Remember me 2 ? - dobrodelna akcija

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Spet jaz
priden.gif


Šel sem pogledat v eno drugo temo (no, podforum), pa sem našel še nekaj imen.

Ali tudi vas lahko dodam zraven?

Vaginko
Franci
Gretzky
Patriot

??? (mislim, da ste bili prvič vsi zraven) ???

OK, me off za zdej ... c' ya jutri
Ja, štej me zraven.
Sem tudi za to, da se jim pomaga kaj narediti (če to potrebujejo). Tudi jaz nimam dveh levih rok, s financami je pa bolj tako-tako, poleg tega pa kaže, da bom s prvim majem brez službe.
frown-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Ni lepo brati, da nekaterim slabo kaže glede službe. Sicer tudi pri nas ne gre tako, kot bi želel a se bomo to leto in upam naslednje prebili, potem pa upam, da bo veliko bolje.

Je pa toliko lepše brati, da ste kljub vsemu pripravljeni pomagati.

Osebno veliko časa žal ne morem nameniti, saj podjetje in obstoječe prostovoljske aktivnosti poberejo veliko večino časa. Bom pa prispeval po svojih močeh.

Za tiste, ki pa že veste, za koga, ki kaj potrebuje pa bo pri meni v prihodnjih tednih na razpolago:
- Kuhinja (stara 20let a "moderna" in kar dobro ohranjena) s štedilnikom+pečico, napo, vgradnim hladilnikom (5let)
- Hladilnik, 180cm (hladilni/zamrzovalni del)
- Spalnica (stara 20 let, a zelo dobro ohranjena)
- Omare in pisalna miza (staro 15 let, dobro ohranjeno)

V kolikor tu preko ne bomo našli nič pametnega bom dal pač na podarimo.si, saj ne mislim metati stran in plačevati odpadov.
Ob praznenju omar se bo nabralo (se je nabralo) že kar nekaj oblačil, katere bom verjetno dostavil kar karitasu.

V roku enega meseca pa bo verjetno na voljo še en PC in mogoče en staejši a dobro delujoč prenosnik( HP P serija, star 5 let).

Drugače pa, ko se govori o akcijah eno ali dve mislim, da izpuščate - še pred prvo skupno akcijo smo enemu otroku podarili komplet PC in računalniško mizo (Michkena, netko in jaz), pa vejici smo zagotovili televizijo + hišni kino
wink-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.700
6.270
113
Jaz bom za vikend probal it zadevo preverit ce mi en bo treba v sluzbo. Ko bom imel vec informacij pa napisem tu gor
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Osvežujem spisek:

Mojamura
Rainbow
Shai
Nadi
Čebelica Maja

s22b
Dobovšek
Suzica
Apollo8
Lost1
Turbobitch
Evrofil
Abraham
Gatto
Softi
Drago
SJTV1
Tis
Simon VI
Futuristic
Patriot
Gretzky
Franci
Bero1
Abraham
Noker

Zaenkrat hvala tudi novim akterjem, več bomo dorekli kasneje.

Imam že en predlog (uporabnika Alterja), počakam še Apollovo "raziskavo" (sem že malce prebral okrog tega), potem gremo naprej ...

Lep pozdrav
 
Nazadnje urejeno:

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Še dobro, da obstaja nekaj ljudi, ki so pripravljeni svoj čas namenit drugim za pomoč revnim....le malo preveč je nestrpnosti do tistih, ki prijemajo soc.pomoč, noben ni obogatel s to pomočjo.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Mojamura
Rainbow
Shai
Nadi
Čebelica Maja
Nikka

s22b
Dobovšek
Suzica
Apollo8
Lost1
Turbobitch
Evrofil
Abraham
Gatto
Softi
Drago
SJTV1
Tis
Simon VI
Futuristic
Patriot
Gretzky
Franci
Bero1
Abraham
Flip
Noker

Osvežen spisek.

Sedaj bo pa potrebno iti počasi (ali ne tko zlo počasi) v akcijo.

lp
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Meni dela...

