Repično olje

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Že tretjic v treh tednih sem se zajebal in kupil v hoferju stvar v repičnem olju. Od majonez, rib, francoskih solat do namazov imajo vse v fucking repičnem olju. Okus za popizdit zanic. Eni pravijo, da je zdravo. Kakšen nasvet? A je to res zdravo ali hofer uporablja biodizel za svoje prehrambene izdelke. V opozorilo ostalim. Prvi tatarski gurman biftek ima pa okus po pretečenem mercatorjevem namazu s papriko. A je kakovost mal padla?
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Pred kratkim sem gledal prispevek o masteh in oljih na rtv

video
Kaj vsebujejo rastlinski nadomestki mesa in mlečnih izdelkov?

Na kratko, rastlinska olja naj bi bia najboljša izbira.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Že tretjic v treh tednih sem se zajebal in kupil v hoferju stvar v repičnem olju. Od majonez, rib, francoskih solat do namazov imajo vse v fucking repičnem olju. Okus za popizdit zanic. Eni pravijo, da je zdravo. Kakšen nasvet? A je to res zdravo ali hofer uporablja biodizel za svoje prehrambene izdelke. V opozorilo ostalim. Prvi tatarski gurman biftek ima pa okus po pretečenem mercatorjevem namazu s papriko. A je kakovost mal padla?
Od olj za splošno uporabo imaš na razpolago sončnično in repično olje. Pri tem naj bi bilo repično bolj zdravo. Seveda pa lahko povsod uporabiš zelo zdravo oljčno olje, če si za kvalitetnega pripravljen plačati najmanj 20€ za liter, namesto dobrega evra za zgoraj omenjena.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Olivno olje ni za cvrtje. Za termične obdelave sta bolj primerna repično in sončično olje. Pravijo da je repično olje bolj "zdravo" ( :sprasujemse: ), meni osebno je pa sončično olje bolj dobro. Dokler bo zdravje, bom šel na "dobro", torej sončnično.

Kadar moja pripravlja npr. zrezke, svinjsko pečenko in podobno, običajno meša pol sončničnega in pol olivnega olja. Olivno olje da nekakšen "plemenit" okus :cheer: ... kwa pa vem ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ker je res. Olivno olje ima nižje vrelišče, posledično so temperature cvrenja nižje itd, posledično se prej razgradi v neugodne zadeve. Poguglaj malo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in henkl

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Ker je res. Olivno olje ima nižje vrelišče, posledično so temperature cvrenja nižje itd, posledično se prej razgradi v neugodne zadeve. Poguglaj malo.
vsaj tako dobro ali pa še boljše: https://nutris.org/prehrana/novice/zdravje/280-lahko-olivno-olje-segrevamo.html
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Repično olje ima višje dimišče in je zato bolj primerno za pečenje raznih steakov, wok in podobno od sončničnega. ima pa malo specifičen okus in se ga je treba navadit.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sploh za holesterol nabirat po žilah :bonk:.

Ja, zares je dobro, problem nastane, če izključno to uporabljaš. Bolje je malo tega in malo rastlinskih masti. Samo poglej malo po štajerski in prekmurju. Srčnih kapi da je neverjetno. Primerjaj po Sloveniji in zares štajerski konec neverjetno striže glede tega.

S svinsko mastjo je treba pravilno delat. Beri - pod nadzorom in s pametjo.
Margarino po drugi strani npr. bi pa bilo treba z zakonom prepovedat. :mad: Pa - ta dejstva prepošljite oni kruli, ki grunta kako bi zdravstvena zavarovalnica prenehala plačevati nekatere storitve :nigladek: :nigladek: :nigladek: .
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Oni gori ne cepajo zaradi masti ampak zaradi bucnega olja in neuzivanja olivnega olja in kvalitetnih vin.
 
  • Haha
Reactions: zino