Renaul Megane vs. Fiat Bravo vs. Honda Civic

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Spoštovani forumovci.


Prosim za pomoč. Petnajst let vozim službene Mercedese. Ker bom verjetno dal v vlužbi odpoved si moram kupiti avto. Pri tem zasledujem sledeča načela:

Avto mora biti tak, da se ga relativno lahko proda, ker ne vem, ali bom imel v naslednji službi službeno vozilo
Ne sem imeti veliko prevoženih kilometrov (max. 50.000km)
Mora biti zanesljiv in poceni vzdrževanje
Cenovni rang: max 12.000 - 13.000 EUR

Gledal sem med Renault Meganom, Fiat Bravo in Hondo Civic. Razni A3, Golfi in podobo z 100.000 prevoženimi kilometri in prevrtenimi števci odpadejo. Glede na to, da do sedaj nisem imel izkušenj z takimi avtomobili vas prosim za kakšen nasvet, kaj kupiti. Avto mora imeti vsaj nekaj opreme (Bluetooth za telefon, ESP...). Vem, da se v tem razredu ne morem kaj dosti zmišljevati, pa vseeno.

Zanima me, kakšne imate izkušnje z Fiat - i (kateri motorji), Renaulti (kateri motorji). Honde so verjetno še najbolj zanesljive.

Lep vas prosim za konkretne nasvete in za izkušnje tistih, ki te avte vozite.


Lep večer, Tommy
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Sicer ne vozim nobenega od teh avtomobilov, lahko pa izrazim moje mnenje o izbiri med temi avtomobili.
Napisal si, da mora biti tak, da se ga lahko proda. Tu ima Honda prednost, sledi Fiat, Renault ( zaradi količine na trgu ).
Cena vzdrževanje je relativna...sami obvezni stroški so pri vseh znamkah tam tam, težava nastane pri izrednih. Ranault pa ravno ni pojem zanesljivost...tudi Fiat se je močno popravli, Honda pregovorno kvalitetna (?) ...

Sam bi izbral Bravota, ker je lep in tudi čez par let bo, opreme veliko, pelje se dobro. Edino sedalni del sedeža...je malo prekratek, ampak hitro pozabiš
smile-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Po adacu so renaulti od leta 2007 naprej med najbolj zanesljivimi sploh. Seveda pa bo šlo po alterjevsko sigurno za kakšno anomalijo in adacu v tem primeru ne bo za verjet.

Seveda je fino vedet katero izdajo in letnik se gleda. Megana 2 ne bi niti povohal, megane 3 pa je moja prva izbira. Sicer pa sta tudi druga dva super.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
Meni je za vozit super Novi C4. Za 12-13k € dobiš trenutno čisto nov model. Oprema tudi v osnovnem modelu več kot zadovoljiva ABS, KLIMA, ESP, 6 x air bag, .... bencinski motorji imajo verigo, poraba pa je odvisna od teže tvoje noge, brez večjih težav imaš porabo pri 1.4 VTi motorju okoli 7,5l/100 km

novincic41miv.jpg
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
ni klobasanje, ker sem tudi sam bral o tem. Sicer težko verjameš ampak najbrž drži. Mene pri renault meganu moti "čuden položaj za volanu, drugače pa je GT line kar OK zadeva. Če se že kdo odloča za megana svetujem bencinske motorje.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Ja? To govoriš na pamet, ali lahko svoje besede podpreš? Ker to je bolj klobasanje verjetno...

Ne ljubi se mi preveč iskat, je bil kaka 2 tedna nazaj članek na avtomobilizmu.

Nekaj v tem stilu: klik Sicer pa imaš na adacovi strani statistiko in imajo vsi novejši renaulti oceno ++ (za razliko od starejših)

Aja, megane ima precej boljše ocene za zanesljivost od civica :p
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Sam ne bom komentiral avtomobilov po znamkah glede kvarljivosti in statistik (ker ne vem kako so prišli do rezultatov in kako so le-ti merjeni, poleg tega je pa statistika zelo priredljiva stvar), vseeno pa sem na hitro našel ADAC-ovo statistiko za leto 2011.

Avtor teme je podal zelo zanimive predloge avtomobilov. Sam nobenega izmed naštetih nisem vozil, vendar jih bom vseeno razvrstil po vrsti, kot gledam na njih osebno;

Overall izbira
1. Honda Civic. Moja prva izbira bi bila Honda Civic, ker sem mnenja, da zanesljiva oseba potrebuje zanesljiv avtomobil, in to Honda (vsaj pregovorno) vsekakor je. Ampak to si upam trditi le, če je avtomobil kot celot izdelan na Japonskem. Za kar pa po pravici povedano ne vem, ker se nikoli nisem spuščal v detajle. Sem pa mnenja, da avtomobil izdelan nekje v Turčiji z evropskimi deli, kvalitetno ni ekvivalent avtomobilu izdelanem na Japonskem z japonskimi deli.
2. Renalut Megane. Moja druga izbira bi bil Megane, saj sem mnenja, da dobiš veliko avtomobila za malo denarja, kljub temu pa je morda po občutku boljše kvalitete kot Fiat. Kar pa ni rečeno - prijatelj vozi Stilota JTD in mu avto zelo dobro služi.
3. Fiat bi bil moja tretja izbira. Ne vem sicer točno zakaj, vendar mi tehnične stvari iz Italije niso nikoli najbolj dišale in se jih raje izogibam (seveda to ne velja za izjeme, kot so denimo Ferarri, Lamorghini, Zonda). Vendar roko na srce, če kdo dela "hud" design, so to Italijani. O tem pričajo denimo nam najbližji Alfa Romeo, žal mi pa Fiati niso najlepši.

