Renaul Megane Scenic 1.9 DCi

mlinar

Pripravnik
21. jan 2008
103
4
18
Ojla,

prosim za izkušnje, pluse, minuse omenjenega avtomobila letnik 2005.

tnx
zmaga.gif
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Ima nekaj serijskih napak, ki bi morale biti že odpravljene, če se je predhodni lastnik odzval na vabilo in odpeljal avto na servis, ena je na varnostnih pasovih (niso hoteli biti bolj specifični), druga pa na nekih vodilih šip ali nekaj podobnega. Preveri, če je bilo opravljeno oz. če avto sploh pade med kandidate.
Drugače je motor v redu, po mestu ni skromen, ker je avto pač tono pa pol težka škatla, po avtocesti pa pije manj kot sem pričakoval, pri 130 km/h se giblje poraba okoli 6.5 - 7, po mestu brez težav tudi 9, vsaj pri nas, kjer je dosti klancev.

Na splošno pa imam dokaj pozitivno mnenje, edino podvozje je izrazito naravnano na udobje in zna hitro "zaplavat" po dolgih neravninah. Servo volan je električen in kot takšen ne nudi kaj dosti povratnih informacij, ampak to sem jaz razvajen z mojega avta kjer imam še dobri stari hidravlični servo.

Jurij
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
2005: - varnostni pasovi - zaklop varnostnih pasov na bočnih zadnjih sedežih ni v redu pričvrščen. Pustiš oba sedeža in ti popravijo (dodatno učvrstijo) ta zaklopa. Napaka prisotna do letnika 2006.
plastična vodila za šipe (držijo šip na zajli) - menjava vseh 4 v delujočem stanju z kovinskimi (pltficiranimi) vodili
napaka v konstrukciji vozniškega sedeža - če padeš v to, dobiš nov voznikov sedež (manjka ena prečna povezava v naslonu sedeža)

Mislim da je to...

Mehko podvozje: škatla ni dirkalnik ampak vozilo za čimudobnejši prevoz potnikov. Če hočeš da čutiš vsako neravnino kupi Tourana
evil.gif

Servo volan: sam sem izprosil preprogrmiranje na Grand verzijo: volan mnogo boljši (odzivnejši), dejansko se je bolj približal hidravliki...
Preveri, če deluje UCH v redu, je kar draga zadeva (da dela senzor brisalcev, klima b.p., odpiranje in zapiranje šip...)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Obstaja še težava s klimo - crkne, so jo popravljali in čez čaz ista zgodba. Potem je bil odgovor, da v Renaultovi centrali ne dovolijo popravljanja, dokler ne odkrijejo vzroka napake, ker očitno je bilo takšnih primerov več... Je bilo pa to pri modelu 1.5dci in ne vem, če velja tudi za večjo mašino.

B.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Za 1.9 dCi nisem slišal da bi imel težave. Pa letnik 2003 in 2004 niso imeli teh težav.