Remember me 2 ? - dobrodelna akcija

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Spet jaz
priden.gif


Šel sem pogledat v eno drugo temo (no, podforum), pa sem našel še nekaj imen.

Ali tudi vas lahko dodam zraven?

Vaginko
Franci
Gretzky
Patriot

??? (mislim, da ste bili prvič vsi zraven) ???

OK, me off za zdej ... c' ya jutri
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Hvala tudi tebi, torej je zdaj takole:

Mojamura
Rainbow
s22b
dobovšek
suzica
apollo8 (menda?)
lost1
Turbobitch
Evrofil
Abraham
Gatto
Softi
Drago
SJTV1
Tis
Simon VI
Futuristic
Patriot
Noker

Zaenkrat sem se orientiral zgolj na Palčico.
Zadeva se mi zdi sprejemljiva, mogoče pa vi vseeno najdete kaj bolj primernega.


Še izsek z njihove spletne strani: (mislim, da je pomembno)


Če želite donirati nas kontaktirajte na telefone: 040 194 192, 040 194 193, 05 992 28 66 , ali pa nam pošljite elektronsko pošto na spletni naslov hisa.palcica@gmail.com . Rade volje vas bomo sprejeli tudi v Hiši zavetja Palčica v Grosuplju, kamor lahko po predhodni najavi po telefonu ali elektronski pošti pridete na obisk.
 
Nazadnje urejeno:

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik noker pravi:


Zaenkrat sem se orientiral zgolj na Palčico.
Zadeva se mi zdi sprejemljiva, mogoče pa vi vseeno najdete kaj bolj primernega.

[/B]

No, samo v vednost. Njim smo prinesli ogromno igrač, rabljenih otroških oblačil ter ostalo za otroke (brezhibno, oprano, res malo rabljeno) in kaj se je zgodilo. Zavrnili so nas, res da na lep način, ampak vseeno.
Ne vem no, ali je res denar vse in se samo še to ceni???
confused-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Najlepša hvala za opozorilo. Sicer to ne pomeni, da bi bilo karkoli narobe z ustanovo, a vseeno je vsak tak komentar dobrodošel.
Sicer pa sem napisal (pa tudi ti si dal v citat), da "vseeno najdemo (najdete) kaj bolj primernega".
Sam sem se spomnil samo tega, veliko raje pa bi, da bi bila akcija usmerjena v posameznike, kot je bilo že prvič.
Sedaj mi ostane le, da čakam na kake ustrezne predloge. Preseneča me, da se vas je toliko oglasilo, pa da ste pripravljeni pomagat. Kriza pa je, da bi pomagali, pa še ne vemo, komu? Kot nekak paradoks ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.700
6.272
113
jaz sem zraven ja

Sem predlagal v podforumu en primer. Problem je, da sm tok na sihtu da mi ne rata it osebno preverit zadeve. Ce bi unima dvema sli pomagat je treba it tud v resevanje izvora problema. Bomo zgruntal neki
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Hja, za tiste, ki nimamo dostopa do podforuma, pa tule napišite, za kaj gre ... Ali pa na ZS, če ni za tukaj. Da vsaj približno vemo, za kaj gre.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.700
6.272
113
16.02.2011 Apollo8

Zivjo....

stvar je taka stoji pa takole. Kljub temu da nas modre angele vsi poznate po tem kako surovo kaznujemo nedolzne ljudi je nekje globoko v nas zelo malo clovekoljubja.

nekje na dolenjskem bivata mama in hcerka (65 in 25 let). Tocne lokacije se ne vem. Zivita nekje v hribih v okolici novega mesta v neki podrtiji. Elektriko imata, tekoco vodo zajemata iz studenca. Gospa ima kmecko penzijo 170 EUR, punca pa je menda malce cudna in tako neperspektivna za zaposlitev. mam v planu it zadevo pogledat da pridobim vec podatkov. Je pa gor sla moja tasca in moja draga (ne vem zakaj sem izvedel sele danes za te njune podvige) in sta zaenkrat zrihtali da jima sedaj CSD vsak mesec da nekaj hrane, tasca jima pa nato zadevo odpelje do njunega doma. Problem je, ker nimata nobenega prevoznega sredstva in njuna pod od doma do otočca traja 2 uri (peš v eno smer). tasca je tudi v navezi s karitasom tako da ce prav razumem je za hrano poskrbljeno vsaj delno. Danes jima je tasca peljala nek rabljen jogi, ker je punca do sedaj menda spala na mrvi (?!)

