Renault talisman

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
meni je kot laguna fahrerju je sicer interesanten ampak res težko slišim dobre zadeve o tem avtu, vsi raje ali nemška premija za podoben denar, megan, p508...
bivši lastnik moje trenutne lagune je šel na a6 ker pravi da bo manj zgubil cena pa ni bila več tako huda razlika (rabljen). pa je bil zagret za talismana.

upam sicer da se mi še nekaj let ne bo treba s tem ukvarjat...

Ne moreš ti primerjat Talismana z Laguno. Laguna je ipak bila za svoje čase Legenda, neke vrste "kulten" avtomobil. Talisman pa je kaj? Kdo ga sploh ima? Koliko jih je na cestI?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ja to je res, a vseeno je naslednik, isti razred, zato mi je interesanten in v ožjem izboru.
se pa še nisem vozil z njim in tudi ne poznam nobenega ki bi ga imel ker jih skoraj ni na cesti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Laguna je bila vedno vsaj za svoj razred in za čas v katerem se je prodajala okusno narejena (vsaj oblikovno), kaj pa je "to"? Neveš a bi se smejal ali jokal ko vidiš to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Vsaj pri nas se ta avto ni prijel in hudič bo to prodat po kaki 6-8 let pa 200 + jurjev na števcu. Je pa idealen za kaka flotna vozila. Mene spominja na tist Suzukijev poizkus v tem rangu Kizashi al nekaj takega se je imenoval. V SLO baje je bil prodan samo eden. Fail. Kle bi mogu reno kej novega pogruntat, da bi lahk konkuriral recimo passatu, P508, C5 itd
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Talisman ima smolo, da je v razredu, ki umira oz. je že mrtev. Kar ni passat je vse eksotika.

Drugače tukaj nekaj bruhat kako izgleda in kako je beden je brezveze. Avto je čisto OK. Meni tudi izgleda OK, v notranjosti res malo manj, ampak hej, na alterju je menda najvišje postavljena lestvica nekje pri toyoti. Razen zadnjih par % razvoja, ki jim ga je zmanjkalo, kar je renaultu itak v navadi, mu ni dosti oporekat. Itak pa stane toliko kot golf, pa sem vozil oba, pa je zame talisman nobrainer.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Limuzinsko octavijo, ker se prtljažnik odpira kot na laguni (skupaj z steklom). Ostale limuzine so fail, z tistim kuferanom
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Maš prav ja, je pa kljub temu octavia kr velik avto. Zame osebno limuzina samo z takim načinom prtljažnika, drugače pa karavan. Vse ostalo odpade ne glede na značke, premije itd
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
kaj pa bi ti potem priporočal namesto lagune?
Jaz nič ker nevem kak je tvoj budget, kaj ti je pomembno in zakaj ga rabiš in kakšne imaš plane z njim. Jaz ti lahko samo povem da se mi ta Talisman ne dopade pa res nimam nič proti Renaultu, celo pri hiši imam čist novega Traffica. So mi novejši Renaulti solidni.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Tako je, karavan je tudi moja prva izbira, če pa limuzina pa samo z takim načinom kuferana kot sem napisal zgoraj

EDIT: Odgovarjam pomarančnemu sokcu
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Meni je pa vizualno všeč Talisman...
Notr pa nevem.
Motorji pa 2.0dci ker je preverjeno dober ali močen bencina ki je tudi preverjen.

Če ti je všeč nevem zakaj nebi vzel...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
1.6 200 se ob dinamičnejši vožnji precej lovi z edc, ker ima relativno malo navora. 1.8 225 je druga pesem (čipa se ga na 300 in je nato na spodnji meji alter standardov :)), jaz ga imam čez kaki dve do tri leta v ožjem izboru (glede na sedanje izhodišče, takrat bo malo manj potrebe po prostoru). FL letos bo odpravil aktualne faile: asistenčne sisteme in infotainment (veliki r-link je flop), upam da tudi zadek malce dodelajo (odbijači, luči), potem pa bo za moj okus super. A6 je seveda boljši avto, superb morda tudi, ampak jih je enostavno preveč na cesti, za nekatere kupce je to pač moteč faktor.

Drugače pa aktualni skoraj mora biti initiale z enobarvnimi usnjenimi sedeži, tisti polusnjeni so milo rečeno grdi.