Renault Media Nav Toolbox

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Ahjej si mi en bomber ja
wink-1.gif
...
Dej na ključu si naredi naslednje mape:
MAP, POI, BUILDING,SPEEDCAM, DEM, LANG in VOICE
V MAP daj kar ima končnice "fbl, fpa, fda, fsp.
V POI vse kar ima "poi" tudi tiste ki so v mapi "poi extended"
V BUILDING "3dc in 3dl"
V DEM "dem"
V LANG dej tiste katere rabiš eng in verjetno slo.
V VOICE isto samo kar rabiš ...

Ugasni avto in daj USB noter ter potem prižgi , ti naredi vse samo !!!

Dej maš mojo tel. in link za vse na privat tle se mi ne da več pisat ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se ti ne zdi, da mu je malo čudno naredilo update? da ni šlo do konca.

Licence tudi rabi, sicer ne bo nič.

Dejansko rabi samo MAP, POI, LICENCE, LANG, VOICE

Ostalo je brezveze, ni nek hud procesor not za 3d in dem
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
Ko gledam po sami napravi je sedaj tako da so pod glavni meni vsi jeziki, ko pa grem pod navigacijo pa samo angleščina. Očitno se zatakne update. Bom poskusil še z drugim usb, če mu ta mogoče ne paše.
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
Ja, to ja, ni pa mi jasno zakaj se zaustavi sred namestitve že pri medianav plusa. To z jeziki samo intermeco :).
Sem probal z drugim usb in je isto. Kak predlog?
 
Nazadnje urejeno:

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
Uspešno naložil mape po vstavljanju USB pred vžigom. Update na plus 1.3 sem nardil pri vžganem avtu. Najprej me je zmedlo da update ni šel ravno tako, kot je bilo opisano na italijanski strani in nato nisem vedel da moraš USB vtaknit pri ugasnjenem sistemu (spregledal prvi dve besedi 2. točke kratkih navodil). Hvala vsem za pomoč še posebej MGPhoto-ju in ostalim akterjem pašniških navigacij.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Me veseli.

Zdaj pa še povej, če ti delajo 3d stavbe itd..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vprašam, ker po defaultu ni 3d stavb v original navigaciji.

Jaz sem sicer nekaj dodajal in popravljal sys.txt takrat pa ni delovalo, no tudi procesor ni hudo premočen za vse te dodatke.

Pa me samo na splošno zanima, kako požira original 3d objekte.

Nekaj zadev pa itak deluje samo na NextGen novi Primo navigaciji, zato se to ne nalaga že v osnovi.

Če od Jancha povzamem:

FBL - zemljevidi (MAP)
POI - interesne točke (POI)
3dc, 3dl - 3d stavbe in znamenitosti
FPA - Point Adressing (iskanje hiš. številk tudi po črkah)
FDA - Driver Alerts (opozorila vozniku)
FTR- truck info (omejitve za kamione)
FSP - Smart Route Profiles: izračuna najbolj optimalno pot glede na čas v dnevu/tednu
HNR - files with the defined routes (predobdelano c. omrezje za hitrejsi izracun poti - hitra, kratka, ekonomična, enostavna )
FJW - realističen prikaz izvozov na AC (samo za iGO NextGen - Android)

No
smile-1.gif
v glavnem, da sedaj špila sistem.
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
Kolikor sem pogledal v predogledu poti in cilja kot sem zasledil ni 3d pogleda. Naložene pa so bile te datoteke. Tudi v samih nastavitvah ne najdem možnosti 3d. Najbolj pri vsem tem mi je pa smešno to, kakšne cene navijajo za te originalne navigacije a jih recimo en 7 colski asus za 100 € nese v vseh pogledih.
Recimo navigacijski sistem z radijem za ford mondeo letnik 2008 je leta 2013 stal, kot rezervni del 5600€. Avto sem pa prodal za 8300€ :)
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
Mater sem smotan.
Sem zdaj šel pogledat na USB in ugotovil da sem mapo building poimenoval bulding in mi zato ni preneslo te celotne mape. A če hočem prenesti komplet datoteke v mapi building moram komplet vse mape (MAP, POI, LICENSE ...)ponovno dati na ključek al samo mapo buliding. To vem, da se obdrži samo voice in lang ostalo se pa briše, vendar ne vem če se to navezuje samo na mapo al celo vsebino.
 

MGPhoto

Pripravnik
2. jun 2010
231
18
18
Nova Gorica
Da mu je čudno naredilo update se ne čudim. Saj je pozneje tudi sam ugotovil "zakaj" !
Enostavno se ni držal navodil ! No sej mu je vseeno naredilo, ampak ... sem lepo napisal preberi 2x , če je potrebno še več !!
Za 3d stavbe pa je napisano tudi na uradni strani "Plusa" ...
Pa FJW fajle upam da si dal v mapo MAP ,drugače ti ne bo prikazovalo izhodov na AC!

"Snecer" katero verzijo imaš ti na Medianav-u ?


 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.323
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
fjw so potrata prostora, ker jih klasični iGO Primo (Medianav & Medianav Plus) itak ne podpira. Ta fičer je prepoznaven samo za iGO NextGen..3d izvoze bo Primo prikazoval brez tega, pač v svoji obliki, ki je meni osebno celo lepša od fjw.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Pozdravljeni

Na medianav verzija 4.0.3. sem po navodilih z youtuba aktiviral eco prikazovalnik vožnje, zraven sem še aktiviral prikazovalnik zunanje temperature na ekranu sistema medianav. Namesto ikone zemljevidi imam sedaj ikono eco vožnja oz nekaj takega. Namesto zunanje temperature pa mi kaže --C torej samo črtice vrednosti temperature pa ni prikazana. Na ekranu pri števcih mi normalno kaže temperaturo le na ekranu medianav je ne prikaže. A ve kdo rešitev?
 

Podobne teme