Moja ideja je, da bi jima nekako zrihtali domovanje (po mojih info je bajta kar nekako v razsulu) in neko prevozno sredstvo (ne vem ali je punco mozno usposobit za B ali A (do 50ccm) kategorijo). Ko bom mel vec info bom porocal, dejte se pofockat tisti ki ste eventuelno zraven. Ko bom mel jasno sliko kok slabo stoji situacija bomo pa se ideje probal zbrat kaj narest.

gretzky
barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
***

Registriran od: 06.08.2007
Sporočil: 3947

Re: nova akcija [Re: Apollo8]
#1136972 - 16.02.2011 23:00

Jaz sem za. Kaj pa bi se naredilo? Kupilo kakšen kos pohištva? Obnovilo hišo (kakšna gradbeno-vzdrževalna dela)?
Če je spala na mrvi, potem najbrž tudi postelje nima? Da bi lahko naredili čimveč, bi kose pohištva nabrali preko kakšnih podarimo.si in podobnih?
Glede prevoznega sredstva sem malo skeptičen. Če je hčerka "malo čudna", potem najbrž tudi za vožnjo ni najbolj primerna.
Preveri malo pa potem poročaj.

--------------------
Accelerate 'till you see God ....then brake.




Apollo8
Mahoney
***

Re: nova akcija [Re: gretzky]
#1136977 - 16.02.2011 23:06
Ja, jaz sem imel v mislih pohistvo in kaka vzdrzevalna dela... bomo vidl kok stran je studenec. elektriko mata, mogoce bi se dal kako pumpo namontirat. bom preveril in porocal... sam sluzbeno se bom tezko tja zapeljal ker mamo vecino "strank" v naslednjih dnevih blizje ljubljani in na gorenjskem =) Mogoce za vikend.

Glede prevoznega sredstva sem mislil zato, ker bi si potem lahko same hodile po hrano na csd in karitas. Pa mogoce bi nam ratal tamalo se kam poturit da bi kaj delala. Vprasanje a je cudna iz zdravstvenih razlogov al je sam tom nesocializirana. Je pa to menda vas Koti severno od NM.

patriot
Sloven´c
**

Re: nova akcija [Re: Apollo8]
#1138114 - 18.02.2011 11:01

Podobno je tudi s tistim, kateremu sva z Turbokurbo peljala hrano in nekaj obleke. Tak, ki ima daleč za v službo in "če je malo čuden" ne bo dobil dela, sploh, če je že dolgo doma. Drugo je, če gre takoj po šoli v kako delavnico, kjer skrbijo za take in je doma blizu avtobusnega prevoza. Poznam vsaj 4 primere.

Zadnjič je eden od teh celo poskusil vozit tisto čudo od 50km/h, ampak so obupali.

Kar se hrane tiče, vem da pri nas razvaža CSD in morajo nekaj malega dat za to. Po moje je vsepovsod enako. Kako to, da hči nima socialne podpore?

Časovno mi ne bo zneslo pomagat, bom pa prispeval kak €, če boste zbirali.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.700
6.272
113
No sej prvo morem ugotovit kje to je, pol pa se kako stik navezat ker prek tasce ne bo slo pomoje...pac mal nezaupljiva in nad mojo idejo vprasanje ce bo navdusena...nisem navajen uletet k folku domov pa rect "ej mi vama bomo zdej pomagal a prov?"
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
No dej Mahovni mal naber podatke. Jaz sem zraven z donacijo in delom. Sploh zdej ka sm med obnovo ratal ekspert za različna dela pa tud len nism.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:

Kar se hrane tiče, vem da pri nas razvaža CSD in morajo nekaj malega dat za to. Po moje je vsepovsod enako. Kako to, da hči nima socialne podpore?

Časovno mi ne bo zneslo pomagat, bom pa prispeval kak €, če boste zbirali.

Koliko pride ta prevoz? Pripravljen sem vsak mesec nakazat nekaj evrov za ta namen, ali pa enkrat za en mesec.

Mislim, da ne rabimo več iskat pomoči potrebnih, saj se bo potem težko odločit, kdo je bolj potreben pomoči. Vem da je pomoči potrebnih veliko. Saj tudi sam nimam nevem kaj, ampak nekaj pa lahko odrinem.