Reset programov, težava TV ali Telemach?

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Dogaja se mi mi, da vsake toliko časa TV zgubi vse shranjene digitalne programe in je potrebno ponovno skenirati programe in seveda
potem prestaviti svoje najljubše na željena mesta...

Zadnja 3 leta sem na Telemachu in se je to običajno zgodilo na par mesecev ali pol leta, med korono pa sej je zelo pogosto dogajalo,
tudi na par dni, zvečer ugasnil TV zjutraj vklopil in ni bilo več shranjenih programov (analogni so ostali)...

Se to komu dogaja na Telemachu ali je morda težava drugje?

Kabelski modem Tehnicolor epc3928
Imam starejši model SONY TV KDL40E4500
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Poizkusi izklopiti avtomatično posodobitev. Meni se to ni še nikoli zgodilo na treh TVjih na dveh lokacijah, imamo pa povsod kartice v TVjih.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.033
2.354
113
Tudi meni nikoli. Mora biti nekaj v nastavitvah tvojega TVja, ker ni možno, da bi samo omrežje ponastavilo programe.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kje to izklopim? Na TV Auto Service Update?
Ja verjetno to.

Telemach kar precejkrat "muti" s prestavljanjem programov. Takim kot sem sam se zgodi, da vsake toliko zgubimo kak kanal, pa naenkrat opazim, da tistih "super duper novih" nimam. No pol pač zaženem novo iskanje programov in se pol ure jebem, da spet nastavim kanale tja kamor hočem.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Ja verjetno to.

Telemach kar precejkrat "muti" s prestavljanjem programov. Takim kot sem sam se zgodi, da vsake toliko zgubimo kak kanal, pa naenkrat opazim, da tistih "super duper novih" nimam. No pol pač zaženem novo iskanje programov in se pol ure jebem, da spet nastavim kanale tja kamor hočem.


Se mi je zdelo da mora biti kaj takega, ker se je med karanteno to dogajalo zelo pogosto in sem smatral da je zaradi brezplačnih
vklopov plačljivih programov sprememba sheme ... sem nastavil in bom videl ali bo sedaj mir...

Šeena cvetka je, na 2 kanal se mi vedno vrine program ZDF, ko naredim ponovni skan kanalov, se vedno pojavi na 2ki...
ko premečem programe se čez nekaj časa spet ZDF pojavi na 2 kanalu?? Prav jasno mi ni...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Imam podobni model Sony, samo je dvaintridesetka. Optika, modem Calix. Kartica v levem boku TV-ja.
Telemach stalno nekaj muti s programi. TV ima zato po skeniranju imaš možnost "uredi" programe.
Na prve številke tipkovnice sem zvlekel vse domače programe, to je kakšnih dvajset. Ostalo sem prestavil na konec seznama od številke štiristo in naprej..
Ko Telemach spreminja, pusti pri miru osnovne, omogoča in onemogoča ostale programe, ki so sedaj na koncu spiska. Ko se novi program pojavi, ali starega zaprejo, jaz tega niti ne znam, ker tiste "smeti" na koncu nikoli ne pogledujem.:evil:
Da TV pozabi shranjene programe ima težavo starejši model Philipsa. Okvara v memorijskem čipu. Popravilo je predrago in je kupljen nov televizor, pa ne Philips.:fredi:
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.033
2.354
113
Dosti je tudi odvisno od TVja. Npr. naš star Sony programe iz iskanja nameče povsem razmetano, Amiko sprejemnik jih postavi v malo boljši red, čeprav še zmeraj razmetano in nikjer ni opcije za drugi razpored, dočim Samsung in LG programe postavita točno po programski shemi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Sej nekaj se je govorilo, da naj bi SD počasi ven zmetali oziroma poenotili shemo z EONom, kjer že sedaj ni podvojenih SD/HD in imaš HD kanale na začetku.

Problem je, ker ima folk še vedno sprejemnike, ki ne podpirajo HD ali pa sploh MPEG4 kodiranja, in bi imeli potem temo na teh kanalih. Že za ukinitev analognih radio kanalov je bila panika celo pri nekaterih alter userjih.

Jaz sicer nimam problema s premeščanjem kanalov kanalov iz digitalne sheme (vse je tam kje mora bit od prvega dneva), je pa res da jih pustim kar na default (DVB-C gledam potem od 165 dalje če že). 99% časa gledam tako ali tako v EON appu, če se le da vsaj malo za nazaj, da preskakujem reklame.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vidiš to je problem tistih, ki delajo na Tlelemachu in razmišljajo tako kot ti: saj ni problem zamenjati sheme, pa če od 165 dalje gledaš tudi ni problem - zakaj za vraga pa potem začenjamo štetje s številko 1?