Citat:
DL: Ko je res hudo, tudi prositi ni več težko
petek, 25.3.2011

30-letna mamica s tremi otroki živi v najemniškem stanovanju le ob socialni pomoči. Vsakršna pomoč bi bila dobrodošla. (Foto: I. N., arhiv DL)Natisni
Pošljite stran
Zaznamek
Komentarji (2)Morda ste jih že opazili, ko gredo zjutraj proti mestu: mlada, drobna mamica, ki pred seboj potiska otroški voziček s sinkom, ob njej pa stopata prvošolka in še triletna deklica. Najmlajši se včasih pritožuje. Zaradi sestric, ki obiskujeta šolo in vrtec, mora tudi on, komaj 14-mesečen, vsako jutro z njimi. Mamica, 30-letna Tamara, mimogrede pove, da jo skrbi, kako bo, če bo te dni padal dež, saj ji je varovalna prevleka za otroški voziček razpadla. A to še zdaleč ni njena edina skrb.

»Oči je v zaporu,« priteče povedat najstarejša hčerka, 6-letna Evelyn, ko stopim v njihovo najemniško stanovanje v Bršljinu. Pred kratkim so prišli iz varne hiše. »Imela sva probleme, v glavnem zato, ker dobiva kazni za prekrške. Zdaj jih ni poravnaval in je moral v zapor,« razloži mamica, ki se je v varni hiši odločila, da je vendarle bolje, da zaživijo sami. »Tudi v varnih hišah ni tako, kot marsikdo misli. Tam je drugačen red, so druge ženske, jaz pa bi rada, da smo samostojni,« razlaga in poudari, da se trudi, da bi živeli kot družina: s 33-letnim možem obiskujeta posvetovalnico na Zakonskem in družinskem inštitutu, hodita na pogovore na Center za socialno delo in zatrdi, da je odtlej veliko bolje.

Iz varne hiše v negotov vsakdan
Po poklicu je slaščičarka. Ta čas čaka, če ji bodo odobrili vrtec za najmlajšega, potem bi lahko šla v službo, četudi le po štiri ure. Zdaj živijo od danes do jutri od socialne pomoči. »Dobim 600 evrov, od tega gre za najemnino 250 evrov, za stroške 110, kje je še hrana, plenice?« našteva. V februarju jim je šlo še posebej na tesno, saj ji zaradi menjave bančnega računa, ki ga ni sporočila pravočasno, niso nakazali otroškega dodatka. »Ni mi ostalo drugega, kot da sem v trgovini prosila, če mi plenice in kruh lahko dajo z odlogom plačila, « prizna.

Mož, ki je prej delal priložnostno, saj je brez poklica, je ravno dobil zaposlitev prek javnih del, zaradi zapora pa je ta mesec vse padlo v vodo. »Včasih bi se kar zjokala, pa vem, da moram biti močna - zaradi njih,« z glavo pokaže na male bučke, ki sedijo za mizo. Prejšnji teden so vsi zboleli, kar zaradi vlažnega stanovanja in mraza, ki je spet močneje pritisnil, niti ni čudno. »Kar naprej je treba nalagati peč, saj je sicer takoj mrzlo,« mimogrede pove, ko naloži drva. Vsaj s kurjavo so za zdaj preskrbljeni.

Nedavno jo je opazila prodajalka sadja in zelenjave, ki ji pomaga po najboljših močeh, tudi na Dolenjski list se je obrnila, da bi z objavo zgodbe morda še koga spodbudili, da bi pomagal. Poskrbela je, da so jim pripeljali lesene palete, s katerimi si družinica lahko ogreje vlažno stanovanje, saj jim je kurjave sredi mraza zmanjkovalo. Nad pozornostjo gospe, ki je opazila njihovo stisko, čeprav jih sploh ni poznala, je bila Tamara sprva presenečena, zdaj ji je globoko hvaležna. Občasno se za pomoč obrne na Karitas, predvsem ko zmanjka za plačilo položnic, gre po paket s hrano na Rdeči križ. »Ampak samo makaronov se tudi ne da jesti kar naprej,« pove, ko odpre omaro, kjer kraljujejo zavitki testenin.

