Renault talisman

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
Talisman je na splošno dober avto. Rabljen hitro izgublja na vrednosti, zato je nakup rabljenega racionalna rešitev. Motorji so zanesljivi, je prostoren in udoben. Od rabljenih vozil iz D segmenta ponuja največ za svoj denar. Všečnost ali ne, francoski dizajn nikoli ni bil zgrešen.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Jaz nič ker nevem kak je tvoj budget, kaj ti je pomembno in zakaj ga rabiš in kakšne imaš plane z njim. Jaz ti lahko samo povem da se mi ta Talisman ne dopade pa res nimam nič proti Renaultu, celo pri hiši imam čist novega Traffica. So mi novejši Renaulti solidni.
fair enough.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Vozil testnega cel dan ko je prišel 2017 ven....1.6dci...ok avto...za do 140-150km/h..potem ga pa zmanjka :)
DSC_0441.JPGDSC_0442.JPGDSC_0440.JPG
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
Ki je oni ko ima Kadjarja? pa je cel moker na renoja? ti bo on povedal. Pa po alterjevsko: BTK kolk bo vreden ko boš prodajal.
 
  • Haha
Reactions: Pbutec in tomi

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Talisman ima smolo, da je v razredu, ki umira oz. je že mrtev. Kar ni passat je vse eksotika.

Drugače tukaj nekaj bruhat kako izgleda in kako je beden je brezveze. Avto je čisto OK. Meni tudi izgleda OK, v notranjosti res malo manj, ampak hej, na alterju je menda najvišje postavljena lestvica nekje pri toyoti. Razen zadnjih par % razvoja, ki jim ga je zmanjkalo, kar je renaultu itak v navadi, mu ni dosti oporekat. Itak pa stane toliko kot golf, pa sem vozil oba, pa je zame talisman nobrainer.

ne vem, če bi se strinjal s tabo. si videl, koliko je še P508, C5 in Mondeotov na cesti? Superbov? ne bi rekel, da je ravno mrtev razred, ker je teh vozil na cesti kar nekaj.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.728
113
Da prodaja v tem razredu močno pada na račun suv-jev je splošno dejstvo in da mondeo zato ne bo več dobil naslednika je tudi znano. Govorimo o NOVIH avtih seveda in ne koliko odslužene nesnage se navleče iz zahoda.

Sicer pa: http://www.ads-slo.org/statistika-prvic-registriranih-vozil

Še passata, ki je absolutni prvak, prodajo največ par 10 komadov mesečno. Za super - duper - lepega 508 so dovolj prsti na eni roki.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.068
113
Herman upam da imaš samo ta trenutek prav in da se kmalu ta trend obrne. Edino kar si ne želim je to, da bom primoran naslednji avto kupit SUV namesto enega spodobnega karavana.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.728
113
http://carsalesbase.com/european-sales-2019-midsized-cars/

Zanimivo, v Evropi mercedes C celo pred passatom. V glavnem pa nemško, ostalo životari. Dodatna sol na rane je, da se ti avti dobro prodajajo tudi izven Evrope, kar za talismana gotovo ne velja. In brez tesle 3 bi ta razred spet izgubil delež.

Sicer pa že pri superbu vprašanje, če bi pri teh cifrah upravičil stroške razvoja, če ne bi šlo za reciklažo tehnike. Ostali bogve, če ne delajo zgube s tem razredom.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.728
113
Herman upam da imaš samo ta trenutek prav in da se kmalu ta trend obrne. Edino kar si ne želim je to, da bom primoran naslednji avto kupit SUV namesto enega spodobnega karavana.

Kaj te boli? Zamenjal sem karavana za suva in sem čisto zadovoljen. Pri isti dolžini avta 3x več prostora. Res se pa stroški malenkost povečajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Talisman je na splošno dober avto. Rabljen hitro izgublja na vrednosti, zato je nakup rabljenega racionalna rešitev. Motorji so zanesljivi, je prostoren in udoben. Od rabljenih vozil iz D segmenta ponuja največ za svoj denar. Všečnost ali ne, francoski dizajn nikoli ni bil zgrešen.
Pa si ti na to zanesljivost pripravljen vplačati kakšno stavo recimo? Ker stanje po forumu je brezplačno, pa še potunkal boš drugega, ne sebe.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.068
113
Kaj te boli? Zamenjal sem karavana za suva in sem čisto zadovoljen. Pri isti dolžini avta 3x več prostora. Res se pa stroški malenkost povečajo.

Običajno za enak denar dobiš manj prostora, manjšo dolžino, manj udobja. Še vedno so SUVi trši v vzmetenju kot normalne limuzine, tega me ne boš prepričal. Tudi skozi ovinke se kateri lepše pelje?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.728
113
Ja saj se kar strinjam s tabo. Ampak jaz sem na splošno zadovoljen. Pa prilezem tja kjer prej nisem. Visokega sedenja sem se tudi navadil in mi je kul.