Rešitev popacane NTFS particije!?

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Pozdrav!

Iz meni ne popolnoma znanega razloga so podatki na 200GB disku postali nedostopni (verjetno Capture One , kateremu se je začelo mešati ker je ob delovanju zmanjkovalo prostora na disku)
V raziskovalcu vidim na celem disku le eno 38KB velik .rar datoteko, ki je bila tam že od prej.
Če zahtevam lastnosti pogona, mi pokaže po resnici - količina zasedenega prostora je prava.
Ker je disk Seagate, sem si z njihove strani potegnil "File Recovery for Windows" in glej ga zlomka - čisto vse mi je našel. Problem je le v tem da je to demo verzija in si lahko le ogledam kak posamezen fajl, da pa bi dobil nazaj vse podatke, je potrebno program kupiti (129$), kar mi pa seveda ne ugaja.
Ali obstaja kak zastonj ali "zastonj" program, s katerim bi lahko to packarijo popravil?
Hvala za vse konstruktivne odgovore!
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Najlepša hvala vsem, ki ste se odzvali!

Na koncu sem ugotovil, da se je zgodil tudi hardware failure in ima disk zdaj en kup CRC errorjev
frown-1.gif


Ugotovil sem tudi, da do vseh še uporabnih podatkov lahko dostopam preko command prompta, kjer so le directory entryji root direktorija postali skriti in ker imena teh direktorijev poznam, sem lahko dostopal do njih (Windows explorer imam nastavljen, da mi naj bi pokazal čisto vse datoteke, pa vendar ničesar ni pokazal). Tako sem pač kar s staro dobro komando copy/xcopy skopiral na varno vse kar ni bilo uničeno.
grin1.gif


Sedaj bom verjetno nocoj ali jutri ponoči preko zapodil še spinrite, ki naj bi mi rešil čimveč podatkov s prizadetih območij diska.

Nekaj fotografij mi bo - kot vse kaže uspelo rešiti tudi s spominskih kartic, ki sta sicer že bili pobrisani
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: