vidim, da pri Revolut Pro pa so provizije kot pri osnovnem, ki ga imam. Torej potem bi imela plačila računov neomejeno brezplačno. To drži? Sem obdržala biznis in vse naštimala nanj ravno zato, da bi imela ločeno in brez zbrke, zdaj pa na navadnega prenakazujem (v sklopu tistih 5 transkacij) in imam res vse pomešano.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Da ne berem vsega...nakazujejo komu na Revolut plačo?

(in katero vrsto računa je potrebno imeti ob tem?)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.660
5.647
113
marsikomu. vseeno katero vrsto. Večin ajih ima standard, ker je zastonj in to je ves point. Čim začneš plačevati za njihove pakete, si hitro na slabšem, kot pri naših bankah.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.432
994
113
Obišči stran
Vprašanje za Junior račun. Tamala gre s šolo junija v London, ima pa že Revolut Junior kartico. To bo BP delalo v UK, je kdo testiral?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.716
1.047
113
Tule vem, da nekateri imate Revolut Pro. Jaz imam Business in me zanima naslednje. Pri biznis navadnem imam omejitev 5 transakcij na mesec brez provizij. Gledam nekaj cenike in vidim, da pri Revolut Pro pa so provizije kot pri osnovnem, ki ga imam. Torej potem bi imela plačila računov neomejeno brezplačno. To drži? Sem obdržala biznis in vse naštimala nanj ravno zato, da bi imela ločeno in brez zbrke, zdaj pa na navadnega prenakazujem (v sklopu tistih 5 transkacij) in imam res vse pomešano.

Pro ima enak cenik in plan kot personal. Torej ja sepa so brezplačne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Ok, sem odprl račun.

Nekaj sem si nakazal (je šlo Ok na račun) zaj bi pa rad sprobal tale savings in mi vmes med postopkom zahteva neko številko:
1706878367754.png

Kaj naj bi bila to za ena številka? (sprobam PIN, ki sem ga vnesel (4 mestni) in 6 mestni pass, ki sem ga določil) a mi ne pokaže možnosti da bi vnešeno potrdil (očitno cifra ni OK..pa tudi tale PIN za Slovenijo mi je sumljiv, da je nekaj drugega vse skupaj).

Zdaj moram verjetno še račun prijaviti dacarjem?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.132
457
83
Ok, sem odprl račun.

Nekaj sem si nakazal (je šlo Ok na račun) zaj bi pa rad sprobal tale savings in mi vmes med postopkom zahteva neko številko:
Poglej priponko 80054
Kaj naj bi bila to za ena številka? (sprobam PIN, ki sem ga vnesel (4 mestni) in 6 mestni pass, ki sem ga določil) a mi ne pokaže možnosti da bi vnešeno potrdil (očitno cifra ni OK..pa tudi tale PIN za Slovenijo mi je sumljiv, da je nekaj drugega vse skupaj).

Zdaj moram verjetno še račun prijaviti dacarjem?
Tole bo kr davčna. Pa savings ni depozit, moraš prijavljati potem obresti + nakup/prodaja v skladu
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.132
457
83
V sosednji temi o državnih obveznicah je Jabe napisala tole:
Revolut da 3,11%. Nič vezan denar

Na kaj se to nanaša? Ta 'savings' ali je to kaj drugega?
Ja to je to kar je Jabe napisala, ni pa to depozit, ampak vlaganje v Fidelity sklad. V praksi ni 3.11%, ker plačaš 25% od bruto obresti preden si Revolut vzame svoj fee, ne pa 25% od 3.11%. Pa zavarovano je do 22k samo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vincent