In ja analogna radio shema je problem - jaz sem pač povsod potegnil antenski kabel iz stenske vtičnice oz razdelilca signala pa je, ni pa enaka kvaliteta kot je bila prej.

Nismo/so vsi začeli živet v digitalni dobi. Od prvega računalnika v službi je dobrih 30 let!!!
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.033
2.354
113
Problem je, ker ni poceni radijskih sprejemnikov, ki bi podpirali DVB-C. Še bolj je problem, če so ti programi kodirani in radio v taki obliki, da ga lahko spremljaš samo s TV sprejemnikom ni ravno uporaben.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Vidiš to je problem tistih, ki delajo na Tlelemachu in razmišljajo tako kot ti: saj ni problem zamenjati sheme, pa če od 165 dalje gledaš tudi ni problem - zakaj za vraga pa potem začenjamo štetje s številko 1?

In ja analogna radio shema je problem - jaz sem pač povsod potegnil antenski kabel iz stenske vtičnice oz razdelilca signala pa je, ni pa enaka kvaliteta kot je bila prej.

Nismo/so vsi začeli živet v digitalni dobi. Od prvega računalnika v službi je dobrih 30 let!!!
Ne vem, kaj hočeš povedat. Verjami, da bi jaz dosti raje videl, da so HD kanali takoj na začetku in da se zmeče ven vse SD kanale, ki so tudi v HD (in kot pravim na EON boxu kot tudi appu, ki ga gledam 99% časa tudi so, zato mi je dokaj vseeno za default programska mesta na klasični kabelski). Sem v preteklosti že večkrat spraševal po tem in mi je bilo zelo všeč, ko so to končno rešili za EON platformo, kjer pač ni problema s starimi sprejemniki. Pa vrjamem, da tudi njim ni v interesu vdrževat dveh ločenih programskih shem (EON vs klasična digitalna kabelska) ter po nepotremnem zasedat transponderje predvsem pa frekvence na coaxu, ki bi jih lahko bolj pametno ponucali (kar je spet meni na optiki vseeno, ker imamo net na ločen vlaknu od kabelske). Sem samo napisal, kje je problem.

Pa evo že tebi ne ustreza, da se ukinja analogne kanale in praviš da je to problem. Drugim žnj uporabnikom pa bo pa precej večji problem, ko pol kanalov ne bodo mogli več gledat, ker jih njihov TV ne bo podpiral, ali pa bodo imeli prvih 100+ programskih mest temo. Ampak enkrat je treba pač presekat. Če bi še danes držali vse TV in radio kanale v analogni obliki, bi lahko samo sanjali trenutne hitrosti interneta.

Do takrat je pač lažje, če si vsak, ki ga to resnično moti, premakne kanale po svoje. Večina TVjev s tem ne bi smela imet težav. Tudi moj jih nima in še nikoli ni premaknil kanalov po svoje. Je pa seveda nekaj dela z urejanjem in meni osebno je škoda izgubljat čas s tem. Tisto parkrat na leto, ko dejansko preklopim nazaj na klasično kabelsko direktno na TVju, pač vtipkam večjo cifro. Pa še na istem mestu so kanali, če pridem kamorkoli kjer imajo ravno tako Telemach. Bom pa vesel, ko vse skupaj poenotijo z EONom.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Egoizem par excellence.

In kaj je tako egoističnega pri tem, da razumem, zakaj ne zmečejo ven SD kanalov oziroma "tiščijo" HD na konec, čeprav bi to tudi meni bolj ustrezalo.

Pravzaprav zagovarjaš samo to, kar tebi najbolj paše, torej zastarelo analogno bi še imel, ker ti tako paše, pa naj zato vsi trpijo z nižjim hitrostmi interneta, po drugi strani pa, ko je.be tiste, ki nimajo za nov TV in naj gledajo temo, če jim trenutni ne podpira HD kanalov....
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No glede na to da dobiš HD TV danes za 200 € , jih naj dajo na razpolago tistim ki se vežejo za 2 leti
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No glede na to da dobiš HD TV danes za 200 € , jih naj dajo na razpolago tistim ki se vežejo za 2 leti

No vidim da za 109€

 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
XSIDE Kar očitaš meni, trdiš sam, zato si ultra egoist.

Hitrosti na coaxu nimajo veze s par analognimi radijskimi postajami, še manj z urejanjem TV mest. Če bi Telemach želel bit uporabniku prijazen bi ponudil:
A: plačljiv TV na zahtevo in bi plačal pač po uporabi.
B: omogočil pakete po nekih normalnih željah s programi kjer bi jih "normalni" uporabnik pričakoval; recimo lokalni paket, slovenski paket, EU paket,...sex paket, pač stvar debate.

Sem uporabnik kabelske odkar smo si jo v MB izmislili in mi je jasno, da gre razvoj in pohlep lastnikov naprej.