Če bi se odločal na podlagi zanesljivosti:
1. Honda
2. Renault
3. Fiat

Če bi se odločal na podlagi oblike:
1. Renault
2. Honda
3. Fiat

Če bi se odločal po opremi glede na ceno nakupa:
1. Fiat
2. Renault
3. Honda
Pri čemer ne smemo zanemariti dejstva, da Honda izmed naštetih po mojem mnenju še najbolj drži ceno, Fiat pa najmanj.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
1. Honda Civic. Moja prva izbira bi bila Honda Civic, ker sem mnenja, da zanesljiva oseba potrebuje zanesljiv avtomobil, in to Honda (vsaj pregovorno) vsekakor je. Ampak to si upam trditi le, če je avtomobil kot celot izdelan na Japonskem. Za kar pa po pravici povedano ne vem, ker se nikoli nisem spuščal v detajle. Sem pa mnenja, da avtomobil izdelan nekje v Turčiji z evropskimi deli, kvalitetno ni ekvivalent avtomobilu izdelanem na Japonskem z japonskimi deli.

Stirivratna honda civic (sedan) je izdelana na Japonskem, 5 in 3 vratne razlicice (drugacna oblika), pa v Veliki Britaniji. V cca 60.000 km in 2.5 letih, kar si jo lastim, mi ni crknilo nic! Niti zarnica. Za uradne servise sem porabil 175 eur. Prvi je bil zastonj, drugi na 40k km pa 175 eur, kar je sprejemljivo.

Rabljene honde imajo dandanes kar ugodne cene glede na to, kaj dobis. O renaultu se osebno ne bi pogovarjal, ker se ne pocutim dobro za volanom. Pri Fiatu imam pa verjetno predsodek, da bom ob menjavanju odtrgal kaksno prestavno rocico.....drugace Fiati niso tako slabi - vsaj motorji?!?
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Hja, glede na kriterije ti lahko ponudim svojo 19-ko. Garantiram da boš najmanj izgubil (prodajna cena za letnik 94 z prevoženimi 300.000 ++ kilometri je 200€), tehnično je brezhibna (pravkar opravljena registracija) in če jo v grabn porineš nisi dosti izgubil.

Če sem resen - novega megana ne poznam, vozim pa službenega 1,5 dci letnik 2005. Za vozit je avto super, tehničnih okvar nima, je pa po izdelavi sekret, ki mu lahko tudi jugo konkurira. Kar se udobja pri vožnji tiče, sem še vedno pristaš renoja. Kar se tiče izdelave pa ne. A kaj ko vozim tudi mazdo 2 in 3, ki je super in oh in sploh, a za vozit je pa sekret. Potem se pa odloči. Odločiš se glede na to kaj ti je bolj pomembno, honde in fiata pa ne poznam in ne komentiram.
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Sam lahko komentiram le Civica in pa Megana prejšnje generacije.

Hondo si lastim 3 leta (kupil sem 1 leto staro), in sicer pet vratno 1.8 sport. Z avtom nisem imel do sedaj popolnoma nobenih problemov, redni letni servis pa pride cca 160 EUR. Glede na moč se mi zdi poraba pri mešani vožnji okoli 7 litrov na 100 km zelo sprejemljiva. Vožnja z avtom je lahko čisto ležerna (daš v 6 prestavo in kruzaš) ali pa športna, kjer se obratomer veselo vrti. Pri tem avtu mi je najbolj všeč prostornost, prilagodljivost (sedišče zadnjih sedežev se lahko dvigne), varčnost, dokaj atraktivna oblika in bogata serijska oprema.

Megana si je lastil brat pred sedanjim avtom. Imel je trivratno izvedenko z 1,9 dizelskim motorjem (120 KM) in mislim, da najvišjo možno opremo. Kakor se spominjam z samim vozilom ni imel izrednih servisov. Sam sicer nisem privrženec francoskih avtov ampak pri tem avtu je bila vožnja zelo udobna. Največji minus pa bi pripisal prostornosti, saj sem se v avtu počutil zelo utesnjenega.

Moj glas gre tako Hondi!
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Spoštovani forumovci.


Avto mora biti tak, da se ga relativno lahko proda,
Tommy


Od tvojih naštetih sam Honda, se mi zdi.
Če češ to gledat, pol nemca (pa ne Forda)
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Spoštovani forumovci.


Avto mora biti tak, da se ga relativno lahko proda,
Tommy


Od tvojih naštetih sam Honda, se mi zdi.
Če češ to gledat, pol nemca (pa ne Forda)

Vsak avto se lahko proda, ce ustrezno znizas ceno
wink-1.gif


Od nastetih bo sigurno najvisjo ceno ohranila Honda....
 

Podobne teme

Odgovori
121
Ogledi
28.955
Splošno
Izbrisan uporabnik 474
I