Prizna, da ji ni več težko prositi, ko potrebuje pomoč. Ko bi le lahko prišla še do stanovanja z nižjo najemnino, bi bilo dosti lažje, razmišlja. O tem, da so na robu revščine, da ima v denarnici še pet evrov, pa prihajajo že nove položnice, pred otroki težko in nerada govori. Saj ne gre zame, reče, rada bi le, da bi otroci lahko normalno rasli.

Irena Novak
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Link dela.
Hvala, Patriot.

Za zdaj imamo tri možne primere, o enem sem bil obveščen prek ZS, eden je tale, poročilo tretjega pa še čakam (Apollo).
V glavnem, če se karkoli spomnite, sporočite semkaj.

LP
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Ti ne rabi nič odpuščat, imaš prav. Ampak ker otroci tu niso nič krivi ... Mater, glih za en dober velikostni razred je triletnica premajhna, da bi dobila za tri vreče oblačil, ki jih je moja prerasla ... Sem pa prepričan, da se bo tamala z veseljem odpovedala nekaj igračam - enkrat se je že, ko sem ji pojasnil, komu bi bile namenjene. Tako da če se tega primera lotimo, bomo še kako igračo poleg česa drugega prispevali ...

Spodaj pod člankom je v komentarju uredništva še kontakt:
Družina je doma v Bršljinu v Novem mestu, mamica Tamara ima telefon 031 899 426. Veseli so vsega, tudi oblačila jim bodo prav prišla, predvsem za otroke, ki so stari 1, 3 in 6 let. hvala vsem, ki jim boste pomagali. LP, uredništvo


Še tole: načeloma sem bolj za pomoč komu takemu, z otroci, kot nekomu brez.
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Uff... jaz pa imam kar zadržke takim pomagat. V oči mi je padlo tisto, da je oče v zaporu, ker ni plačeval kazni za prekrške... ma kakšen bebo si lahko, da si nabiješ toliko prekrškov, da si en mesec ali več v zaporu?

Kakor mi je hudo za tamale a pomoč takim je po moje kot scanje proti vetru... starši se bodo le naučili, da se da tudi z nič dela preživet.

Pa me lahko spluvate a, če se članek prebere iz njega vije neresnost staršev.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Kaj imaš tle za razmišljat?

A bo kdo poklicu to mamico in vprašal kaj potrebuje zase in za tamale? Tle se objavi seznam in potlej se javimo kdor ima karkoli iz seznam in kdo po poskrbel za prevoz, a je problem? Akcija!

majč
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Uff... jaz pa imam kar zadržke takim pomagat. V oči mi je padlo tisto, da je oče v zaporu, ker ni plačeval kazni za prekrške... ma kakšen bebo si lahko, da si nabiješ toliko prekrškov, da si en mesec ali več v zaporu?

Kakor mi je hudo za tamale a pomoč takim je po moje kot scanje proti vetru... starši se bodo le naučili, da se da tudi z nič dela preživet.

Pa me lahko spluvate a, če se članek prebere iz njega vije neresnost staršev.

In še vedno zanjo otroci niso nič krivi in ni lepo, da se lekcije staršem lomijo čez njihovo otroštvo. Poelg tega: s hrano in stvarmi za otroke se starši ne morejo ravno "okoristit" ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.700
6.270
113
tist primer ki sem ga jaz omenil naj gre na stand by dokler ne bom mel info, sem pa za pomoc tej druzini. Sem pa za znano pravilo: nic gotovine. Se s poloznicami sem malo skepticen. Ker ce jim mi poloznice placujemo bo valda denar za kazni itd. Torej hrana, plenice in oblleke. Kdo bo zbiral denar, kdo fizicne zadeve (podarjeno hrano in oblacila itd)?