Renault talisman

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
o isti ceni nisem govoril, ampak o isti dolžini ;)

kodiaq ima veliko, veliko več prostora kot celo malenkost daljša opel astra

in tudi več prostora kot enako drag passat
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
No, poglej recimo Superba in Kodiaqa. Kodiaq zmaga edino v prtljažniku, ker je pač višji, koliko je to varno, če nimaš mreže je drugo vprašanje.
In pa seveda prostor za klobuk ima. To je pa to, v vsem drugem pogrne na celi črti v primerjavi s Superbom. Plac zadaj, spredaj, širina.
Pa kolikor sem gledal (ne vem, kako je sedaj s faceliftom) je Superb lepo cenejši.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
saj tudi passat pogrne v primerjavi s superbom :)

pa superb je od kodiaqa daljši koliko, skoraj 30cm?

kar se cene tiče... kupil pol leta nazaj, pa je bil superb par jurjev dražji. če bi hotel superba s 4x4 pa še ustrezno več...
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
629
210
43
Da prodaja v tem razredu močno pada na račun suv-jev je splošno dejstvo in da mondeo zato ne bo več dobil naslednika je tudi znano. Govorimo o NOVIH avtih seveda in ne koliko odslužene nesnage se navleče iz zahoda.

Sicer pa: http://www.ads-slo.org/statistika-prvic-registriranih-vozil

Še passata, ki je absolutni prvak, prodajo največ par 10 komadov mesečno. Za super - duper - lepega 508 so dovolj prsti na eni roki.
Res zanimivo kolk teh Cjev prodajo. Avto se res lepo pelje (220d), avt. menjalnik je top, edino mal majhen je. Za švabe niti predrag ni
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Kaj te boli? Zamenjal sem karavana za suva in sem čisto zadovoljen. Pri isti dolžini avta 3x več prostora. Res se pa stroški malenkost povečajo.
Kaj qurca si kupil, da imaš 3x več placa? Jaz sem šel iz mondeota na rav4 kok pa tle plac pogrešam!! Res je, da sem prej 10 let vozil mondeota in dokler mi ni prjatu predstavil superba karavana, sem bil srečen. Rav4 je dostojen na cest, tm kjer je ni in kjer je placa pa nič.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
Mah saj sem bil tudi jaz na alterju znan kot "ljubitelj" škod, pa evo me...

Ko sem ga potipal od znotraj me je navdušil in sem pozabil na izgled. Praktičen in prostoren pa pelje se dovolj dobro, da ne pogrešam limuzine. V osnovi sem pa itak rabil nekaj za občasno po zjahani cesti...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Čestitke za nakup, najcti dobro služi.
Že Superb se pelje za silo, Kodiaq še toliko slabše, zame OSEBNO.
Superb je daljši cca. 15cm od Kodiaqa.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
jebeštrga, skoraj tedensko se peljem po zjahani gozdni cesti, ki jo odplakne vsak naliv in je "civilni" avti ne zvozijo

boljši v ta namen bi bil kvečjemu landcruiser, tako, da kompromis je zame kar uredu
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.074
113
Potem ni dvoma. Smoternost nakupa je pri tebi več kot upravičena. Kupil si avto iz potrebe, ne zato da bi sosedje bili zavistni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
Ma klinac rabi, rad bi imel pa ženi je bil všeč in kaj je narobe s tem razlogom???

Vedno nekaj eni izgovori da se rabi, pa da je smotrno... Pa kaj pol, če ni...