Repično olje

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
bucno olje, domace, je pa oz. naj bi bilo zdravo.
sploh za prostatonaj bi ugodno delovalo. tak so mi rekli.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bučno olje je odlično ... potem ko je predelano v krasno šunko .. :fredi::fredi::fredi:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Sploh za holesterol nabirat po žilah :bonk:.

Ja, zares je dobro, problem nastane, če izključno to uporabljaš. Bolje je malo tega in malo rastlinskih masti. Samo poglej malo po štajerski in prekmurju. Srčnih kapi da je neverjetno. Primerjaj po Sloveniji in zares štajerski konec neverjetno striže glede tega.

S svinsko mastjo je treba pravilno delat. Beri - pod nadzorom in s pametjo.
Margarino po drugi strani npr. bi pa bilo treba z zakonom prepovedat. :mad: Pa - ta dejstva prepošljite oni kruli, ki grunta kako bi zdravstvena zavarovalnica prenehala plačevati nekatere storitve :nigladek: :nigladek: :nigladek: .
Tebe se pa še kr drži gonja proti živalskim masčobam, pa sam dve jajci na teden lohk poješ anede?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in cappy

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sploh za holesterol nabirat po žilah :bonk:.

Ja, zares je dobro, problem nastane, če izključno to uporabljaš. Bolje je malo tega in malo rastlinskih masti. Samo poglej malo po štajerski in prekmurju. Srčnih kapi da je neverjetno. Primerjaj po Sloveniji in zares štajerski konec neverjetno striže glede tega.

S svinsko mastjo je treba pravilno delat. Beri - pod nadzorom in s pametjo.
Margarino po drugi strani npr. bi pa bilo treba z zakonom prepovedat. :mad: Pa - ta dejstva prepošljite oni kruli, ki grunta kako bi zdravstvena zavarovalnica prenehala plačevati nekatere storitve :nigladek: :nigladek: :nigladek: .
Iz margarin so že pred leti odstranili škodljive sestavine. Sedaj nekatere celo uporabljajo za zbijanje holesterola.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne da bi vedel. Margarina je hidrirana rastlinska maščoba, ki jo je izumil hitler da je lahko nahranil vojsko. Nadomestilo za puter, torej maslo.

Če bi iz margarine odstranil tiste škodljive maščobe - dobiš maslo. Torej ni več "margarina" :fredi: .
 
  • Haha
Reactions: ales85

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Ne da bi vedel. Margarina je hidrirana rastlinska maščoba, ki jo je izumil hitler da je lahko nahranil vojsko. Nadomestilo za puter, torej maslo.

Če bi iz margarine odstranil tiste škodljive maščobe - dobiš maslo. Torej ni več "margarina" :fredi: .
...to pa je za mene nekaj novega...margarina je rastlinskega, maslo pa živalskega izvora...po tvoje iz margarine nekaj odstraniš in dobiš zadevo živalskega izvora...pa ti si "mađioničar! ...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in mosseero

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
...to pa je za mene nekaj novega...margarina je rastlinskega, maslo pa živalskega izvora...po tvoje iz margarine nekaj odstraniš in dobiš zadevo živalskega izvora...pa ti si "mađioničar! ...
Demz še živi v letih gonje proti živalskim maščobam oziroma maščobam nasploh, narinli so nam pa margarino in s cukrom nafilane 0% jogurte in posnet mlek. Med tem so pa prepovedal super živilo, jajca na svinjski masti.........
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in ales85

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Jajca na svinjski masti oziroma na ocvirkih....sej piše... ;)
Drugač pa jajca. Svinjska mast je pa daleč boljša od industrijskih rastlinskih olj in njihovih produktov. Oljčno olje je tukaj izvzeto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.150
291
83
margarita zna bit najhitreje scoprana iz premoga.
ni vedno verjet tisku na embalazi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

kalbo , nikakor :poreden: . Nikoli nisem pristajal na tisto gonjo, ker mi je smešna in konec koncev nenaravna. Saj bi že zdavnaj izumrli, če bi bilo strupeno jesti živalske maščobe.

Problem je, ker pretiravamo. Svinjska mast dokazano packa ožilje, zato je bolje kombinirati še z rastlinskimi maščobami. Z margarino je pa križ, ker je "umetno narejena". Rastlinsko olje hidrirajo in naredijo mast - dvojne vezi med ogljikovimi atomi pretvorijo v enojne. Postopek pa ni stoprocenten, zato človeško telo nima ustreznega encima, da bi razklopil prav vse iz margarine in tako se zadeva odlaga na stene ožilja.

Imamo ustrezen encim za presnovo masla, za margarino pa ne. Bo dovolj?

Torej delam gonjo na umetno narejeno margarino in ne na rastlinske/živalske maščobe.

Še to: v proizvodnji imam tudi gostinski program in se tako srečujem z gostinci in kuharicami. Vsi v eno mi povedo, da v glavnem uporabljajo palmitinovo mast in od takrat imajo kuhinje in nape z zračnimi kanali čiste. Ko so pa uporabljali predvsem svinsko mast, je pa vse teklo - po stenah, iz nape ...
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Jajca na svinjski masti oziroma na ocvirkih....sej piše... ;)
Drugač pa jajca. Svinjska mast je pa daleč boljša od industrijskih rastlinskih olj in njihovih produktov. Oljčno olje je tukaj izvzeto.
Tudi meni je ta kombinacija super živilo. Sploh za zajtrk.
Ampak stroka v oddaji, ki sem jo nalimal na prvi strani se ne strinja z nama.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Tudi meni je ta kombinacija super živilo. Sploh za zajtrk.
Ampak stroka v oddaji, ki sem jo nalimal na prvi strani se ne strinja z nama.
Yes, sam to niso olja, ki so v plastenkah v trgovini, ampak una mal dražja. Generalno, je pa pojnt uravnotežena prehrana in seveda namenska. Če misliš kolesarit 200 kilometrov si najbrš privoščiš mal drugačno večerjo prejšnji dan, mal drugačen zajtrk tisti dan, kot pa na dan, ko cel dan gledaš filmski maraton.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Že tretjic v treh tednih sem se zajebal in kupil v hoferju stvar v repičnem olju. Od majonez, rib, francoskih solat do namazov imajo vse v fucking repičnem olju. Okus za popizdit zanic. Eni pravijo, da je zdravo. Kakšen nasvet? A je to res zdravo ali hofer uporablja biodizel za svoje prehrambene izdelke. V opozorilo ostalim. Prvi tatarski gurman biftek ima pa okus po pretečenem mercatorjevem namazu s papriko. A je kakovost mal padla?
Olje je ratalo drago. Tako da iščejo proizvajalci iscejo najcenejšo alternativo. Sedaj je na tebi da stegneš več dnarja in kupiš boljše ali pa še naprej iščeš najcenejše kar se dobi .

Vi že zasli v olja in olivno. Zame osebo je naj domača mast, ne tisto kar kupis v trgovini. Samo dokler se kupuje najcenješe kar najdeš je to to.